2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları

Revo Uninstaller

Bilgisayarımıza yüklemiş olduğumuz fakat işimize yaramadığını düşündüğümüz programları silmek amacıyla kullanabileceğimiz bir yazılım. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğimiz bu yazılımı çalıştırdığımız zaman karşımıza sade bir arayüz çıkıyor. Bu arayüz bilgisayarımızda yüklü olan programları düzenli bir şekilde listeliyor. İhtiyacımız olmayan programları seçerek bilgisayarımızdan kolayca kaldırılmalarını sağlıyoruz. Kapsamlı ve kolay kullanımlı bir program kaldırma aracı arıyorsanız Revo Uninstaller'ı denemenizi tavsiye ediyoruz.

IObit Uninstaller

Tam teşekküllü bir program kaldırma ve sistem temizleme programı olan IObit Uninstaller'ı tamamen ücretsiz olarak indirebiliyor ve bilgisayarımızda gereksiz yere alan kaplayan programları kolayca kaldırabiliyoruz. Yavaş çalışmasından şikayet ettiğiniz bilgisayarınızın temel problemi sisteminizde bulunan ve kullanmadığımız programlar olabilir. IObit Uninstaller bu aşamada devreye girerek kullanıcılara sistemlerinde boşa yer kaplayan programları kaldırma şansı veriyor. Windows'un varsayılan program kaldırma özelliğinin yetersiz geldiği zamanlarda bu programı kullanarak işinize yaramayan uygulamaları ve programları kaldırabilirsiniz.

Wise Program Uninstaller

Wise Program Uninstaller, sistemimizde gereksiz yer kaplayan programları silmek amacıyla kullanabileceğimiz yazılımlardan bir tanesi. Hiçbir ücret ödemeden indirebileceğimiz bu programı çalıştırdığımız zaman karşımıza sistemde yüklü olan programların gösterildiği bir arayüz çıkıyor. Bu arayüz üzerinden sistemden kaldırılmasını istediğimiz programları seçip işleme başlayabiliyoruz.

Programların boyutuna göre kaldırma süresi değişkenlik gösteriyor fakat Wise Program Uninstaller bu süreyi mümkün olduğunca kısa tutmayı başarıyor.

Geek Uninstaller

Kullanışlı bir program kaldırma aracı olarak öne çıkan Geek Uninstaller sayesinde kullanmadığımız programları geride kalıntı bırakmayacak şekilde sistemimizden kaldırabiliyoruz. Listemizde bulunan diğer programların kullandığına benzer bir arayüze sahip olan programda yine silmek istediğimiz programları seçip kaldırma işlemine başlıyoruz. Geek Uninstaller sadece program kaldırmakla kalmıyor aynı zamanda Windows kayıt defterini de detaylı bir şekilde temizliyor. Bu sayede sistemimizi çok daha yüksek performanslı hale getirebiliyoruz. Normal yöntemler ile kaldırılamayan programları başarılı bir şekilde sistemden silen Geek Uninstaller, bu konuda kapsamlı ve ücretsiz bir araç arayanların mutlaka göz atması gereken bir program.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR