Sudo PicRemove

Sudo PicRemove
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android akıllı telefon ve tabletlerinizde yer alan eski fotoğrafların otomatik olarak silinmesini Sudo PicRemove uygulamasıyla sağlayabilirsiniz.

Android akıllı telefonlarımız ve tabletlerimiz üzerinde çektiğimiz fotoğrafların bir süre sonra çok fazla yer kaplamaya başladıklarını siz de farketmişsinizdir. Pek çok dikkatsiz kullanıcı fotoğraflarını Google Drive veya Dropbox gibi servislerde yedeklemesine rağmen cihazlarından silmeyi unutur ve bir süre sonra kritik bir anda yer sorunları baş göstermeye başlar. Eğlenceli veya ilgi çekici bir anda fotoğraf ya da video çekmek için depolama alanı kalmaması ise tabii ki o anın bütün büyüsünü bozar.

Sudo PicRemove uygulaması bu soruna çözüm olarak üretilmiş ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor ve Android cihazlarınızda yer alan eski fotoğrafların temizlenmesi için otomatik bir yöntem sunuyor. Uygulama belli aralıklarla belli tarihlerden eski fotoğraflarınızın silinmesi gerektiğini size bildiriyor ve ardından sizin onayınızla fotoğrafları çöp kutusuna gönderiyor. Bir süre sonra çöp kutusundakileri tamamen silmesiyle cihazınız üzerindeki yer sıkıntısı da sona eriyor.

Dilerseniz fotoğrafların hiç bir uyarı bile almadan otomatik olarak ve tamamen silinmesini de sağlayabiliyorsunuz. Ancak yedeklemeyi unuttuğunuz fotoğrafların da bu süreçte ortadan kaybolabileceklerini hesaba katmalı ve dolayısıyla belirli aralıklarla ya da otomatik olarak diğer servislere onları yedeklemeyi unutmamalısınız.

Uygulamanın arayüzünün oldukça temiz ve anlaşılır bir şekilde hazırlanmış olması nedeniyle ayarlar bölümünde herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Yalnızca bazı fotoğraflarınızın geri dönülemez şekilde kaybolmaması için yedekleme konusunda özenli olmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.