2013'ün En Çok Beklenen Oyunları

2013'ün en çok beklenen oyunlarını hepimiz merak ediyoruz. Çıktığında oyun dünyasının eskisi gibi olmayacağını düşündüğümüz bu oyunları merak ediyorsanız listemizi kaçırmayın.

2013'ün En Çok Beklenen Oyunları

2011 yılından beri süregelen kaliteli oyunlar dalgası 2012 yılını da gerçekten sürprizlerle dolu bir şekilde geçirdi ve 2012’de karşımıza çıkan en iyi oyunlardan sonra 2013’te de müthiş yapımlarla karşılaşmak kısmet olacak gibi görünüyor.

Lafı çok fazla uzatmadan dilerseniz hemen heyecanla beklediğimiz oyunlara geçiş yapalım.

BioShock Infinite

BioShock serisi ilk karşımıza çıktığında sahip olduğu etkili görsel tasarım, steampunk atmosferi, çok kaliteli hikaye örgüsü ve FPS oyunlarına getirdiği etkileyici deneyim sayesinde en beğenilen oyunlardan birisi olmuştu. BioShock 2 ile aynı kaliteyi devam ettiren ve bir üst seviyeye taşıyan oyun bu sefer deniz altındaki şehirlerden gökyüzüne uzanıyor ve sevimli yoldaşımız Elizabeth ile yoğun atmosferli bir maceraya merhaba deme şansını bize sunuyor.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto veya kısaca kullanıldığı üzere GTA özellikle 3. oyundan sonra çok büyük bir popülarite yakalamıştı ve serinin devam oyunları her seferinde daha fazla özellik, daha büyük harita, daha çok araç, daha iyi grafikler ve daha iyi bir hikaye ile sürmüştü. GTA 5 de şimdiden en çok beklenen oyunlar arasına girdi ve sahip olduğu yüksek görsel kalite, daha geniş bir şehir ve yapılabilecek daha fazla şeyle oyuncuların iştahını arttırmış durumda.

The Last of Us

Uncharted üçlemesinin devamı olarak gelecek olan The Last of Us oyuncuların meraklı bekleyişine tatminkar bir sonuç verebilecek mi henüz bilmiyoruz ancak bu oyunda oynayacağımız Joel ve Ellie karakterlerinin hayatta kalma mücadelesi etkileyici olarak sunulabilirse oyuncuların favorileri arasına girecektir.

Tomb Raider

Tomb Raider geçmişte yakaladığı başarıyı uzun süredir aratıyordu ve seriyi canlandırmak için yapılan geçmiş yıllardaki çalışmalar ne yazık ki büyük oranda başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Canlandırdığımız Lara Croft karakteri bir dönemin en yakından tanıdığı karakterler arasında yer alırken yeni neslin uzak kaldığı Lara bu açığı yeni oyunu ile kapatacak gibi görünüyor. Özellikle çok daha insancıl ve yaralanabilen, bandaj kullanan, yorulan ve korkan bir Lara önceki oyunlardan daha farklı şekilde temsil edilecek. Yüksek dozda aksiyon ve gerilim dolu bir oynanışı bize vadeden Tomb Raider hedeflediği amaca ulaşabilecek mi birlikte göreceğiz.

SimCity

Son yıllarda simülasyon oyunlarında yaşanan durgunluk SimCity serisini de vurdu ve SimCity 4’ten sonra maalesef ek paketler hariç bir SimCity oyunu görme şansı elde edemedik. Şehir kurma oyunları arasında adı unutulmayanlar arasında yer alan SimCity, yeni versiyonuyla geliştirdiği görsel özelliklerin yanında çok daha derin bir oynanış sunacak ve önceki oyunlarda yer alan çoklu oyuncu modunu da daha ileri seviyeye taşıyacak.

Eğer 2013'te beklenen ilk 30 oyunu görmek isterseniz fotoğraf galerimizi de gezebilirsiniz.

YORUMLAR