Socioball

Socioball
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Socioball ile Android cihazlarınızdan eğlenceli bir puzzle deneyimi elde edebilir, kendi hazırladığınız bölümleri arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Socioball, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının mobil cihazlarında oynayabilecekleri bir sosyal puzzle oyunu olarak karşımıza çıktı. Oyunun neden sosyal olduğu konusuna birazdan değineceğiz ancak yenilikçi, zaman zaman zorlayıcı ve eğlenceli bir bulmaca oyunu arayanlar kesinlikle göz atmadan geçmesinler derim.

Oyuna giriş yaptığımızda ilk seviyeden bulmacamız karşımıza çıkıyor ve bu seviyelerden devam ederek daha zorlu bölümleri aşmamız gerekiyor. Temel konsept ise elimizdeki topu sahamızdaki boşlukları uygun fayanslarla dolduraran hedefine ulaştırmak. İlk bölümlerde bu iş için kullanılabilecek malzemelerin sayısı az ve bulmacalar oldukça basit. Ancak ilerleyen bölümlerde onlarca farklı fayans malzemesi karşımıza çıkıyor ve bunların her birinin farklı özelliklere sahip olmaları nedeniyle uyumlu bir şekilde yerleştirilmeleri büyük bir gereklilik.

Oyunun grafik öğeleri ve sesleri herkesin beğeneceği sadelikte ve anlaşılır bir şekilde düzenlenmişler. Dolayısıyla bölümler boyunca herhangi bir yorgunluk hissetmeden ardı ardına bölümleri tamamlamaya başlayabilirsiniz. Oynanışta herhangi bir sorun olmaması ve dokunmatik ekranlara uygun bir kontrol mekanizmasının entegre edilmiş olması ise Socioball'un eğlencesini katlıyor diyebilirim.

Gelgelelim oyunun sosyal yanına. Socioball'da kendi tasarladığınız bulmaca bölümlerini Twitter üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşabiliyor ve böylece neredeyse sınırsız bir puzzle deneyimi elde edebiliyorsunuz. Tabii ki popüler hale gelen bulmacaların sizi de daha popüler yapacağına hiç şüphe yok. Dileyen kullanıcılar diğerlerinin hazırlayarak Twitter üzerinden paylaştıkları bulmacaları da kullanabiliyorlar.

Eğer yeni bir bulmaca oyunu arayışındaysanız kesinlikle denemenizi öneriyorum.

YORUMLAR