Akıllı Telefonlar için Alternatif Web Tarayıcıları

Akıllı telefonların yaygınlaşması ve yüksek hızlı internet bağlantılarının oluşmasıyla birlikte farklı uygulamalara duyulan ihtiyaç da artmaya başladı. Bu yeni ihtiyaçlar silsilesini düşünerekten internet gezintisi gerçekleştirebilmek için gerekli olan e

Akıllı Telefonlar için Alternatif Web Tarayıcıları

Akıllı telefonların yaygınlaşması ve yüksek hızlı internet bağlantılarının oluşmasıyla birlikte farklı uygulamalara duyulan ihtiyaç da artmaya başladı. Bu yeni ihtiyaçlar silsilesini düşünerekten internet gezintisi gerçekleştirebilmek için gerekli olan en önemli unsurlara, internet tarayıcılarına yakın bir inceleme yaptık.

Akıllı telefonların her birinde kurulu olan bir tarayıcı var ve ihtiyaç dahilinde bunları kullanarak web sayfalarını dolaşma eğilimimiz oluyor. Bu sebepten ötürü, platformları temel alarak sevebileceğiniz alternatif uygulamaları size sunuyoruz. Bu seçenekler arasında güvenliğe, farklı dil desteğine ve hızlılığa odaklanmış alternatifler mevcut.

Android için Alternatif Tarayıcılar

Baidu Browser

İnternet deneyimi sıradışı olsun isteyenler için tasarlanmış olan Baidu Browser, Android için ücretsiz olarak sunulan bir tarayıcı. Kullanıcı dostu arayüzüyle dikkat çeken tarayıcı, hızlı arama, kişisel haber akışı ve farklı dil destekleme özelliğiyle ağırlığını koyuyor. Gece modu sayesinde yıldızları toplayan uygulama karanlıkta gözlerinizi yormadan internette sörf yapmanıza olanak tanıyor.

Boat Browser

Güçlü, kişiselleştirilebilir ve akıllı özellikler barındıran bir tarayıcı arayanların dikkatini çeken ilk örneklerden biri olan Boat Browser kategori içerisinde en fazla seçeneği sunan uygulama olabilir. Ne var ki, bu özelliklerin bazılarını aktifleştirmek için paralı versiyonunu satın almanız gerekiyor. Daha sade seçenekleri olan versiyon ise ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Tably

CNT Interactive bünyesinde üretilen Tably, 0 Türk yapımı bir tarayıcı. Android için ücretsiz olarak indirebileceğiniz Tably, yer imleri konusunda başarılı bir performans sergiliyor. Türkçe dil desteğiyle birlikte yaygın olan birçok dili de kapsayan bu tarayıcı, kullandığınız dile göre size hazır yer imi listeleri de sunuyor. Böylece uygulamayı kurmakla birlikte kişiselleştirme gerektiren ayarların büyük bir çoğunluğunu otomatik olarak tamamlamış oluyorsunuz.

iOS için Alternatif Tarayıcılar

Apollo Browser

Sadece iOS versiyonu olan tarayıcılar arasında Apollo hatırı sayılan bir performans sergiliyor. Apple kullanıcıları genel anlamda Safari ile memnun olsalar da reklam engelleme seçenekleri ve entegre Facebook chat özelliği ile hızlı ve akıcı bir kullanıcı deneyimi sunan bu tarayıcı kullanıcıların olumlu tepkilerini topluyor. İçinde barınan indirme yöneticisi sayesinde yüksek bağlantı hızına bağlı olduğunuz noktalarda bu tarayıcı sizin bir numaralı tercihiniz olacaktır.

Multi-Platform Alternatif Tarayıcılar

Dolphin Browser

İnternet deneyiminizde hız ve güvenliği ön planda tutuyorsanız Dolphin bu konuda akla gelen ilk seçeneklerden bir tanesi. Ses ile arama özelliğini tarayıcılara getiren ilk uygulama olan Dolphin Browser ile parmaklarınızla sürükleyerek sayfalar ve sekmeler arasında rahatlıkla dolaşabiliyorsunuz. Farklı eklentiler için kendi uygulama mağazası olan tarayıcı bu eklentilerle biraz yavaşlayabiliyor, ancak yalın halindeki performans dudak uçuklatıyor.


Mercury Web Browser

Tarayıcınız öncelikli olarak şık olsun diyorsanız Mercury Browser doğru bir tercih olacaktır. Hız ve şıklık ile birlikte, çökmelerin az olduğu bir uygulama olan Mercury reklamları engelleyen bir başka tarayıcı. Multi-touch desteği ve gizli pencere özellikleri günümüzün modern tarayıcılarını aratmıyor. Mercury Browser'ın bir başka güzelliği de çıktı almak isteyenler için sağladığı kolay kullanım.


ONE Browser

Hızlı ve ücretsiz tarayıcılar arasında akla ilk gelen seçeneklerden biri olan ONE Browser, site içerisindeki görselleri sıkıştırma ve web sayfası optimizasyonu sayesinde düşük internet hızında veya sınırlı kota kullananlar için verimli bir internet deneyimi sunuyor. Özellikle yoldayken hücresel bağlantı ile internet üzerinden işlem yapmanız gerekiyorsa ONE Browser faturanızı hafifletecek bir opsiyon.


Sleipnir Mobile

Farklı dokunma özellikleriyle benzersiz fonksiyonları yerine getirmek konusunda başarılı olan Slepnir, bilim-kurgu filmlerinden alıştığımız el ve parmak komutlarının pratik anlamda işe yaramasını sağlayan bir uygulama. FavTab isimli bir özelliğe sahip olan Sleipnir, dilediğiniz sekmeye anına ulaşmanızı sağlıyor. Üstelik 100 tane sekmeniz açık olsa bile bu işlemi kullanmanız mümkün.UC Browser

Çıktığı ilk ay içerisinde Windows Phone mağazalarının en sevilen tarayıcısı olan UC Browser tüm platformlar arasında üst seviye bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Şık arayüzünde giriş için resimli güvenlik sistemi olan bu tarayıcının sayfa yapısı, indirilebilen temaları ve işletim sistemleri ile sağlamış uyum, plartforma göre farklı bir his verse de her 3 kullanıcı grubu da bu tarayıcıdan son derece memnun.YORUMLAR