2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları

Winrar

Her bilgisayarın demirbaş programları arasında yer alan WinRAR sayesinde sıkıştırılmış arşiv dosyalarımızı açabiliyor ve yeni arşiv dosyaları oluşturabiliyoruz. Program RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, ACE, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2 ve 7-Zip gibi sık kullanılan arşivleme formatlarına uyum sağlıyor. WinRAR ile tüm bu formatları açabiliyoruz.

Dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyaları açmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program arıyorsanız WinRAR'ı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Winzip

WinZip isimli bu ücretsiz yazılım, kullanıcılara Zip ve Rar dosyalarını sorunsuzca yönetebilme şansı veriyor. Kullanışlı bir arşiv yöneticisi olma niteliğini taşıyan bu program, kolay kullanım özellikleriyle herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

WinZip programı sayesinde arşivlenmiş olan Word dokümanlarını, xls, xlsx dosyalarını PowerPoint sunularını, metin dosyalarını, resim ve fotoğrafları, ses dosyalarını video kliplerini sorunsuzca açabiliyoruz. Eğer sık sık arşivleme ve arşiv açma işlemleri yapıyorsanız WinZip'e göz atmanız yerinde olacaktır.

Bandizip

Türkçe desteği ile dikkatlerimizi çeken Bandizip, tamamen ücretsiz olarak indirebileceğimiz bir diğer arşivleme programı. WinRAR ve WinZip'in tersine pek çok görevi hiçbir ek ücret talet etmeden gerçekleştirebilen bu program, pek çok popüler sıkıştırma formatlarına destek sağlıyor.

Hızlı çalışan, kolay kullanılabilen bir arayüze sahip olan Bandizip, kapsamlı bir arşivleme programına ihtyiaç duyanların kaçırmaması gereken bir seçenek.

7-Zip

7-Zipi pratik ve kullanışlı bir arşiv yöneticisi arayanların denemesi gereken seçeneklerden birisi. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu program sayesinde pek çok popüler dosya ve arşiv formatını ekstra bir programa ihtiyaç duymadan açabiliyoruz.

Programın kullanımı son derece basit ve özellikleri de bir o kadar kullanıcı dostu. Gereksiz özellikler barındırmadığı için kullanıcıları zorlamıyor. Rahatlıkla arşiv dosyalarını açabiliyor ve yenilerini oluşturabiliyoruz.

IZArc

IZArc, kapsamlı bir arşivleme ve dosya sıkıştırma programı olarak öne çıkıyor ve en önemlisi de tamamen ücretsiz olarak indirilebiliyor. Bu program sayesinde arşivleme programlarıyla sıkıştırılmış olan tüm dosyalara erişim sağlayabiliyoruz.

IZArc'ın desteklediği formatlar arasında 7-ZIP, A, ACE, ARC, ARJ, B64, BH, BIN, BZ2, BZA, C2D, CAB, CDI, CPIO, DEB, ENC, GCA, GZ, GZA, HA, IMG, ISO, JAR, LHA, LIB, LZH, MDF, MBF, MIM, NRG, PAK, PDI, PK3, RAR, RPM, TAR, TAZ, TBZ, TGZ, TZ, UUE, WAR, XXE, YZ1, Z, ZIP, ZOO gibi popüler formatlar yer alıyor.

Türkçe dil seçeneği de sunan program, kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği her özelliğe sahip.

PeaZip

PeaZip, ücretsiz olarak sahip olabileceğimiz bir diğer arşivleme programı. Rakiplerinden çok farklılaşmayan arayüzü sayesinde PeaZip'i kullanırken hiçbir zorluk yaşamayacaksınız. Daha önce hiçbir arşivleme programı kullanmamış olsanız dahi PeaZip'i rahatlıkla kullanabileceksiniz.

PeaZip'in desteklediği formatlar; ACE, ARJ, CAB, CHM, CPIO, ISO, MSI, DOC, XLS, PPT, JAR, EAR, WAR, DEB, PET/PUB, RPM, SLP, DMG/HFS, OpenOffice dosyaları, NSUS, PAK/PK3/PK4, RAR, SMZIP, U3P, UDF, WIM, XAR, XPI, Z/TZ.

WinRar'a alternatif olarak kullanabileceğiniz bir oyun arıyorsanız PeaZip'i denemeniz yerinde olacaktır.

HaoZip

HaoZip, kullanıcılar arasında pek popüler olmasa da dosya sıkıştırma programları arasında tercih edilebilecek ideal seçeneklerden birisi. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu program sayesinde ZIP, 7-Z ve RAR gibi popüler sıkıştırma formatlarını sorunsuzca açabiliyoruz. Bunlara ek olarak HaoZip tam tamına 49 farklı formata da destek sunuyor.

Rakiplerine göre %30 daha hızlı performans sergileyen HazoZip'i hıza önem veren kullanıcılara öneriyoruz.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR