2014’ün En Çok Beğenilen Elektronik Oyuncakları

2014’ün En Çok Beğenilen Elektronik Oyuncakları

 Günlük hayatımızı kolaylaştıran, sade ama çok işlevli elektronik cihazlar neredeyse vaz geçemediğimiz, sahip olmayı çok istediğimiz ürünler haline geldiler. Fotoğraf makineleri, akıllı buzdolapları, kameralar, saatler ve daha birçok ürün arasından 2014 yılında düzenlenen CES Fuarı'nın ardından yapılan anketler en çok beğenilen küçük ama akıllı ürünler belirlendi.

Her sene yapılan en iyi ve kullanışlı elektronik icatların belirlendiği CES Elektronik Ticaret Fuarı web sayfası anket sonuçlarına dayanarak, 2014 ün en çok tercih edilen minik elektronik ürünleri belirledi

Polaroid’in Dönüşü

2012 yılında henüz bir tasarım olan bu kamera, 2014 yılında Polaroid tarafından Socialmatic olarak görücüye çıktı. Tasarım olarak son derece şık ve ince bir fotoğraf makinesi olan Socialmatic, emektar Polaroid makinelerinin modern bir sürümü olarak olarak çekilen resimlere birer QR Kod basarak başka cihazlarla paylaşımı kolaylaştırıyor ve fotoğrafları anında sosyal ağlarda paylaşmanızı sağlıyor. 

Goji Akıllı Kilit

 Artık kapı anahtarlarının pabucu dama atılıyor. Kapıda kimin olduğunu görerek, akıllı telefonunuzla kapıyı evde olmasanız dahi misafirleriniz açabiliyorsunuz. Goji ile “Kapıyı kilitledim mi acaba” paranoyası da sona eriyor. Kilidin aktif olup olmadığını Goji size haber veriyor. Kapınıza gelen her kimse tek tek resmin çekerek size gönderen Goji, gün içinde ziyaretçilerinizin takibini de mümkün kılıyor. 

Habu: Ruhunuzu okuyor

HABU, değişken ruh halini takip ederek o anki modunuza göre otomatik çalma listeleri hazırlayan bir uygulama. HABU'yu benzerlerinden ayıran en önemli özelliği, size ait müzik listesine göre yepyeni müzikler keşfetmenize de olanak tanıması. HABU 100 farklı ruh durumunu tanımlayabiliyor. Müzik listeleri ve size ait şarkılar bu ruh durumlarına göre listeleniyor. 30 milyonun üzerinde müzik arşivine sahip olan uygulama ruh halinize uygun yepyeni şarkılarla tanışmanızı sağlıyor. 

June ile güneşi takip edin

Yaz tatilinde ne kadar süre güneşte kaldığınızı ve UV ışınlarına maruz kaldığınız sürece ne kadar koruyucu krem kullanmanız gerektiğini takip eden bu bilezik, oldukça şık tasarımıyla bir gece aksesuarı olarak da kullanılabilir. 

Lacie şık ve dev HDD

Son derece modern bir tasarıma sahip olan bu HDD, 490 dolarlık fiyatıyla biraz pahalı olsa da, alıp evinizin bir köşesine rahatça yakıştıracağınız bir dış görünüşe sahip. Cristophe tasarımı Lacie 1 TB kapasiteye sahip.

LEO: Yaratıcı Prens

Bu muazzam çocuk kitabı çocukların yaratıcılığını geliştirmesi için tasarlanmış. Leo adındaki robot aslında bir 3 boyutlu yazıcı. Kitap 3 boyutlu olarak tasarlanabilen pek çok şeyin nasıl yapılabileceğini ve Leo’nun nasıl kullanılabileceğini anlatıyor. Çocuklar kitapta önceden çizilmiş olan tüm şekilleri Leo sayesinde 3 boyutlu olarak yapabiliyorlar. 

Panono: Dünya yuvarlaktır

Panono 360 derecelik fotoğraflar çekebilmeniz için tasarlanmış. 11 santimetre çapında ve 11 kameraya sahip, tek yapmanız gereken güzel bir manzara bulmak ve Panono’yu hemen kullanmak. 400 panoramik fotoğraf çekme kapasitesine sahip olan cihaz 108 megapixel’lik kalitesiyle göz dolduruyor. 

Peeble ikinci jenerasyon

Bu sene CES fuarının gözdesi Pebble Steel marka akıllı saat oldu. 2014 yılının Ocak ayında lk kez piyasaya sürüldükten sonra hemen popüler olan Pebble, hala piyasadaki en akıllı saatlerden biri. 149 dolarlık fiyatı da Pebble saatleri oldukça çekici kılıyor. Elektronik postalarınızı kontrol edip, günlük ajanda tutmanıza yardımcı olan Pebble, 7 günlük batarya ömrüyle göz dolduruyor. 

Kolibree: Dişinizi iyi fırçalıyor musunuz?

Dünyanın ilk "nasıl diş fırçaladığınızı" kontrol eden cihazı Kolibree, telefonunuz ile özel diş fırçası vasıtasıyla iletişi kuruyor ve dişlerinizi yüzde kaç oranında temizleyebildiğinizi size bildiriyor. Bunun yanı sıra diş fırçalarken doğru hareketlerle mi bunu yapıyorsunuz kontrol edebiliyor ve sizi uyarıyor.

Buzdolabından mesaj var

LG herkesin hayali olan bir sistemi bu sene hizmete sundu. LG Home Chat size  evdeki tüm elektronik cihazlara SMS yoluyla kontrol olanağı veriyor. Özellikle LG elektronik cihazlarla hemen bütünleşen sistem sayesinde eve giderken buzdolabında ne eksik diye beyaz eşyanızla mesajlaşmanızı sağlıyor.

Lenovo, Kendi Akıllı Bilekliğini Satışa Sunmaya Hazırlanıyor

Pebble Akıllı Kol Saati İncelemesi

Panono - Panaromik Top Kamera Tanıtım Videosu

Akıllı Kilit ''Goji'' İncelemesi

YORUMLAR