Audacity

Audacity

2.0.6
Editör Puanı: 5/5
5

30 Kullanıcı: 4.1/5

4.1
Audacity
Audacity
Audacity
Audacity
Audacity

Ücretsiz Ses Düzenleme Programı

Can Çevrim Son güncelleme 3 yıl önce

Ses dosyalarınızı düzenleyerek efektler ekleyin.

Audacity türünün en başarılı örnekleri arasında yer alan ve tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir çok kanallı ses düzenleme ve ses kaydetme yazılımıdır. 

Audacity ücretsiz olmasına rağmen oldukça zengin ve gelişmiş özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Audacity kullanarak bilgisayarınızda depoladığınız ses dosyalarını işleyebilir veya farklı kaynaklardan ses kaydederek üzerlerinde düzenleme yapabilirsiniz. Yazılım çok kanallı olarak ses dosyalarını işlemenize imkan tanıyor ve farklı ses dosyalarını tek bir ses dosyasında birleştirme imkanı veriyor. Yazılım aynı ses dosyasının hem sağ hem de sol kanalını ayrı ayrı düzenlemenize de imkan tanımakta.

Audacity kullanarak düzenlediğiniz ses dosyaları üzerinde ses kesme işlemini gerçekleştirebilmektesiniz. Bu sayede dosyalardaki istenmeyen bölümlerden kurtulabiliyorsunuz. Program ile ses dosyaları üzerindeki belli bölümleri seçebilir ve kopyalayarak farklı kanallara yapıştırabilirsiniz. Farklı kanallara kopyalayıp yapıştıracağınız seslerle ses karıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Audacity ile kayıtların oynatma hızınıdeğiştirebilmektesiniz. Ayrıca ses tonu da program kullanılarak değiştirilebilmekte. 

Audacity ses kaydetme için kullanıcılara farklı seçenekler sunuyor. Program ile mikrofonunuzdan canlı kayıtlar yapabileceğiniz gibi bilgisayarınızdan çıkan sesleri de kaydedebilirsiniz. Ayrıca eski kasetlerdeki, analog kayıtlardaki veya minidisklerde yer alan sesleri Audacity kullanarak dijital formata dönüştürebilmektesiniz. Audacity ile kaydedeceğiniz veya dijital formata dönüştüreceğiniz sesleri diğer ses dosyalarında olduğu gibi çok kanallı olarak işleyebilir, üzerlerinde kopyalama, yapıştırma, kesme ve montajlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Audacity eğer uygun donanıma sahipseniz 16 kanaldan aynı anda kayıt almanıza imkan tanır.

Audacity kullanarak ses dosyalarınıza farklı ses efekti seçeneklerinden birini ekleyebilirsiniz. Program yankı, phaser efekti, Wahwah gibi yaygın kullanılan ses efektlerinin yanında sesi netleştiren parazit, cızırtı, vızıltı giderici seçeneklere de sahip. Bunun yanında bass güçlendrime, ses normalizasyonu ve ekolayzır ayarları kullanıcı tarafından tercihlere göre yapılandırılabiliyor. Program ses dosyalarının tonunu ses dosyasının temposunu bozmadan değiştirebiliyor. Audacity ile düzenlediğiniz ses dosyalarını 16 Bit, 24 Bit, 32 Bit örnekleme değerleriyle, 96 KHz'e kadar kaydedebilirsiniz.

Audacity WAV, AIFF, OGG ve MP3 ses formatlarını desteklemektedir. Plug-In desteğine sahip program uyguladığınız işlemler için sınırsız geri alma seçeneği de sunuyor. Türkçe arayüze sahip program bu özelliğiyle artı puan kazanmakta ve kolay bir kullanım sunmakta.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

 • fulyaAd Soyad
  4
  - Audacity 2.0.6 için fulyaAd Soyad dedi ki;

  ben müziğimi kestim kayıtta ettim bi problem yok fakat kestiğim parçanın arkasına bir baska müziği eklemek itiyorum iki sesi üstüste ekliyo....yardımcı olur musunuz

 • Muhammet Arman
  Audacity 2.0.6 için Muhammet Arman dedi ki;

  mrb bu program ile ses dosyalarımı ses dalgaları şeklinde bir pdf ya da bir word ortamına aktarıp sonrasında çıktı alabilir myim hediye olarak düşünüyorum da..
  ya da başka bir yazılım mevcut mu bu konuda
  teşekkrler

 • Yakup KAHRAMAN
  4
  - Audacity 2.0.6 için Yakup KAHRAMAN dedi ki;

  abi sesi dosya olarak kayıt ederken ogg yerine mp3 olarak kaydetse güzek olcak yada varda ben bilmiyom bunun dısında ÇOOOOKKKK GÜZEL PROGRAM KULLANIMI GÜZEL

  Artı Yönleri: kolay kullanımı Eksi Yönleri: sesi dosya olarak kayıt ederken ogg yerine mp3 olarak kaydetse güzek olucak ve sesin belli bölümüne kaliteli ses kanalları efektlene bilirdi bas tiz gibi
  • Cevap yazan: Bilgisayar
   aslinda sen format facory kullansan ogg ni mp3 e cevire bilirsin
   14 Ocak 2017 Cumartesi - 09:38:34 - Şikayet Et
 • takla kingAd Soyad
  5
  - Audacity 2.0.6 için takla kingAd Soyad dedi ki;

  hocam rap için ugunmudur rap yapacam

  Artı Yönleri: bilmem Eksi Yönleri: bilmem
 • Ziyaretçi
  Audacity 2.0.6 için Ziyaretçi dedi ki;

  ben sesimi aydetdiğimde sesimdeki çatlaklar falan gidicekm bu program sayesind

Audacity için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe Almanca İngilizce Fransızca italyanca ispanyolca
Geçen Hafta / Toplam:
1,183 / 546,832
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win2000/Win8.1

Ses Düzenleme Araçları Popülerleri

 1. Audacity
  AudacityÜcretsiz Ses Düzenleme Programı
 2. AP Tuner
  AP TunerGitar Akort Etme Programı
 3. CuteDJ
  CuteDJAmatör DJ'lik ve Mix Yapma Programı
 4. Adobe Audition
  Adobe AuditionMüzik ve Ses Düzenleme, Ayırma ve Efekt Programı
 5. Vocal Reducer
  Vocal ReducerMüzikten Sesi Silme Programı