2012 Google I/O Geliştirici Konferansı - Canlı Yayın (Sona Erdi)

Google'ın her yıl geliştiricilere yönelik düzenlediği ve bu bağlamda birçok yeniliği sunma fırsatı bulduğu Google I/O Geliştirici Konferansı bu yıl da birçok merak unsurunu giderecek türden beklentiler oluşturdu.

Google I/O Canlı Yayınının İkinci Bölümü

21:16

Uzun süredir hakkında dedikoduların yapıldığı Google Glass yani Google gözlükleri hakkında başarılı bir sunum yapıldı ve konferans binasının tepesinden paraşütle atlayış canlı olarak Google gözlüklerle seyircilere izletildi.

21:18

Şimdi Google Glass gözlükleri hakkında çok daha detaylı bilgiler verilecek ve cihazın çalışma prensipleri anlatılacak.

21:20

Gözlüklerde çeşitli sensörler, dokunmatik alanlar, mikrofon ve hoparlörler bulunacak. Ayrıca video çekim özelliği nedeniyle hızlı işlemcilere sahip olacaklar. Bu boyutta bir gözlüğü bir araya getirmek için Google 2.5 yıllık bir emek vermiş durumda.

Ayrıca Google gözlükleri çok çok hafif olacak ve algılarınızı engellemek yerine görüşünüzü ve tüm algılarınızı daha da keskin hale getirmek için kullanılacak.

21:26

Google gözlüklerinin esas amacı öncelikle anıları ve anları paylaşmanızı kolaylaştırmak, ikincisi ise insanlar arasında veri aktarımını çok daha kolay hale getirmek. Bu nedenle Google'ın ürünün görsel çekim özelliklerine ağırlık vereceği aşikar görünüyor.

Artık hayatınızın dilediğiniz anlarını kaydetmek çok kolay hale gelecek. Ayrıca çevrenizle kolayca paylaşabilmeniz için Google Glass gözlükler paylaşım seçenekleriyle gelecek.

21:35

Gözlüklerin diğer özellikleri hakkında bilgiler birazdan geliyor.

Gözlüklerin gerçek dünya ile iletişiminizi kesmemesi, tam tersi artırması gerektiğinden bahsedildi. Google geliştiricilerden gözlüğün özellik ve faydalarının artırılmasını bekliyor.

21:38

Google Glass gözlüklerin Explorer versiyonları geliştiriciler için ön siparişte olacak ve 1500 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak.

21:41

Şimdi Google+'da gerçekleşen yenilikler ve Google+ ile yapabileceğiniz şeyler hakkında bilgiler verilmeye başlandı. Android için bu akşam yayına sunulacak yeni Google+ uygulaması etkinlik ve partileri de destekleyecek. Böylece PC başında olmasanız da Google+'da gerçekleşecek canlı yayın ve tüm diğer etkinliklere mobil cihazlarınızdan katılım gösterebileceksiniz.

21:45

Konferansa katılan herkes Galaxy Nexus Phone ve Nexus Tablet ile Nexus Q'yu konferansta hediye olarak alacak!

Bu üç ürün de Android 4.1 Jelly Bean'in önizleme sürümü yüklü olarak dağıtılacak. Böylece Jelly Bean'i ilk kullanan kullanıcılar konferansa katılanlar olmuş olacaklar.

Konferansın en son ürünlerin tanıtıldığı Keynote bölümü an itibariyle sona erdi. Yeniden düzenlenmiş haliyle sizlere daha sonra bütün gerçekleşenleri özetleyerek Google'ın bu müthiş ürünlerini yeniden tanıtacağız.

  1. 2012 Google I/O Geliştirici Konferansı - Canlı Yayın (Sona Erdi)
  2. Google I/O Canlı Yayınının İkinci Bölümü

YORUMLAR