2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları

Recuva

Bilgisayar kullanıcılarının temel sorunlarından birisi de yanlışlıkla silinen dosyalardır. Kimi zaman sistemde meydana gelen bir hata kimi zaman da dikkatsizlik sonucu bilgisayarımızda sakladığımız önemli dosyaları ne yazık ki kaybedebiliyoruz. Çoğu zaman çözümsüz gibi görünen bu problemi bertaraf etmek için Recuva'yı güvenle kullanabilirsiniz.

Program sayesinde USB bellekler, hafıza kartları ve sabit diskler üzerinden silinen dosyaları geri getirebiliyoruz. Basit bir arayüze sahip olan program her seviyeden kullanıcı tarafından güvenle kullanılabilir. Analizi başlatmadan önce dilersek bulmak istediğimiz dosyaların formatını daraltabilme şansına sahibiz. Müzik, ses klibi, fotoğraf, doküman veya arşiv dosyaları gibi seçenekler arasından ihtiacımız olanları seçerek tarama işleminin süresini kısaltabiliyoruz. Genel olarak başarılı bir çizgide ilerlediğini söylemeliyiz. Sildiğiniz dosyaları geri getirmek istiyorsanız Recuva iyi bir seçim oalcaktır.

TestDisk

TestDisk sabit diski üzerinde oluşan sorunları çözmek ve silinmiş verileri kurtarmak isteyen kullanıcıların mutlaka denemeleri gereken yazılımlardan bir tanesi ve tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. FAT ve NTFS dosya sistemlerini desteklemesiyle dikkat çeken program ne yazık ki komut satırı ile çalışıyor. Bu yüzden şık bir arayüz peşindeyseniz program sizi bu konuda bir nebze hayal kırıklığına uğratabilir.

TestDisk'in bilgisayar konusunda tecrübeli ve komut satırıyla daha önce işlem yapmış kişilere hitap ettiğini belirtmmeiz gerekiyor. Eğer bu konuda herhangi bir sorununuz yoksa programı güvenle kullanabilirsiniz.

FreeUndelete

Yanlışlıkla veya bilinçli olarak silinmiş dosyaları kurtarmak amacıyla kullanabileceğimiz bir diğer program da FreeUndelete. Program NTFS 1.0, NTFS 2.0, FAT12, FAT32 ve FAT16 dosya sistemlerine destek sağlıyor. FreeUndelete'i kullanmak için öncelikle arama yapmak istediğimiz bölümü seçiyor ve ardından da tarama işlemini başlatıyoruz. Daha sonra kurtarmak istediğimiz dosyaları seçerek Undelete butonuna basıyoruz. Bu işlemden sonra seçmiş olduğumuz dosyalar, kurtarma işlemine tabi tutuluyorlar.

Wise Data Recovery

Yanlışlıkla silinen dosyaları kurtarmak amacıyla kullanabileceğimiz en iyi programların sonuncusu olan Wise Data Recovery hem şık arayüzü hem de işlevsel özellikleri ile dikkat çekiyor. Resimler, belgeler, ses dosyaları, videolar, sıkıştırılmış dosyalar ve hatta emailler dahi Wise Data Recovery ile kurtarılabilecek formatlar arasında yer alıyor. Programı başlatmak için öncelikle ekranın sol üst kısmından arama yapmak istediğimiz bölümü seçmemiz gerekiyor. Ardından scan tuşuna basarak tarama işlemini başlatabiliyoruz.

İşlem bilgisayarımızdaki dosyaların boyutuna göre değişkenlik gösteriyor fakat program elinden gelenin en iyisini yaparak mümkün olduğunca kısa sürede işlemi bitirmeye çalışıyor. Güvenilir ve ücretsiz bir dosya kurtarma programı arıyorsanız Wise Data Recovery beklentilerinizi karşılayacaktır.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR