2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Dosya İndirme Programları

uTorrent

uTorrent açık kaynaklı bir Bittorrent istemcisi olarak öne çıkıyor. Windows kullanıcıları, ücretsiz olarak sunulan bu program yardımıyla .torrent uzantılı dosya türlerini kolayca bilgisayarlarına indirebiliyorlar.

Sunduğu gelişmiş özellikler ve pratik kullanımıyla dünyanın en çok kullanılan torrent indirme programları arasında yer alan uTorrent, birden fazla torrent dosyasını eş zamanlı olarak indirmemize imkan sağlıyor. Buna ek olarak sistem kaynaklarını mümkün olduğunca az kullandığı için indirmeler esnasında bilgisayarımızda herhangi bir yavaşlamaya veya kasmaya sebep olmuyor.

Torrent dosyalarını indirebilmek için ücretsiz bir program arayışındaysanız uTorrent beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

BitTorrent

Popüler torrent istemcileri arasında yer alan BitTorrent, torrent kaynaklarından video, müzik ve oyun indirme amacıyla kullanabileceğimiz bir program.

Kullanıcıların torrent indirme işlemleri sırasında ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi bünyesinde barındıran BitTorrent, güvenliği de maksimum düzeyde tutarak kullanıcıların istenmeyen durumlarla karşılaşmalarına engel oluyor.

Program üzerinden torrent indirirken tüm veri akışı bilgilerini arayüz üzerinden takip edebiliyoruz. Milyonlarda kullanıcıya sahip olan programın Türkçe dil desteği de mevcut fakat dil paketini harici olarak indirmeniz gerekiyor. Türkçe dil paketini sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

Free Download Manager

Free Download Manager, ücretsiz olarak kullanabileceğimiz bir dosya indirme yöneticisi. Hızlı çalışan altyapısı, işlevsel özellikleri ve kolay kullanılabilen arayüzüyle beğeni toplayan bu programla birlikte torrent dosyalarını, flash videoları ve diğer türden medya dosyalarını kolayca indirebiliyoruz.

Free Download Manager'ın en dikkat çeken özellikleri arasında sadece dosya indirme değil aynı zamanda format dönüştürme seçeneklerine de sahip olması geliyor. Bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz AVI, FLV, WMV, MPEG, MP4 ve MP3 dosyalarının formatlarını harici bir programa ihtiyaç duymadan dönüştürebiliyoruz.

Genel olarak başarılı ve rahat bir kullanım deneyimi sunan Free Download Manager, sık sık indirme işlemleri gerçekleştiren kullanıcıların beklentilerini eksiksizce karşılayacaktır.

FlashGet

En popüler dosya indirme yöneticileri arasında yer alan FlashGet, sade tasarımlı ve indirme işlemlerini rahatlıkla takip edebilmemizi sağlayan arayüzü ile dikkat çekiyor.

Elbette programın sahip olduğu tek özellik bununla sınırlı kalmıyor. HTTP, HTTPS, FTP, BT, MMS, MMST gibi farklı protokollere destek sağlaması da programın dikkat çeken özellikleri arasında. FlashGet, indirmek istediğimiz dosyaları farklı parçalara bölerek indirme işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabilmemize imkan sağlıyor.

Farklı tarayıcılarla uyum içerisinde çalışan FlashGet sık sık dosya indirme gerçekleştirenlerin faydalanabileceği işlevsel bir yazılım.

JDownloader

JDownloader, çapraz platform desteği sunan ve açık kaynak olarak geliştirilmiş bir indirme yönetcisi olarak öne çıkıyor. Ücretsiz olarak sahip olabileceğimiz bu faydalı yazılım sayesinde Rapidshare, Megaupload ve Megashares gibi dosya barındırma platformlarından yapacağımız indirmeleri mümkün olduğunca hızlı ve basit hale getirebiliyoruz.

Türkçe dil desteğine sahip olan Jdownloader, bu özelliği ile özellikle ülkemiz kullanıcıları tarafından rağbet görüyor.

İndirme işlemini mümkün olduğunca hızlı bir şekilde gerçekleştiren ve şayet indirme yarım kalırsa bunu kaldığı yerden devam ettirebilen JDownloader, güvenilir ve hızlı çalışan bir indirme yöneticisi arayan kullanıcıların kaçırmaması gereken seçenekler arasında.

Orbit Downloader

Orbit Downloader, internet siteleri üzerinde dinlediğimiz müzikleri ve izlediğimiz videoları bilgisayarlarımıza indirmemizi sağlayan bir program. Farklı dosya türlerine destek sağlayan Orbit Downloader sayesinde indirme işlemlerimizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Elbette indirme işlemleri internet hızına ve indirilen dosyanın boyutuna göre değişkenlik gösteriyor.

Programın herhangi bir web sitesi kısıtlaması bulunmuyor. Yani Facebook, YouTube, MySpace fark etmeksizin tüm bu platformlar üzerinde yer alan ses ve video içeriklerini zahmetsizce indirebiliyoruz.

Kullanıcı dostu arayüzü, sistem kaynaklarını yormayan çalışma yapısı ve hızlı indirme özellikleri ile Orbit Downloader, kapsamlı bir indirme programı arayanlar için ideal bir yazılım.

Wise Video Downloader

Wise Video Downloader, çevrimiçi video izleme platformları üzerinde yer alan videoları bilgisayarımıza indirmemize yardım eden bir yazılım. Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğimiz bu yazılım sayesinde YouTube gibi siteler üzerinde bulunan videoları tek bir tıklamayla bilgisayarımıza indirebiliyoruz.

Programı kullanabilmek için öncelikle videonun linkini ilgili kısma yapıştırmamız gerekiyor. Ardından direkt olarak ekranın alt bölümünde bulunan indirme butonuna basarak işlemi başlatabiliyoruz.

Sade bir arayüze sahip olan Wise Video Downloader, YouTube'dan video indirmek için program arayanların bakması gereken ilk seçeneklerden birisi.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR