2011'in En İyi Oyunu Seçildi

Her sene hem yurtiçinde hem de yurtdışında faaliyet gösteren çeşitli oyun inceleme sitelerinde çeşitli kategorilerde yılın en iyi oyunları seçilir. Ama her zaman bunlardan bir tanesi olur ki tüm diğerlerini geride bırakarak tüm yılın en başarılı oyunu seç

2011'in En İyi Oyunu Seçildi

Her sene hem yurtiçinde hem de yurtdışında faaliyet gösteren çeşitli oyun inceleme sitelerinde çeşitli kategorilerde yılın en iyi oyunları seçilir. Ama her zaman bunlardan bir tanesi olur ki tüm diğerlerini geride bırakarak tüm yılın en başarılı oyunu seçilir.

2011’de de bu trend değişmedi ve Bethesda Softworks’un Elder Scrolls V: Skyrim adlı oyunu 2011’in en iyi oyunu seçilerek tahtına oturdu.

Aslında bu hiç de beklenmedik bir durum değil. Dikkate değer ilk çıkışını efsane oyunlardan birisi haline gelen Elder Scrolls II: Daggerfall ile yapan seri ardından gelen Elder Scrolls III: Morrowind ve Elder Scrolls IV: Oblivion ile zaten kendini kanıtlamış ve önceki yıllarda da benzer ödüller almıştı.

Kendine özgü Tamriel dünyasında geçen Elder Scrolls serisi güçlü tarihi, sektöre öncülük eden teknik altyapısı ve Bethesda’nın özverili çalışmalarıyla Role Playing (Rol Yapma, RPG) oyunlarının en dikkate değer yapımları arasına çoktan girdi.

Serinin fanları (ki buna ben de dahilim) için elbette oyunun ödül alıp almadığı o kadar da önemli değil. Çünkü onlar uzun süren bekleyişin ardından Tamriel’in Skyrim eyaletinde geçen son oyunu oynamaya çoktan başladılar.

Özellikle oyunla birlikte gelen mod hazırlama programı ile oyuncuları tarafından en çok geliştirilen oyunlardan da bir tanesi ES V: Skyrim. Şimdiden oyun zevkinizi artıracak onlarca mod ve değişiklik paketi oyuncular ve gruplar tarafından internetteki kaynaklara yerleştirildi. Bunlar arasında çeşitli zırh, silah ve eşyalar olduğu gibi oyunun dinamiklerini değiştirenler ve hatta farklı yeni ek görev ile hikayeler ekleyenleri mevcut.

Serinin önceki versiyonlarını oynamadıysanız bile Elder Scrolls evrenine girmek için geç kalmış sayılmazsınız. Güzel bir başlangıç için Skyrim’i kaçırmamanızı öneriyorum.

YORUMLAR