2014 Yılında Dehşete Düştüğümüz Enstantaneler

Reuters haber ajansı doğal felaketlere karşı insanoğlunun oldukça savunmasız kaldığını kanıtlayan bazı fotoğrafları yayınladı.

2014 Yılında Dehşete Düştüğümüz Enstantaneler

Doğa öfkesini bir kere ortaya çıkarınca, insanların elinden canlarını kurtarmaya çalışmaktan başka birşey gelmiyor. Reuters Haber Ajansı 2014 yılına yaşanan felaketleri ve onların ardında bıraktığı izleri görüntüledi. Bu etkileyici olayları ve inanılmaz görüntüleri paylaşıyoruz

Kuzey Sumatra'da faaliyete geçen Sinabung Volkanı. Volkan Ekim ayında faaliyete geçmiş ve Tiga Pancur köyünü olduğu gibi yeryüzünden silmişti. 

2014 yılının Ocak ayında Niagara Şelalerinin ABD tarafında kalan kısmı tamamen donmuştu. Bu kadar hareketli bir su kütlesinin donmasına sebep olan şok soğumanın sebebi açıklanamadı. 

QianTang Nehrinde bariyerleri aşan çamur dalgaları, şehrin içine doğru akmaya başlayınca oluşan panik kameraya böyle yansıdı. 

Eylül ayında Kaliforniya'da çıkan dev yangın fırtınaları oldukça zor söndürülmüş, insanların can ve mal kaybına yol açmıştı.

Belirli noktalarda söndürülen yangın, aniden tekrar aynı bölgeyi etkisi altına alıyor, bir türlü kontrol edilemiyordu. 

Arkansas'ta yaşanan bir hortum sonrası geride kalanlar. Doğal felaketler geride birşey bırakmıyor. Fotoğrafta kızına sarılmış olan Michael Stanek, artık sadece geride kalan arkadaşlarına yardım etmekten ve kızı ile sağ kaldığına şükretmekten başka bir şey düşünmüyor.

Arkansas Violinia hortumundan sonra çekilmiş bir başka kare daha. Bir önceki resim kırsal bölgeden çekilen bir resimdi. Bu resim şehir merkezinden çekilmiş. 

Bir sel baskını sonrası canlarını kurtarmak için yüksek bir yerde sığınacak yer bulan büyükbaş hayvanlar, havadan böyle görüntülendiler. Olay Bolivya'da Ballivan bölgesinde Şubat ayında olmuştu. 

Bu kışı çok sert geçiren ABD'nin New York eyaleti Buffalo yerleşim merkezi, 2 metreye kadar ulaşan kar kalınlıklarıyla savaşmıştı. Kasım ayında çekilen bu fotoğraf şehre yaklaşan kar fırtınasını görüntülüyor. 

Ekim ayının 29'unda lav püskürten Hawai'deki Kilauea yanardağından akan lavların evlere ulaşmaması için çok çaba sarf edilmişti. Resimde inşaat araçlarının lavların yolunu değiştirmeye alıştığı görülüyor. 

Dev inşaat makinelerinin önlemeye çalıştığı Hawai Kilauea yanardağının engellenemeyen akıntıları, yerleşim alanlarını böyle tehdit etti. 

Antropolojistler tarafından keşfedilen ancak hiç bir fiziki kontak kurulmayan Amazon kabilelerinden biri. Kabile yerleşim bölgelerinin üzerinde keşif uçuşu yapan uçağa tepki gösteriyor. Resim Mart ayında çakilmiş.

Kuzey Sibirya'da Yamal Yarımadası'nda oluşan ve neden oluştuğu anlaşılamayan bir krateri incelemeye giden ekip, geçtiğimiz Kasım ayında böyle görüntülendi. Son derece derin olan kraterin neden oluştuğu hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. 

Artık Spider Man Hislerimiz Olabilecek

Twitter Acil Durum İletilerini Hizmete Sundu

YORUMLAR