SmartThings (Android)

SmartThings

SmartThings
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

SmartThings, evinizi mobil cihazınızdan kontrol etmenizi sağlayan bir ev otomasyon uygulamasıdır.

Akıllı telefon, tablet, televizyon, bileklik, gözlük, beyaz eşya ve daha sayamayacağımız onlarca akılı cihaz bir zamanlar hayalken artık yediden yetmişe herkes kullanıyor ve hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdalar. Artık bu cihazlar sayesinde oturduğumuz yerden çoğu işimizi halledebiliyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu cihazlar da geliştiriliyor ve her geçen gün yetenekleri artıyor. Öyle ki artık evimizi bile akıllı telefonumuzdan yönetebiliyoruz. iPhone veya Android cihazımıza yüklediğimiz basit gibi görünen bir uygulama sayesinde tek dokunuşla evinimizin dilediğiniz odasının ışıklarını açıp kapatabiliyor, kapı kilitlerini açabiliyor, evimizin güvenlik durumunu takip edebiliyoruz.

Evimizi akıllı eve dönüştüren uygulamalardan birisi de Samsung’un bünyesinde bulunan ev otomasyon şirketi SmartThings’in ücretsiz olarak sunduğu, şirketle aynı adı taşıyan uygulaması. SmartThings uygulaması basit olarak mobil cihazınızdan evinizi kontrol edebileceğiniz ve izleyebileceğiniz bir ev otomasyon uygulaması.

SmartThings veya Amazon üzerinden SmartThings Hub ile birlikte çalışan uygulama sayesinde evinizde olanlardan anlık bildirimlerle haberdar olabilir, kapılarınızı kilitleyebilir, enerji kullanımı kontrol edebilirsiniz.

YORUMLAR