2014'ün En İyi Android Uygulamaları

2014 yılında en çok öne çıkan ve beğeneceğinize inandığımız 20 Android uygulamasını listeledik!

2014'ün En İyi Android Uygulamaları

2014 yılı Android platformu için hareketli geçen yıllardan bir tanesiydi ve hem yeni Android sürümleri hem de kaliteli uygulamalar bu sene bizlerle buluştular. Sizler için tabii ki 2014'ün en iyi Android uygulamalarını listelememiz de şart oldu. Hazırladığımız listede 20 tane uygulama bulacaksınız ve bu uygulamaların bazıları 2014'te çıkış yapmamış olsalar da 2014'te yükseliş yakalamayı başardıkları için listemize girmeyi başardılar.

Lafı çok uzattığımın farkındayım. Dilerseniz hemen uygulamalarımıza göz atmaya başlayalım. Eğer onları indirmek isterseniz hemen altlarında bulunan indir butonlarını kullanmayı unutmayın.

Carousel

Carousel uygulaması, hali hazırda bir Dropbox hesabına sahip olan Android kullanıcılarının fotoğraflarını ve videolarını daha kolay yedeklemek ve yönetmek için kullanabilecekleri ücretsiz bir uygulama. Uygulamayı kullanarak hem tüm medyalarınızı bulut depolama alanınıza kaydedebilir, hem de istediğiniz an dostlarınızla paylaşarak eski günleri yadedebilir, birlikte gülebilirsiniz.

CCleaner

CCleaner aslında PC piyasasında uzun süredir kullanılan bir sistem bakımı aracı ancak Android için de yayınlanması pek çok kullanıcının hoşuna gitti. Zira uygulama sayesinde hem mobil cihazınızın o anki durumunu öğrenebiliyor, hem de hafıza temizliği, sistem bakımı gibi işlemlerin hepsini hiç bir teknik bilgiye sahip olmaksızın gerçekleştirebiliyorsunuz.

Retrica

Retrica'nın iOS işletim sistemindeki popülerliği, uygulamanın Android'e çıkmasıyla birlikte bu platforma da taşındı ve pek çok mobil cihaz kullanıcısı fotoğraflarını daha renkli, daha eğlenceli ve daha güzel görünen bir hale getirebilmek için Retrica'yı tercih ediyor. Oldukça basit kullanımı ve ücretsiz sürümündeki bol filtre ve efekt opsiyonları ile kesinlikle göz atmadan geçmemeniz gerekenler arasında.

Duolingo

Duolingo, yabancı diller öğrenmek isteyen Android kullanıcılarının yardımına koşan en etkili araçlar arasında yer alıyor ve kendine has öğretme tarzıyla pek çok benzer uygulamanın önüne geçmeyi başarıyor. Pek çok popüler dili destekleyen uygulama sayesinde hem gramerinizi geliştirebiliyor, hem de konuşma, okuma, yazma gibi diğer becerilerinizin daha iyi bir hale gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Güzelleşelim

Güzelleşelim uygulaması bilhassa kadın takipçilerimizin hoşuna gidecek ücretsiz Android uygulamalarından bir tanesi. Makyaj ve güzellik konularına dair önerileri uygulamalı videolar ve görseller ile öğrenmek, daha iyi görünmek için yapmanız gerekenleri görmek istiyorsanız Güzelleşelim'e göz atmadan geçmeyin. Bu konudaki en iyi Türkçe uygulamalardan birisi olduğunu unutmamak gerek.

IFTTT

IFTTT uygulaması her ne kadar başlangıçta karmaşık gibi görünse de, birden fazla internet ve mobil servisini tetikleyiciler aracılığı ile birbirine bağlamak, dolayısıyla "şu olursa bu yapılsın" görevlerini hazırlamak için kullanılıyor. Eve geldiğinizde sosyal hesaplarınızdan otomatik check-in yapılsın, gelen mesajlar Google Drive'a otomatik kaydedilsin ve çok daha fazlası tamamen otomatik hale gelsin diyorsanız IFTTT doğru tercih olacaktır.

Spendee

Spendee belki de Android cihazlar için yayınlanmış en sevimli kişisel finans uygulaması diyebilirim. Çok temiz ve çekici bir şekilde hazırlanmış arayüzü, aylık gelir ve giderlerinizi hesaplarken kendinizi kötü hissetmenize engel oluyor ve tüm gelir giderlerinizi kolayca organize edebiliyorsunuz. Ay sonunda sürprizlerle karşılaşmak istemeyen kullanıcıların beğenecekleri kesin.

8sms

Android mobil cihaz üreticilerinin varsayılan SMS uygulamalarının genellikle pek de kullanışlı olmadıkları aşikar. 8Sms uygulaması, bu cihazlara Google'ın kendi orijinal Android SMS uygulamasının çok benzerini getiriyor ve dolayısıyla daha rahat mesajlaşma olanaklarına kavuşabiliyorsunuz. SMS günümüzde eskisi kadar sık kullanılmasa da ne zaman ihtiyacınız olacağını bilemezsiniz. Bir kenarda tutmakta fayda var.

Light Flow Lite

Mobil cihazlarımızla birlikte gelen uyarı ledleri her ne kadar işe yarar halde olsalar da üreticilerin bu ledlerin yanma sürecini düzenlememize olanak tanımamaları kullanıcıları oldukça zora sokuyor. Eğer Android cihazınızın led ışıklarının renklerini, yanma düzenlerini ve diğer pek çok detayı kendiniz düzenleyerek kişiselleştirilebilir bildirimler almak istiyorsanız Light Flow Lite tam da sizin için hazırlanmış.

TuruncuLevye

TuruncuLevye, konsol ve PC oyun dünyasının nabzını takip etmek isteyen kullanıcıların Android cihazlarında kullanmaları gerekenler arasında. Hem en son oyun sektörü haberlerine erişmek, hem de özel yazı dizileri ve video konseptlerini kaçırmamak için kullanabileceğiniz uygulama, bildirim desteği sayesinde kaçırmamanız gereken önemli içerikleri size bildiriyor. Oyun meraklılarının bol içeriği ve basit yapısı ile kesinlikle beğeneceğini düşünüyorum.

Connected2.me

Connected2.me 2014 yılında yabancı pek çok yatırımcıdan yatırım almayı başardı ve ülkemizden çıkan yerli bir servis. Android için hazırlanan uygulaması ise uzun süredir anonim sohbet etme olanağını bekleyen mobil kullanıcıların derdine derman oldu. Canınız sıkıldığında iki kelam edecek insanlar arıyorsanız Connected2.me deneyebilecekleriniz içerisinde.

ZenMate

ZenMate uygulaması, ilk olarak PC'ler için yayınlanan bir VPN eklentisiydi ancak yaşanan büyük talep neticesinde Android uygulaması olarak da yayınlandı. Engelli ve ülkemize kapalı web sitelerinde gezmek, kişisel gizlilik ve güvenliğinizi, daha da önemlisi anonimliğinizi korumak istiyorsanız ZenMate Android'de ilk tercihleriniz arasında yer alacaktır.

Djay 2

Djay 2 bu listedeki tek ücretli uygulama ancak sahip olduğu yeteneklerin Android kullanıcılarının ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Uygulamayı kullanarak iki şarkıyı birbiri ile miksleyebiliyor, pek çok DJ efektini uygulayabiliyor, hatta Spotify listelerinizi bile bu iş için kullanabiliyorsunuz. DJ'liğe giriş yapmak isteyen mobil kullanıcıların başlangıç noktalarından birisi olma potansiyeline sahip. Fiyatına göre çok daha fazla kabiliyetinin olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Autodesk SketchBook

Autodesk SketchBook hem ücretli hem de ücretsiz olarak sunulan bir mobil çizim uygulaması olarak varlığını sürdürüyor ve oldukça profesyonel çizimlere olanak tanıdığı için kullanıcıların ilgisini çekecektir. Eğer S Pen gibi araçlara sahipseniz daha da başarılı olmanız için gereken tüm araçları barındıran uygulama, tabii ki tabletlerde daha etkili bir şekilde kullanılabiliyor. Ücretsiz sürümündeki yeteneklerin de pek çok kullanıcıyı tatmin edecek düzeyde olduğunu söyleyebilirim.

Mobil Kaza Tutanağı

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması, resmi bir Android uygulaması olarak hazırlanmış ve yayınlanmıştı. Uygulamayı kullandığınızda, trafikte herhangi bir kaza anında kağıt doldurma, imzalama gibi işlemlerle uğraşmıyorsunuz ve direkt olarak kaza fotoğraflarını çekip kısa bir açıklama girdikten sonra raporunuzu sigorta kurumuna iletebiliyorsunuz. Vakit kaybetmek istemeyenler Android cihazlarında her ihtimale karşın bulundurabilirler.

SUPER

Caps yapmak isteyen Android kullanıcıları SUPER uygulamasını da seveceklerdir. Fotoğraflarınıza çok çeşitli düzenleme seçeneklerinden faydalanarak yazılar eklemek, biraz efektlendirmek ve dostlarınızla sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak istiyorsanız uygulamaya göz atmadan geçmemeniz iyi olacaktır.

Google Kamera

Google'ın Android mobil cihazlar için hazırladığı orijinal kamera uygulaması, büyük bir talep görmeyi başardı ve bu durum bize mobil cihaz üreticilerinin varsayılan kamera uygulamalarının pek de başarılı olmadığını gösterdi. Eğer hızlı, etkili ve güzel çekimler yapabilen bir Android kamera uygulaması arıyorsanız en iyi kaynağın Google'ın kendi uygulaması olduğunu söyleyebilirim.

Star Chart

Star Chart uygulaması, Astronomi bilimiyle amatör veya profesyonel olarak ilgilenen Android kullanıcılarına büyük yardımı olabilecek bir uygulama. Zira uygulama içerisindeki işlevlerden faydalanarak telefon ya da tabletinizi gökyüzündeki yıldızlara tutabiliyor, daha sonra bu yıldızların, galaksilerin yahut diğer gök cisimlerinin neler olduklarını hemen görebiliyor, haklarında detaylar elde edebiliyorsunuz. Çocuğunuzun eğitimi için de ideal uygulamalardan birisi olduğu ortada.

WPS Office

Word, Excel veya PowerPoint dokümanlarını incelemek, düzenlemek ve kaydetmek isteyen Android kullanıcılarının tercihleri şimdiye dek oldukça kısıtlıydı ancak WPS Office ile birlikte bu sorunun üstesinden gelmek çocuk oyuncağı oldu. Hem bulut depolama servisleriyle uyumlu olarak çalışan hem de belge düzenleme işlemlerine detaylı bir şekilde izin veren uygulama, sık sık iş ve eğitim için belgelerle uğraşanların beğenisini kazanacaktır.

C Notice

C Notice uygulaması, Android kullanıcılarının bildirimleri çok daha kolay ve detaylı bir şekilde incelemelerine olanak tanıyor ve hayli kişiselleştirilebilir bir yapıya sahip. Eğer onlarca farklı uygulamadan gelen bildirimleri yönetmekte sorunlar yaşıyor ve bildirimlerin daha işe yarar bir hale gelmesini istiyorsanız göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

2015'te bizi hangi uygulamaların bekleyeceğini şimdilik bilmiyoruz ancak yeni yılımızın da oldukça hareketli geçeceğine inanıyorum. 2015'te de bizi takibi bırakmayın! Herkese mutlu seneler!

YORUMLAR