Wordeo

Wordeo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Wordeo, yazılan metni algılayıp otomatik olarak videoyu çevirebilen bir sosyal ağ uygulaması ve Android için de ücretsiz.

Wordeo for Messenger, Android cihazımda şimdiye kadar kullandığım en ilginç sosyal ağ uygulaması diyebilirim. Yazılan metni algılayarak video önerisinde bulunabilen sosyal ağ uygulaması sayesinde o anda olan biteni paylaşırken ayrıca video yüklemeniz gerekmiyor ve videonun oluşturulması oldukça kısa bir sürede tamamldığından arkadaşlarınızla anında paylaşabiliyorsunuz.

Android platformuna biraz geç gelen video mesajlaşma uygulaması Wordeo for Messenger’ı üyelik oluşturmadan doğrudan indirip kullanabiliyorsunuz. Uyuglamayı ilk açtığınızda kullanımına ilişkin görsellerle desteklenmiş kısa bir tanıtım yazısı ile karşılaşıyorsunuz. Sonrasında mesajınızı yazacağınız alan geliyor. İlginç olan nokta burada başlıyor. İletinizi yazıp ileri butonuna dokunduğunuzda kısa süren bir analizden sonra hareketli ve durağan görseller geliyor. Görsellerin sayısı iletinizdeki kelime sayısına göre değişiyor. Bu görseller arasından -kaydırma hareketi ile- dilediğinizi seçip ilerlediğinizde videonuz oluşturulmuş oluyor. Dilerseniz videonuza uygulamanın sunduğu veya Android cihazınızda olan müziklerden ekleyebiliyorsunuz. Bu noktadan sonra videonuzu arkadaşınızla paylaşıyorsunuz. Ancak paylaşım seçenekleri arasında iOS sürümündeki gibi çeşitlilik olmaması, sadece Facebook Messenger kullanan arkadaşlarımızla paylaşabiliyor olmamız eksi bir özellik olmuş ve beğenmedim.

Yazılan metinleri algılayıp videoya çevirebilen sosyal ağ uygulaması Wordeo’da görselleri kendiniz seçebildiğiniz gibi bu işi uygulamaya bırakma şansına da sahipsiniz. Uygulamadaki görsellerin kaynağı ise Giphy ve bildiğiniz üzere animasyon (hareketli) GIF sitesi denilince akla gelen ilk isimdir; arşivi de oldukça geniştir.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan ve reklamlarla dolup taşmayan video mesajlaşma uygulaması Wordeo’yu farklılık arayan, yeni mobil uygulamalar denemeyi seven herkesin indirmesini öneririm.

YORUMLAR