2013'ün En İyi Android Akıllı Telefonları

2013'ün En İyi Android Akıllı Telefonları

Öncelikle 2013 yılının Android işletim sistemi ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için oldukça verimli bir yıl olduğunu söylemeliyim. IDC verilerine göre Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar 2013 yılının üçüncü çeyreği içerisinde yaklaşık yüzde 81'lik bir pazar payını yakalamayı başararak kendi alanında bir rekora imza attı.

Platform üzerine gelen yazılım güncellemelerle birlikte kullanıcılarına birçok yenilik sunan Android, ayrıca uygun fiyatlı cep telefonları üzerinde de satışa sunulmasıyla birlikte birçok kullanıcının ilk tercihi olmayı başardı. Tabii bu noktada kendi mobil işletim sisteminin dağıtımı için sürekli çalışmalarını sürdüren Google etkisini de göz ardı etmemek lazım.

Google özellikle mobil işletim sistemi üzerine getirdiği yenilikler (yeni özellikler) ve Android işletim sisteminin düşük donanım özelliklerine sahip cihazlar üzerinde bile yüksek performansla çalışabilmesi için yaptığı optimizasyonlar sayesinde, Android'in önünü bu denli açmayı başardı ve rakiplerini adeta eze eze yoluna emin adımlarla devam etti.

Tüm bunların dışında geçtiğimiz yaz aylarında Google Play Store üzerinde yer alan Android uygulamalarının sayısının 1 milyonu geçmesi, hem Android hem de Google için fark yaratan bir unsur ve yeni bir kilometre taşı olmuş oldu. Hal böyle olunca akıllı telefonları üzerinde her türlü uygulamadan ve oyundan yararlanmak isteyen kullanıcılar için Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon almak çok daha cazip bir hale gelmiş oldu.

Eğer kendinize veya sevdiklerinize Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon satın almak istiyorsanız ve bu telefonun ne olması gerektiğine kadar veremiyorsanız merak etmeyin. Çünkü sizler için 2013 yılında piyasaya sürülen ve Android işletim sistemine sahip olan en iyi akıllı telefonları kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı kategoriler altında listelemeye çalışacağım.

Sözü daha fazla uzatmadan işte karşınızda 2013'ün en iyi Android akıllı telefonları:

  1. 2013'ün En İyi Android Akıllı Telefonları
  2. Mobil Oyuncular için 2013 Yılının En İyi Android Akıllı Telefonu:
  3. İşkolikler için 2013 Yılının En İyi Android Akıllı Telefonu:
  4. Eğlence Tutkunları için  için 2013 Yılının En İyi Android Akıllı Telefonu:
  5. Öğrenciler için 2013 Yılının En İyi Android Akıllı Telefonu:
  6. Maceraperestler ve Doğa Tutkunları için 2013 Yılının En İyi Android Akıllı Telefonu:
  7. Yenilikleri ve Modayı Yakından Takip Edenler için 2013 Yılının En İyi Android Akıllı Telefonu:
  8. Eksta Özellik ve Yazılım Hayranları için 2013 Yılının En İyi Android Akıllı Telefonu:
  9. Fotoğraf Meraklıları için 2013 Yılının En İyi Android Akıllı Telefonu:
  10. Saf Android Hayranları için 2013 Yılının En İyi Android Akıllı Telefonu:

YORUMLAR