2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları

Foxit Reader

Foxit Reader, PDF dosyalarını görüntüleme ve üzerlerinde düzenleme yapmak amacıyla kullanabilecekleri bir program arayanlara hizmet ediyor.

Ücretsiz olarak indirebileceğimiz Foxit Reader sayesinde PDF dosyalarımızın kontrolünü tamamen ele alabiliyor ve dilediğimiz değişikliği karmaşık işlemlerle uğraşmadan gerçekleştirebiliyoruz.

Küçük boyutlu olması ve hiçbir zararlı yazılıma sahip olmaması programın diğer önemli özellikleri arasında.

Nitro Reader

Nitro Reader, PDF okuma ve düzenleme amaçları doğrultusunda kullanılabilecek bir program. Kullanıcı dostu arayüzüyle herkes tarafından rahatlıkla anlaşılabilecek özelliklere sahip olan Nitro Reader ücretsiz olarak sunuluyor.

Program yardımıyla oluşturduğumuz metinleri PDF formatına dönüştürebiliyoruz. Nitro Reader doc, docx, html, txt, bmp, jpg, wmf gibi popüler dosya türlerini açabiliyoruz. Genel olarak hedef odaklı çalışan Nitro Reader, gereksiz özelliklerden arındırılmış kullanışlı bir PDF programı.

doPDF

doPDF ücretsiz olarak indirebileceğimiz bir PDF dönüştürme aracı. Kapsamlı özellikleriyle öne çıkan bu program sayesinde Excel, Word, PowerPoint gibi programlar yardımıyla oluşturmuş olduğumuz dosya türlerini zahmetsizce PDF formatına dönüştürebiliyoruz.

Bu aşamada açıklığa kavuşturmamız gereken nokta ise doPDF'nin PDF görüntüleme programı olmadığı, sadece farklı dosya türlerini PDF'ye dönüştüren bir program olduğu. Eğer PDF görüntüleme aracı arıyorsanız önceki seçeneklere bakmanız yerinde olacaktır.

PDFsam

PDFsam, veya asıl bilinen adıyla PDF Split and Merge, kullanıcılarına PDF dosyalarını bölme ve birleştirme konusunda yardım etmek üzere tasarlanmış bir program. Ücretsiz olarak indirebileceğimiz bu işlevsel yazılım sayesinde tek bir PDF dosyasını bölebiliyor veya birden fazla PDF dosyasını zahmetsizce birleştirebiliyoruz.

Açık kaynak kodlu olan PDFsam sürekli olarak yeni özelliklerle zenginleştiriliyor. Pratik ve tatminkar bir yazılım olan PDFsam, sık sık PDF dosyalarıyla işlem yapanların sahip olmaları gereken programlar arasında.

PDF Shaper

PDF Shaper, zahmetsiz kullanım özellikleriyle akıllarımızda yer eden, ücretsiz bir PDF dönüştürme programı.

PDF Shaper programı yardımıyla PDF formatında hazırlanmış olan belgeleri MS Word formatına dönüştürebiliyoruz. Programın en önemli özelliği ise dönüştürme işlemlerini çoklu halde gerçekleştirebilmesi. Tek tek uğraşmak yerine tek seferde birden fazla dosyayı istediğimiz formata dönüştürebiliyoruz.

Doro PDF Writer

Doro PDF Writer programı kullanıcılara herhangi bir web sayfasında dolanırken o sayfayı PDF formatında yazdırabilme şansı veriyor.

Programı yükledikten sonra yazıcılar sekmesinde program belirmeye başlıyor. Ne zaman herhangi bir sayfayı yazdırmaya karar versek, Doro PDF ikonuna tıklayarak söz konusu sayfayı PDF olarak yazdırabiliyoruz.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR