Syncthing (Android)

Syncthing

Syncthing
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Syncthing uygulamasını kullanarak belge ve dosyalarınızın Android cihazlar arasındaki senkronizasyonunu sağlayın.

Syncthing uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet sahipleri için hazırlanmış bir dosya ve veri senkronizasyonu uygulaması olarak hazırlanmış durumda. Açık kaynak kodlu olarak hazırlanan ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan uygulama, dosyalarınızı, verilerinizi ve önemli belgelerinizi güvenli bir şekilde tüm cihazlarınızda bulundurmanıza yardımcı oluyor. Bu anlamda bulut depolama servislerine benzer bir yapıda olduğunu ancak onlardan biraz daha farklı bir işleyişe sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Pek çok diğer senkronizasyon servisi, sahip olduğunuz dosyaları kendi sunucularında saklar ve bu saklamalar nedeniye pek çok veri sızıntısı ortaya çıkar. Özellikle hackerların bulut depolama sunucularına yaptıkları saldırılar kullanıcıların kişisel verilerini tehlikeye sokuyor ve Syncthing tam olarak buna karşı üretilmiş bir uygulama.

Cihazlarınız arasındaki verilerin ne şekilde senkronize edileceği, nerede depolanacağı, hangi üçüncü partilerle paylaşılacağı ve internet üzerinden nasıl aktarılacağı gibi pek çok detaya kendi başınıza karar vermenizi sağlayan Syncthing, böylelikle depolama servislerinin aksine kendi saklama konumlarını seçmenize de yardımcı oluyor.

Oldukça sade ve kolay kullanılır bir yapıya sahip olan uygulama, mobil cihazlarınız arasındaki dosya senkronizasyonunu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyor ancak uygulamanın aktif bir şekilde çalışabilmesi için internet bağlantınızın sorunsuz olması gerektiğini de unutmamalısınız.

Eğer şahsi bilgilerinizin başka sunuculara ve başka ellere geçmesinden hoşlanmıyorsanız kesinlikle denemeden geçmemeniz gerektiğine inanıyorum.