Adobe Creative Cloud Nedir? İşletmenize Neler Kazandırır?

Bulut bilişim, günümüzün değişen ihtiyaçlarına göre işletmelere sunduğu çözümlerle öne çıkmakta. Bize yazılım ve donanım maliyetleri açısından oldukça avantaj sağlayan bu sistem birçok yazılım firmasının artık standart olarak kullanıcılara sunmaya başladı

İşletmeniz İçin Ne Gibi Faydaları Var?

Adobe Creative Cloud'un işletmenize maliyet ve kullanışlılık açısından sunabileceği birden çok çözüm mevcut.

Herhangi Bir Bilgisayardan Erişim:

Bulut sistemi mantık olarak bilgileri internet üzerinden uzaktaki bir sunucuya iletip orada saklamanıza ve sonrasında herhangi bir bilgisayardan bu bilgilere ulaşmanıza imkan tanır. Benzer şekilde Adobe Creative Cloud üzerindeki yazılımlar ile başlattığınız bir projeyi bulut sistemi üzerine kaydedebilir ve sonrasında başka bir bilgisayarda bu projeye devam edebilirsiniz.

Örnek bir senaryo olarak;

Ofiste çalıştığınız bir photoshop projesini zaman yetmediği için evde tamamlamak istediniz. Projeyi ofisinizde kaldığınız noktada kaydettikten sonra evinizde Adobe Creative Cloud'a üyelik bilgilerinizle giriş yapmanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde birden çok ofisiniz varsa Adobe Creative Cloud çok mantıklı bir çözüm olacaktır.

Adobe ayrıca tablet bilgisayarlar gibi mobil cihazlardan da Adobe Creative Cloud'a erişimin mümkün olacağının ipuçlarını veriyor.

Her Cihaz İçin Ayrı Lisans Maliyetinden Kurtulun:

Bilindiği üzere Adobe yazılımları genel olarak standardın üzerinde fiyatlara sahipler. Çoğu işletme için de olmazsa olmaz nitelikte olan bu yazılımlar maliyet açısından ciddi sıkıntılar yaratmaktaydı.

Adobe Creative Cloud bu sıkıntıları ortadan kaldırmakta. Üyelik için ödeyeceğiniz miktar maliyetler açısından çok daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca aynı yazılımı evinizde, iş yerinizde, herhangi başka bir bilgisayarda yasal olarak kullanabilmek mümkün olacak.

Bu noktaların haricinde lisansız yazılımlardan doğan yasal süreçler ve yüksek cezalar göz önüne alındığında Creative Cloud yine mantıklı bir çözüm olarak parlamakta.

Adobe Yazılımlarını Türkçe veya Dilediğiniz Başka Bir Dilde Kullanın:

Creative Cloud size Adobe yazılımlarını Türkçe olarak kullanabilme imkanı sunmakta. Adobe Muse ve Adobe Edge gibi Türkiye'de satışı olmayan ve Türkçe desteği olmayan yazılımları bile Türkçe olarak kullanabilmek gerçekten güzen bir haber. Ayrıca Türkçe dışındaki dillerde de Adobe yazılımlarını kullanabilmek uluslararası faaliyet gösteren firmalar için kullanışlı olacaktır.

Donanım Maaliyetlerinden Kurtulun:

Adobe Creative Cloud üzerinde çalışan yazılımlar aslen sizin işlem yaptığınız bilgisayarda değil de uzaktaki bir sunucuda çalıştırılmaktadır. Bu nedenle işlem yaptığınız bilgisayarın donanımının yazılımları çalıştırabilmek için önemi kalmamaktadır. İşletim sistemi, işlemcisi, belleği ya da grafik işlemcisi ne olursa olsun bilgisayarlarınızı bu yazılımları çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Tek gerekli olan internete bağlanabilen ve güncel tarayıcıları destekleyebilen bir bilgisayar. Böylece donanım güncelleştirme ya da yeni bilgisayar satın alma maliyetlerinden de kurtulmaktasınız.

Projelere Özel Kiralama Mantığı

Eğer sadece belirli projeler üzerinde çalışırken Adobe yazılımlarını kullanma ihtiyacı hissediyorsanız Creative Cloud proje bazlı Adobe yazılımlarını kiralama imkanı sunacaktır. Böylelikle kısa bir süre ihtiyacınız olacak bir yazılıma gereksiz bir ücret ödemekten kurtulacaksınız.

15 Şubat'ta duyurulan Adobe Creative Cloud servisinin Mart ayında satışa sunulacağı bildiriliyor.

  1. Adobe Creative Cloud Nedir? İşletmenize Neler Kazandırır?
  2. İşletmeniz İçin Ne Gibi Faydaları Var?

YORUMLAR