2017'nin En İyi Kameraya Sahip Telefonları

2017'nin en iyi kameraya sahip telefonlarını DxOMark geçtiğimiz günlerde açıkladı. DxOMark'ın listesini gördüğünüzde şaşırıp kalabilirsiniz. Çünkü hiç beklenmedik telefonlar listenin önemli yerlerini almış durumda.

2017'nin En İyi Kameraya Sahip Telefonları

2017'nin en iyi kameraya sahip telefonlarını DxOMark tarafından geçtiğimiz günlerde açıkladı. DxOMark'ın listesini gördüğünüzde şaşırıp kalabilirsiniz. Çünkü hiç beklenmedik telefonlar listenin önemli yerlerini almış durumda.

 

Hepimizin içerisinde bir fotoğrafçılık merakı yatıyordur. Bu merakı gerçekleştirmek için de ilk olarak telefonlarımızın kamerasını kullanırız. Ancak, iyi bir fotoğrafın en büyük özelliği fotoğrafın kalitesidir. Eğer, yakın tarihte başarılı bir kameraya sahip akıllı telefon almak istiyorsanız bu listeye göz atmanızda fayda var.

Listenin ilk sırasında HTC U11 yer alıyorken U11'i, Google'ın göz bebeği Google Pixel takip ediyor. Fazla uzatmadan önemli bir kamera benchmark sitesi olan DxOMark'ın telefon kamera listesine geçelim.

1) HTC U11 - 90 Puan

Tayvan'lı şirket HTC'nin piyasaya sürdüğü son telefonları, şirketin yüzünü bir türlü güldürmeyi başaramamıştı. Ancak şirketin son amiral gemisi olan HTC U11, 90 puan alarak dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonu olmayı başardı. 

2) Google Pixel - 89 Puan

Google'ın Nexus serisi telefonlarından sonra çıkardığı Pixel serisinin ilk telefonu Google Pixel, ikinci sırada yer alıyor. Telefon güzel bir kameraya sahip olmasına rağmen, iyi pazarlanamadığı için piyasada istediği yeri alamadı.

3) HTC 10, Galaxy S8, Galaxy S7 Edge, Xperia X Performance - 88 Puan

Üçüncülük yarışında dört farklı telefon yer alıyor. DxOMark'a göre, bu dört telefonun kamerası bize eşit kalite sunuyor.

4) Huawei P10, Moto Z Force Droid, OnePlus 5, S6 Edge+, Xperia XZ, Xperia Z5 - 87 Puan

Listenin dördüncü sırasında altı tane telefon sıralanmış durumda. Ancak, fiyat ve performansı ile 'Amiral Gemisi katili' lakaplı One Plus 5 hiç şüphesiz en çok dikkat çeken telefon.

5) iPhone 7, LG G5, Note 5, S6 Edge - 86 Puan

Listenin beşinci sırasına geldiğimizde en sonunda bir Apple ürünü görebiliyoruz. iPhone 7'nin kamerası ile S6 Edge'nin kamerasının eşdeğer tutulması garip gelebilir ancak DxOMark testlerine göre ortaya çıkan sonuç tam olarak bu.

 

YORUMLAR