Wordtator

Wordtator
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Wordtator uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdan kolayca yabancı dillerdeki kelimelerin karşılıklarını ezberlemeye başlayabiliyorsunuz.

Wordtator uygulaması, Android kullanıcılarının mobil cihazlarını kullanarak kolayca yabancı dillerdeki kelimeleri ezberlemelerine yardımcı olan ve bunu görsel desteğiyle gerçekleştiren bir dil öğrenme uygulaması olarak karşımıza çıktı. Ücretsiz olarak sunulan ve çok kolay bir şekilde kullanılabilen görsel bir arayüzle birlikte gelen uygulama, böylelikle özellikle kelime bilgisini geliştirmek isteyen kullanıcıların tercihleri arasında yer alacaktır.

Uygulamayı kullandığınızda, karşınıza bir görsel çıkıyor ve daha sonra bu görseldeki şeyin yabancı dildeki karşılığının ne olduğunu seçeneklerden bilerek seçmeniz gerekiyor. Seçiminizin yanlış mı yoksa doğru mu olduğu ise tabii ki size bildiriliyor ancak doğru cevabın ne olduğunu gösterme gibi bazı seçenekler uygulama içi satın almalara dahil edildiklerinden bazı premium özellikler için ücret ödemek gerekebiliyor.

Uygulamanın destek sunduğu dilleri kısaca listelemek gerekirse;

  • Türkçe
  • İngilizce
  • Portekizce
  • Arapça
  • Rusça
  • İspanyolca

Lakin uygulamada yer alan kelime karşılıklarının bulunmasında Google Çeviri hizmetinden faydalanılıyor ve bu yüzden bazen yanlış seçeneklerle karşılaşmanın da mümkün olduğunu eklemek gerekiyor. Bu konuda bir sorun yaşar ve yanlış karşılıkların yer aldığını düşünürseniz uygulamanın üreticisiyle de tabii ki iletişime geçebiliyorsunuz.

Yeni bir İngilizce kelime öğrenme uygulaması arıyor yahut başka dillerde de kendinize bir yardımcı arıyorsanız göz atmadan geçmeyin derim.