Super Pixelander

Super Pixelander
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Super Pixelander ile zaman yolculuğuna gitmiş gibi hissedip Atari 2600 dönemi oyunların nasıl olduğunu öğrenip deneyimleme şansınız var. Gerek görselleriyle, gerek chiptune müzikleriyle de o dönemin özünü yakalayıp bugünün beğenisine göre şekillendiren oyun klasik bir arcade shooter olarak dikkat çekiyor.

Ekrana parmağınızı bastığınız sürece yükselen roket benzeri karakterimiz aynı zamanda yere ateş ediyor. Amacınız hem denge sağlayabilmek hem de hedeflere ateş edebilmek. Fakat rakipler öyle beklendik sıralamalarla gelmiyorlar. Ekranın her yerinden düşman uçan cisimler ve sizi eritebilecek lazer ışınları gelebiliyor ve sizin manevra kabiliyetinizi sınıyor.

Ekranı istila eden düşmanlarda karşı manevralı saldırı gerçekleştirebilmek için ise ekranı sağa ve sola yatırmanız gerekiyor. Doğal ve alışması kolay olan kontrolleri oldukça yüksek denebilecek bir zorluk seviyesiyle dengelemeye çalışılmış. Kısa soluklu bir eğlence arayanlar için tasarlanmış olan bu oyunun bu denli zor olması inatçı oyuncuları kilitleyebilir ama herkesin favori olarak göstereceği bir oyundan söz etmemiz mümkün değil.