Vrse 1.1.1 (Android)

Vrse

Vrse
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Vrse uygulaması sayesinde Android cihazlarınızdan sanal gerçekliği doyasıya yaşayabilirsiniz.

Vrse uygulaması, son dönemlerin en popüler konseptlerinden olan virtual reality yani sanal gerçekliği Android cihazlara başarıyla taşıyabilen uygulamalar arasında yer alıyor ve tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Oldukça kolay kullanımı ve sadece bir Android telefon ile kulaklık gerektirmesi sayesinde sanal gerçekliğin inanılmaz dünyasını mobil cihazınıza sorunsuzca getirebiliyor.

Uygulama, Samsung VR gibi üretilmiş olan VR gözlükleriyle birlikte de kullanılabiliyor ve böylece ekrandakinden daha da gerçekçi bir deneyime erişmek mümkün oluyor. Google Cardboard altyapısını kullanan uygulama, önümüzdeki senelerde bizleri aşağı yukarı nelerin bekliyor olacağını da ortaya koyabiliyor diyebilirim.

Uygulamanın en dikkat çeken yanı, VR teknolojisini kullanarak bir hikaye anlatması ve bu hikayenin tamamen 360 derecelik bir görüş açısıyla keşfedilebilmesi. Hem de bu görüntü açısı sadece görsellerle de sağlanmıyor. Eğer telefonunuza kulaklığınızı taktıysanız, bu kulaklıktan seslerin doğru bir şekilde ortama uygun olarak kulağınıza yansıtılmasını sağlayabiliyorsunuz. Yani 360 derecelik bir ses deneyiminin de bu sanal gerçekliğe dahil olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ancak Vrse'nin üreticisi, şimdilik Bluetooth kulaklıklarla sorunlar yaşandığını ve bu sorunların giderilmesi için daha fazla geliştirme zamanına ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. Dolayısıyla uygulamanın tüm işlevlerinden başarıyla faydalanmak için kablolu kulaklıklar kullanmanız gerekiyor. Ayrıca mobil cihazınızın ekranının yüksek parlaklık ve çözünürlüğe sahip olması görüntünün daha sorunsuzca aktarılmasını mümkün kılacaktır.

Eğer yeni bir deneyimi yaşamak istiyorsanız göz atmadan geçmemeniz gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR