2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Antivirüs Programları

Avira Free Antivirus

Antivirüs ve dijital güvenlik alanında haklı bir popülerliğe sahip olan Avira Free Antivirus, ücretsiz olarak sunulan fakat güvenlikten de taviz vermeyen bir antivirüs programı arayanların mutlaka göz atması gereken bir seçenek. Kolay anlaşılır bir arayüze sahip olan Avira Free Antivirus'ü kullanarak internet ortamında bulunan ve bilgisayarımıza zarar verme potansiyeli taşıyan kötü amaçlı yazılımları etkin bir şekilde engelleyebiliriz. 

AVG Antivirus Free

Antivirüslerin genel problemlerinden bir tanesi de bilgisayarın perfomansını düşürmeleridir. Fakat aynı kategoride bulunduğu rakiplerine göre daha ufak olan boyutu ve düşük bellek kullanımıyla öne çıkan AVG AntiVirus Free, bilgisayarın performansını düşürmeden kötü amaçlı yazılımlara karşı tam koruma sağlıyor. Basit arayüzü kullanım kolaylığı sağlıyor ve her seviyeden kullanıcının beklentilerine kolayca cevap verebiliyor.

Avast Free Antivirus

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Avast Free Antivirus, en iyi antivirüs programları arasında gösterebileceğimiz kapasitede özellikler sunabilen bir yazılım. Geniş kapsamlı bir koruma kalkanı sağlayan bu antivirüs sayesinde tarayıcılarımıza bulaşmış olan araç çubuklarını, sisteme sızan zararlı dosyaları, truva atlarını ve reklam içerikleriyle tacizde bulunan programları kolayca temizleyebiliyoruz. Çok yönlü fakat ücretsiz bir antivirüs arıyorsanız Avast Free Antivirus beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Ad-Aware Free Antivirus+

Eksiksiz bir antivirüs yazılımı olan Ad-Aware Free güçlü antivirüs özelliklerini, yüksek güvenlikli casus yazılım engelleme modülü ile birleştiriyor ve kullanıcılara eksiksiz bir güvenlik duvarı örüyor. Bu program sayesinde truva atlarına, botlara, rootkitlere ve diğer türden zararlı eylemlere karşı bilgisayarımızı ve dolayısıyla kişisel bilgilerimizi koruma altına almış oluyoruz. Performans bakımından hiçbir probleme yol açmaması Ad-Aware Free Antivirus+'ın bir diğer artısı.

360 Total Security

Adında da belirtildiği gibi 360 Total Security kullanıcılara eksiksiz koruma sağlayan, güvenilir bir yazılım. Programın temel amacı bilgisayara sızmaya çalışan casus yazılımları algılayarak onları engellemek ve kişisel bilgilerimizi daima güvende tutmak. Programı kullanarak bilgisayarımıza yapılmaya çalışılan izinsiz erişimleri engelleyebilir ve bu tehditleri ciddi sorunlara yol açmadan engelleyebiliriz. Hızlı çalışan program, karmaşık teknik terimler içermeyen arayüzüyle her seviyeden kullanıcı tarafından problemsiz bir şekilde kullanılabilir.

Panda Free Antivirus

Güvenlik alanında faaliyet gösteren ve bu kategoride hatırı sayılır bir başarı elde eden Panda şirketi tarafından tasarlanmış olan Panda Free Antivirus, bilgisayarımızı kapsamlı bir tarama işleminden geçirerek risk oluşturan yazılımları temizliyor. Programın en işlevsel özelliklerinden birisi de USB gibi taşınabilir depolama aygıtlarını da tarayıp temizleyebiliyor olması. Kullanıcı bazlı çalışan Panda Free Antivirus'ü dilediğimiz gibi kişiselleştirebiliyor ve beklentilerimiz doğrultusunda çalışmasını sağlayabiliyoruz.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR