Yandex.Metro 2.10 (Android)

Yandex.Metro

Yandex.Metro
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Yandex.Metro uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdan metro seferlerine ve haritalarına ulaşabiliyorsunuz.

Yandex.Metro uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının raylı toplu taşıma sistemlerini kullanırken tüm zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olacak bir ulaşım uygulaması olarak karşımıza çıktı. Ücretsiz olarak sunulan ve metro, tramvay gibi raylı sistemlerde yer alan tüm durak ve sefer bilgilerini içerisinde barındıran uygulama, sık sık toplu taşımayı kullananların en büyük yardımcılarından birisi olacaktır.

Uygulamanın içerisinde toplamda 6 adet şehrin raylı sistem haritası ve bilgileri yer alıyor. Bu şehirleri kısaca listelemek gerekirse;

  • İstanbul
  • Moskova
  • Saint-Petersburg
  • Kiev
  • Kharkiv
  • Minsk

Maalesef şimdilik Yandex.Metro kullanarak diğer metrolu şehirlerin harita ve sefer bilgilerine erişmek mümkün değil ancak gelecek sürümlerde diğer şehirlerin de uygulama içerisine dahil edileceğine kesin gözüyle bakıyorum.

Oldukça sade ve güzel görünümlü bir harita ile bizi karşılayan Yandex.Metro, harita üzerinde direkt olarak durak seçimi yapabilmenizi sağlıyor ve isterseniz iki farklı semt arasında nasıl yolculuk yapacağınızı da yine uygulama aracılığıyla görebiliyorsunuz. Metronun geliş saati, varış saati, durduğu duraklar, kapıya yakın olan vagon bilgileri gibi pek çok bilgiyi de sunabilen uygulama, böylelikle bol aktarmalı uzun yolculuklarda bile sıkıntı yaşamanıza engel oluyor.

Eğer raylı sistemleri sık sık kullanıyor ve gideceğiniz yerlere vakit kaybetmeden ulaşmak istiyorsanız göz atmadan geçmemeniz gerektiğine inanıyorum.

YORUMLAR