STT 1.0 (Android)

STT

1.0
STT
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

STT uygulaması ile Android cihazlarınızı kullanarak konuşmanızı yazıya dönüştürebiliyorsunuz.

STT uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinde konuştuklarını kolayca yazılı ortama geçirmek isteyenlerin deneyebilecekleri ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor ve pek çok diğer ses tanıma teknolojisinden faydalanan uygulama arasından kalitesiyle sıyrılmayı başarabiliyor diyebilirim. Oldukça sade ve kolay kullanılır bir arayüze sahip uygulama, denemeden geçmemeniz gerekenler arasında.

Uygulamayı kullanarak sesinizi yazıya geçirdiğinizde, bu işlevden faydalanarak mesajlar ve e-postalar gönderebiliyor, not alma uygulamanıza notlarınızı konuşarak girebiliyorsunuz. Hatta sahip olduğu alarm özelliği sayesinde notlarınıza alarmlar atamanız da mümkün hale geliyor.

Bazı işlevleri için çevrimdışı olarak da çalışma özelliğine sahip olan uygulama, böylelikle internetsiz kaldığınız anlarda da işlerinizi sorunsuz bir şekilde devam ettirmenize yardımcı oluyor. Her ne kadar benzer uygulamaların pek çoğunda Türkçe dil desteği olmasa da, STT bunlardan bir tanesi değil ve Türkçe not tutma ve sesi yazıya dönüştürme özelliği ile ülkemizdeki kullanıcıların da yardımına koşacaktır.

Dilerseniz tercüme olanaklarından da faydalanabileceğiniz uygulama, tercümeler için Google Çeviri hizmetinden faydalanıyor. Hazırladığınız notlarınızı silmek, diğer uygulamalarla paylaşmak ve ayrı bir şekilde dosya olarak kaydetmek de uygulamanın sunduğu olanaklar arasında.

Temel olarak tüm servislerin Google’ın ses tanıma teknolojisinden faydalanılarak sunulması bir dezavantaj değil avantaj olarak karşımıza çıktı. STT, Google’ın ses tanıma servislerinin kalitesini, kullanıcılar için daha iyi bir deneyim olarak aktarıyor ve bu nedenle konuşulanları yazıya dökme konusunda beğeneceğinize eminim.

YORUMLAR