2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Disk Birleştirme Programları

Defraggler

Piriform imzası taşıyan Defraggler sayesinde diskimizde bulunan dosyaları kolayca birleştirebiliyoruz. Programın sağladığı en büyük avantaj, kullanıcılara belirli dosyaları birleştirme şansı vermesi. Bu sayede toplu işlem yapmak istemezseniz veya yeterli vaktiniz yoksa, kendi belirleyeceğiniz dosyaları seçip birleştirme işlemini sadece onlar üzerinde yapabilirsiniz.

Programın bir diğer dikkat çeken özelliği ise Türkçe dil desteğine sahip olması. Bu tarz konularda pek fazla bilgi sahibi değilseniz Türkçe dil seçeneği ile ne yapmanız gerektiğine çok daha rahat bir şekilde karar verebilirsiniz.

IObit Smart Defrag

Bilgisayarlarımız uzun kullanım dönemlerinin ardından ne yazık ki ilk günkü performanslarını sergilemekte zorlanıyorlar. Bu durumun en büyük sebeplerinden bir tanesi de zamanla dolan disk alanı ve depolanan dosyaların düzensiz bir şekilde tutulması. Neyse ki Smart Defrag isimli bu muhteşem program ile dağınık disk alanlarımızı düzene sokabiliyor ve sistem performansını hatırı sayılır ölçüde artırabiliyoruz.

Program hem disk birleştirme hem de disk temizleme işlemlerini son derece hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştiriyor. İşlemlerden sonra bilgisayarımızdan aldığımız performans önceki haline göre gözle görülür bir şekilde artıyor. Türkçe arayüzü ile Smart Defrag, birçok kullanıcının favorileri arasında yer almaya aday.

Toolwiz SmartDefrag

Sabit diskinin sergilediği performanstan memnun olmayan kullanıcılara hitap eden bir diğer program.

İşlevsel özellikleri ve ortaya koyduğu tatminkar sonuçlar ile dikkatlerimizi çeken Toolwiz Smart Defrag, Windows'un Disk Birleştirme aracından tam 10 kat daha hızlı çalışabilme özelliğine sahip. Programı çalıştırdığımız zaman sabit diskimizde bulunan dosya boyutuna göre süresi değişebilen analiz başlıyor. Fakat program hızlı çalışan algoritması ile analizi çok kısa sürede tamamlıyor. Analizden sonra dosyaları birleştirebiliyor, zamanla parçalanmış olan dosyaları onarabiliyor ve fazladan sabit disk alanı yaratabiliyoruz.

Auslogics Disk Defrag

FAT 16, FAT 32, NTFS dosyalama sistemlerini kullanan sabit disk birimleri üzerine kullanabileceğimiz bir disk birleştirme yazılımı olarak öne çıkıyor. Gelişmiş disk birleştirme algoritması sayesinde performans iyileştirmelerini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebiliyor.

Programın en önemli özelliklerinden birisi de birleştirme işleminden önce geçici dosyaları silmesi ve kaynak kullanımına ayar yapması. Bu sayede sadece disk birleştirmekle kalmıyor, sistem performansını gözle görülür düzeyde artırıyor. Açıkçası ücretsiz olup da bu kadar özelliği bir arada sunan çok fazla bir program yok. Dolayısıyla Auslogics Disk Defrag mutlaka denenemesi gerekenler listenizde bulunmalı.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR