Advanced SystemCare Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar kullanıcılarının en büyük problemlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki zamanla düşen sistem performansı. Pek çok kullanıcı sistemi ilk günkü performansına kavuşturmak için format atma yöntemini tercih etse de bu yöntem özellikle tecrübesiz ku

Advanced SystemCare Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar kullanıcılarının en büyük problemlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki zamanla düşen sistem performansı. Pek çok kullanıcı sistemi ilk günkü performansına kavuşturmak için format atma yöntemini tercih etse de bu yöntem özellikle tecrübesiz kullanıcılar için zahmetli ve zaman alıcı bir süreç haline gelebiliyor. Neyse ki tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen Advanced SystemCare isimli bu programa sahibiz ve bu program sayesinde bilgisayarımızı pratik bir şekilde temizleyip eski performansına kavuşturabiliyoruz.

Advanced SystemCare her seviyeden kullanıcının rahatlıkla deneyebileceği bir program. Kurulum ve temizlik süreçleri sorunsuz bir şekilde gerçekleşiyor. Şık tasarıma sahip sade arayüz, her türlü fonksiyona rahatlıkla ulaşmamızı sağlıyor.

Şimdi Advanced SystemCare kullanarak bilgisayar temizleme işleminin nasıl yapıldığına göz atalım. Öncelikle programı indirip bilgisayarımıza kurmamız gerekiyor. İndirme işlemi için aşağıdaki bağlantımızı kullanabilirsiniz.

Advanced Systemcare Nasıl Çalıştırılır?

1- Bakım

Ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere Bakım sekmesi ilk olarak göze çarpan ve birincil öneme sahip bir bileşen. Bakım sekmesine tıkladığımız anda karşımıza çeşitli görevlerin yer aldığı bir liste çıkıyor. Bu listeden ihtiyacımız olan görevleri seçerek tara butonuna basmamızla temizleme işlemi başlıyor. Listede pek çok seçenek var. İster tek tek, ister tümünü birden seçebiliyoruz. Ücretsiz versiyonda bazı özellikler kapalı olsa da çoğu kullanıcıya yeteceğini düşünüyorum.

Tara butonuna bastıktan sonra işlemin kaçta kaçının tammalandığını gösteren bir ekran beliriyor. Bu ekranda sistemimizde ne gibi tehditlerin ve problemlerin bulunduğu işaret eden bir bölüm de mevcut. Bu bölümden casus yazılımları, kayıt defteri hatalarını, gizlilik sorunlarını, çöp dosyaları, internet problemlerini ve kısayol hatalarını görebiliyoruz.

Bu ekranın aşağısında tarama sonrası otomatik onar ve onarım sonrası PC'yi kapat seçeneleri de mevcut. Bu seçenekleri işaretlememiz durumunda program bilgisayarımızı temizledikten sonra otomatik olarak kapatacaktır. Eğer vaktiniz yoksa veya dışarı çıkmayı planlıyorsanız bu seçenekler bir hayli iş görüyor.

2- Koruma

Koruma işlemi bakımdan sonra uygulanacak temel görevleri içeriyor. Bakımdan sonra bilgisayarınızı aynı temizlikte tutmak istiyorsanız koruma sekmesi altında sunulan görevlere göz atmanız yerinde olacaktır.

Bu bölümde giriş sayfası koruma, gezinti koruma, eklenti ve araç çubuğu temizleyici, sistem sağlamlaştırma, tarayıcı izleme-karşıtı ve gerçek-zamanlı koruma seçenekleri bulunuyor. Detaylı bir bakımd işleminden sonra burada yer alan görevleri aktif ederek sistemin daha uzun süre aynı temizlikte kalmasını sağlayabilirsiniz. Ne yazık ki bu bölümde de bazı özellikle sadece Pro versiyonda sunuluyor. Fakat ücretsiz olarak sunulanların fazlasıyla yeterli geleceğini söyleyebiliriz.

3- Alet Çantası

Adından da anlaşılabileceği gibi burası farklı araçları tek bir çatı altında toplayan kısım. Üretici tarafından sunulan faydalı programlar ve sistemi sağlıklı tutmak için geliştirilmiş olan diğer görevler burada yer alıyor.

4- Turbo Güç

Fazladan güç mü lazım? O halde Turbo Güç tam da ihtiyacınız olan şey. Bu fonksiyonu bir gençlik aşısı gibi düşünebilirsiniz. Kısa bir tarama sürecinden sonra sistemdeki çöp dosyaları siliyor ve bilgisayar hızını düşüren programları iptal ediyor. Bu sayede sistemimiz gözle görülür bir şekilde hızlanmış oluyor.

Turbo Güç istediğimiz kadar açık kalabiliyor. Ekstra güce olan ihtiyacımız bitince Turbo Güç'ü de kapatabiliyoruz.

5- Eylem Merkezi

Bu bölümde sistemimizde saptanan bazı iyileştirme işlemleri ve çözüm önerileri sunuluyor. Elbette bu çözüm önerileri üreticinin diğer programlarıyla çözülebilecek şekilde belirlenmiş.

Genel olarak faydalı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz çünkü kullanıcılara hangi eksiklikler karşısında ne gibi işlemler yapabileceklerini belirtiyor.

Genel olarak ortaya tatmin edici sonuçlar çıkartan Advanced SystemCare, aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka kullanmanız gereken program arasında yer alıyor.

  • Bilgisayar hızını artırmak
  • Sistem temizlemek
  • Disk alanı temizlemek
  • Zararlı yazılımlardan korunmak
  • Gereksiz programları durdurmak ve bu sayede sistem verimliliğini artırmak

Avast Virüs Silme Nasıl Yapılır?

YORUMLAR