TacizVar

TacizVar
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Taciz olayıyla karşılaştığınız yeri konum, fotoğraf ve açıklama ile diğer kullanıcılara bildirebilirsiniz.

Giderek artan taciz olaylarına dikkat çekmek için geliştirilen TacizVar uygulaması, Android kullanıcılarının karşılaştığı olumsuz durumları diğer kullanıcılarla paylaşmasını sağlıyor.

Kadınlara yönelik taciz vakalarının arttığı şu zamanlarda, bu olaylara dikkat çekmek isteyen geliştiriciler TacizVar uygulamasını Android kullanıcılarına sunmuşlar. Uygulamanın temel amacı; karşılaştığınız olumsuz durumları uygulama üzerinden konum, açıklama ve fotoğraflı bir şekilde paylaşmanız yönünde. Bu sayede, uygulamayı kullanan ve belirttiğiniz konuma yakın olan kullanıcılara bildirim gönderiliyor ve tüm bildirimler de harita üzerinde yer alıyor.

Uygulamaya üye olarak ya da Facebook üzerinden giriş yaparak, harita üzerinde gösterilen taciz vakalarına göz atabilirsiniz. Eğer siz de böyle bir vakayla karşılaştıysanız, TacizVar! butonu aracılığıyla açıklama ve konum bildirebilirsiniz. Bildirilen vakalar harita üzerinde 1 saat gösterildikten sonra otomatik olarak siliniyor.

Kadınlara yönelik taciz vakalarının arttığı bu zamanlarda, siz de sessiz kalmayıp öncelikle emniyet güçlerine haber vererek bu durumu engellemek için bir adım atabilirsiniz. Son olarak; TacizVar uygulaması her ne kadar güzel düşünülmüş olsa da, umarız kullanmak durumunda kalmazsınız.

YORUMLAR