2014 Yılının En İyi Android Oyunları

2014 yılını geride bırakırken Android cihazlarında da yeni standartlar kendini göstermeye başladı. Bunların arasında kamera kalitesi önemli de olsa oyunseverler için farklı beklentiler mevcut. Günümüzün amiral gemileri 4 çekirdekli işlemciler, 3 GB RAM v

Goblin Quest: Escape!, Fields of Battle, Battle of Heroes

Goblin Quest: Escape!

OUYA için çıktığında büyük ödüller toplayan bu dungeon crawler, Android cihazlarından da oynanabilir oldu. Goblin Quest, kendi türleri arasından başarılı bir şekilde sıyrılan bir oyun. Dungeon crawler oyunlarında normal olarak silahlarınıza da güvenirken bu oyunda tek seçeneğiniz hayatta kalmak ve kaçmak. Bunun için zekanızı iyi kullanmanız gerekiyor. Madenlerde hazine arayan bir goblin olarak karşınıza çıkan bir sürü ork ve büyücü yetmezmiş gibi koridorları saat yönünde dönerek dikizleyen koruma kulelerinin arasından da kaçıp kıymetli eşya kapma derdine düşeceksiniz.

Fields of Battle

Android cihazları için bana göre çıkmış en iyi FPS oyunu olan Fields of Battle, çocuk dostu da olmayı başarıyor. Bunun sebebi ise gerçek silahlar yerine profesyonel paintball turnuvalarının teçhizatlarını ve sahaların replikalarını kullanması. Online olarak oynanabilen bu ücretsiz oyun ARMA 3'ü andıran gelişmiş kontrolleri tablet üzerinden de uygulamanızı sağladığı için türünün diğer örneklerine de tokat gibi bir cevap yapıştırıyor. Hava durumundan balistiğe kadar birçok unsurda gerçekçi paintball deneyimini yansıtmaya çalışan oyun kendi alanında rakipsiz bir örnek çıkartıyor.

Battle of Heroes

Clash of Clans sevdiyseniz Ubisoft'un dağıtımcılığını üstlendiği Battle of Heroes'u da denemenizi öneririm. Bu sefer başka şehirleri talan edip saldırırken isimsiz askerler gürühuyla yetinmiyorsunuz. Savaşırken size eşlik eden yarı tanrı ebatlarında bir hero var. Bildiğiniz World of Warcraft temalarını andıran karakterle çalıntı dünyalarda oyun oynuyormuş hissiyatına kapılma şansınız yüksek. Ama Blizzard duygusallığını bir kenara atacak olursak oyunun bu tarz bir reklama ihtiyaç duymuyor olduğunu da anlayacaksınız. Ana karakter odaklı stratejik savaş sevenlere duyurulur, bu oyunu kaçırmayın!

  1. 2014 Yılının En İyi Android Oyunları
  2. METAL SLUG DEFENSE, Dragon Coins & Wind-up Knight
  3. Abyss Attack, Respawnables & Boom Beach
  4. Hitman GO, Sky Force 2014 & Monument Valley
  5. Dungelot 2, SoulCraft 2 & FIGHTBACK
  6. Wayward Souls, Gangstar Vegas & THE KING OF FIGHTERS '98
  7. Skulls of the Shogun, Heroes Charge & Goat Simulator
  8. Beach Buggy Racing, Snow Bros & Escape the Hellevator!
  9. Goblin Quest: Escape!, Fields of Battle, Battle of Heroes
  10. The Last Door, Hearthstone & World of Tanks Blitz

YORUMLAR