2014 Yılının En İyi Android Oyunları

2014 yılını geride bırakırken Android cihazlarında da yeni standartlar kendini göstermeye başladı. Bunların arasında kamera kalitesi önemli de olsa oyunseverler için farklı beklentiler mevcut. Günümüzün amiral gemileri 4 çekirdekli işlemciler, 3 GB RAM v

Beach Buggy Racing, Snow Bros & Escape the Hellevator!

Beach Buggy Racing

Nintendo sahibi olmadığı için Mario Kart serisini ekrana ekmek banarak takip edenler üzülmesin, çünkü Beach Buggy Racing bu eksikliği bir nebze olsun kapatabilen bir oyun. Mario Kart serilerinden alışık olduğunuz savaş odaklı yarış bu oyunda da mevcut. Üstelik bir döneme damgasını vurmuş Buggy arabaları eşliğinde savaşmanız da başka bir ince ayrıntı. Nintendo'nun serisinde olduğu gibi yoldan toparladığınız eşyalar sayesinde ya ekstra hız kazanıyorsunuz ya da diğer yarışçıları topa tutacak silahlar kazanıp zirveye giden yolu bilek gücüyle alıyorsunuz. Son tura birinci girdim demeyin, arkanızdan topla tüfekle saldıranlar olacak!

Snow Bros

Atari salonlarının başlıca jeton katillerinden biri olarak bilinen sevimli oyun Snow Bros sonunda Android üzerinden oynanabilen bir versiyonuyla karşımızda. Bölümden bölüme geçiş için ekrandaki rakiplerin her birini alt etmeniz gerekiyorken kullanmanız gereken metod kardan adamınızın kar cephanesi. Rakiplerinizi kar topuna çevirip diğerlerinin üstüne fırlatıp sadırdığınızda bu işi başarmış oluyorsunuz. Tek bir hamleyle hepsini devirdiğiniz takdirde bonus puanlar sizi bekliyor. Farklı power up seçenekleri sayesinde daha hızlı hareket edip, daha güçlü ve da menzilli atışlar yaparken etapların sonunda boss ile karşılaşmaya hazırlıklı olun.

Escape the Hellevator!

Adı her ne kadar asansörden bahsetse de bu korku oyununda amacınız 6 farklı oda içerisinde bir kaçış yolu bulabilmek. Kilitli kaldığınız odaların her birinde FPS bakış açısına sahip olduğunuz Escape the Hellevator'da oda içerisinde bulunan cisimler ile mantıklı bir etkileşim yaratıp kurtulmanız mümkün. Modern ve sürükleyici bir bulmaca havası olan oyunun ara sinematiklerinde ise çizgi roman benzeri animasyon ve anlatım sizi 70'li yıllara götürecek bir koku havasına hakim. Sıradışı ve deneysel korku oyunlarına evet diyorsanız bu oyuna hayır demeyin!

  1. 2014 Yılının En İyi Android Oyunları
  2. METAL SLUG DEFENSE, Dragon Coins & Wind-up Knight
  3. Abyss Attack, Respawnables & Boom Beach
  4. Hitman GO, Sky Force 2014 & Monument Valley
  5. Dungelot 2, SoulCraft 2 & FIGHTBACK
  6. Wayward Souls, Gangstar Vegas & THE KING OF FIGHTERS '98
  7. Skulls of the Shogun, Heroes Charge & Goat Simulator
  8. Beach Buggy Racing, Snow Bros & Escape the Hellevator!
  9. Goblin Quest: Escape!, Fields of Battle, Battle of Heroes
  10. The Last Door, Hearthstone & World of Tanks Blitz

YORUMLAR