Synagram

Synagram
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Synagram, ebeveynlerin çocuklarının güvende olup olmadıklarını takip etmesine yarayan bir Android uygulamasıdır.

Synagram, ebeveynlerin çocuklarının güvende olup olmadıklarını takip etmesine yarayan bir Android uygulamasıdır.

Uygulamayı başlattığınızda, çocuk ve ebeveyn olarak iki farklı giriş bölümü bulunuyor. Buradan hesap oluşturup, hesaba giriş yapmak uygulamayı kullanabilmek için ilk adım olacaktır. Bu işlemi tamamladıktan sonra çocuk, anne-babasının cihazında yer alan bir kodu girerek hesap bağlama işlemini gerçekleştirmiş oluyor.

Uygulamada yer alan News bölümünde, aile içindeki önemli randevular, etkinlikler gibi bilgiler bulunuyor. Synagram özünde bir güvenlik uygulaması olduğundan, uygulama içerisinde iki adet ana buton bulunuyor. Çocuk, bulunması gereken yere vardığında uygulamaya giriş yapıp Check-in butonuna basarak konumunu ailesine bildirmesi gerekiyor. Check-in butonunun hemen yanında bulunan kırmızı buton da, bir “acil durum” butonu. Acil durumlarda çocuk bu butona basarak, doğrudan anne-babasıyla iletişim kurabiliyor.  Acil durum butonun özelliği ise, tamamen sessizce çalışması. Eğer çocuğunuz gerçekten zor durumda ise, durumu zora sokacak bir ses çıkmıyor. Butona basıldığı zaman anne-babanın telefonu yüksek sesle ötmeye başlıyor.

Ancak şunu da söylemeliyim ki, acil durum butonunun sadece uygulama içerisinde yer alması hiçbir işe yaramayabilir. Bu butonlar widget şeklinde ekrana yerleştirilmesi mümkün kılınırsa, işte o zaman gerçekten işe yarayabilir. Bunların dışında Synagram ile çocuğunuzun telefonunun şarj durumunu da görebilmenizin yanı sıra, harita üzerideki konumunu da canlı olarak takip edebiliyorsunuz. Tabii bu özellik, cihazın GPS’i kapatılırsa işe yaramıyor.

Ebeveynler için gerçekten yararlı olan bu uygulama, 7 günlük ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunuluyor.

YORUMLAR