2015 Yılının En Feci iPhone Kılıfları

2015 yılında tasarlanan en zevksiz ve kullanışsız iPhone kılıfları seçildi.

2015 Yılının En Feci iPhone Kılıfları

 Bu paragrafı takiben göreceğiniz kılıflar, TechRadar internet sitesi tarafından 2015 yılında tasarlanan en zevksiz ve kullanışsız iPhone kılıfları olarak seçilmişler.  Elbette akıllı telefonları destekleyen yan sanayi candır. Ancak bazen bunu bu kadar uç noktaya getirmek gerekiyor mu, siz karar verin.

Akıllı telefonlarımız için kılıf ya da koruyucu kapak almak hemen hepimizin yaptığı bir şey. Hem daha hoş görünsünler, hem de biraz kişiliğimiz yansıtsınlar isteriz. Öte yandan kılıfların koruyucu özellikleri telefonların ömürlerini de uzatıyor. Telefon kılıfı ya da aksesuar endüstrisi artık başlı başına bir sektör. Sadece kılıf ya da benzeri yan ürün satan yüzlerce mağazaya rastlamak mümkün. Ancak aşağıda iPhone'lar için tasarlanan kılıfları görünce insana "kal" geliyor.

İşte iPhone'lar için tasarlanmış bazı garip kılıf tasarımları. Dikkat bazıları içinizi kaldırabilir.

Bataryalı arka kapak

Bu kapak çıkalı çok olmadı. Şu anda herkes ondan iPhone'nun Kamburu olarak bahsediyor. İnternette hakkında çok yazılıp çizilen kapak kılıfa eklenmiş bir batarya taşıyor. Kullanışlı mı değil mi, bilmiyoruz ama çoğunluk bu kapaktan nefret etti.

Tabanca arka kapak

İnsanın başına iş açacak kapaklardan biri olarak birinci sıraya yerleşen bu kapak belki kendinizi güvende hissetmeniz için tasarlanmış olabilir ama nereye kadar?

Istakoz kapak

Bir tasarımcı bunu çizebilir, bu anlaşılmaz değil. Ancak neden bir üretici böyle bir kapak yapmaya kalkar orası muamma. Ne elde tutmak, ne de cebe ya da çantaya koymak için hiçbir şekilde ergonomik olmayan bu kapak son derece itici de duruyor.

Değerli taşlar kapağı

Kadınlara yönelik olduğunu tahmin etmek zor değil. Ancak yine kullanım ergonomisi açısından son derece rahatsız, iri sahte kristallerden üretilmiş bu kapağın ele alındığında telefonun kolayca yere düşeceğini kestirmek güç değil. Avize gibi yahu.

Muz kapak

Az daha zorlasalarmış bir bumerang yapacaklarmış. Belki bu da fırlatınca geri geliyordur. Nereye ve nasıl sığdırılabileceği belli olmayan bu kapak insanın iştahını da açmıyor ki.

Bu da muz kılıfın hediyesi, telefon zil sesi.

Kulak kılıf

Sizi görenlere "asında kulağım sizde" duygusu yaşatır mısınız, bilemiyorum ancak son derece komik olduğunu itiraf etmem gerek. Kulak arka kılıfı tasarlayan ve üreten girişimcilere buradan bir alkış.

Domuzcuk kılıf

Hem kulaklıkları derli toplu tutmak hem de bunu yaparken sevimli durmasını istemek bir amaç olabilir. Ama buna ne gerek var hiç anlayabilmiş değilim.

Banyoda sevgili kılıfı

Bu kılıf için söyelecek tek bir sözüm yok. Bunun çok sattığından emin olabiliriz gibime geliyor.

Honda'dan Hava YastıklıTelefon Kılıfı: Smartphone 

Telefon Çizikleri Nasıl Geçer İnfografiğimize Göz Atın

Bu Telefon Kalbe Dönüşebiliyor!

YORUMLAR