Akıllı Telefonlarınızın Performansını Test Edebileceğiniz Oyunlar

Akıllı telefon performansına önem veriyorsanız listemizde yer alan oyunları deneyerek cihazınızı test edebilirsiniz.

Akıllı Telefonlarınızın Performansını Test Edebileceğiniz Oyunlar

Akıllı telefonlarımız üzerinde en sık gerçekleştirdiğimiz aktivitelerden bir tanesi de kesinlikle oyun oynamak! Hatta kullanıcıların büyük bir bölümü yeni bir oyun bilgisayarı toplarken gösterdikleri özeni akıllı telefon alırken de gösteriyor ve RAM'inden tutun da işlemci hızına kadar pek çok detayı titizlikle inceliyor. Tüm bu emeğin tek bir amacı var; oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabilmek.

Peki sahip olduğunuz cihazın oyun konusunda ne kadar iyi olduğunu hiç düşünmüş müydünüz? Birkaç bin lira vermeden doğru düzgün bir akıllı telefon alamadığımız şu günlerde haliyle beklentilerimiz de zirveye ulaşmış durumda.

Takılmasın, ısınmasın, grafikleri cam gibi göstersin gibi beklentilerle satın aldığımız cihazların ne kadarlık bir kısmı bu beklentileri karşılayabiliyor? Tamindir ekibi olarak akıllı telefon sahipleri için öyle bir liste oluşturduk ki, yer alan oyunlar akıllı telefonların limitlerini sonuna kadar sınayacak cinsten.

Real Racing 3

Yarış oyunu denince akla ilk gelen seçeneklerden olan Real Racing 3 akıllı telefonun performansını son raddesine kadar kullanıyor.

Bu oyunu oynadıktan sonra ısınmayan cihaz sanıyoruz ki ya yoktur ya da çok nadirdir. Detaylı grafikleri, kaliteli ve akıcı animasyonlarıyla kısa sürede en iyi yarış oyunları arasındaki yerini alan Real Racing 3, hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak sunuluyor. Eğer yarış oyunları ilginizi çekiyorsa ve en iyisini denemek istiyorsanız Real Racing 3'ü aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden indirebilirsiniz.

Modern Combat 5: Blackout

Modern Combat serisinin son üyesi Blackout, FPS türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi. Call of Duty benzeri bir oyun deneyimi sunan Blackout'ta kendimizi aksiyon dolu bir maceranın ortasında buluyoruz.

Oyunda ister tekli oyuncu görevleriyle meşgul olabilir istersek de çoklu oyuncu modunda gücümüzü rakiplerimize karşı mücadele ederek gösterebiliriz. Fakat önemli olan asıl nokta akıllı telefonun bu oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağı. Hemen denemek istiyorsanız bağlantılar aşağıda!

Deer Hunter 2014

Deer Hunter serisi uzun zamandır en sevilen avcılık simülasyonları arasında yer alan bir yapım. Oyunda silahlarımızı kuşanıp çıktığımız doğal ortamlarda karşımıza çıkan tehlikeli hayvanlara karşı hayatta kalmaya ve bu esnada av yakalamaya çalışıyoruz. Etraf tehlikelerle dolu olduğu için bu pek kolay olmuyor. Nişancılık becerilerimizin üst düzey olması gerekli aksi halde kendimizi vahşi bir hayvanın pençeleri arasında bulabiliriz. Üstelik her ıskalayışımızda bu hayvanlar daha da sinirleniyorlar!

Oyunda farklı avcı sınıfları mevcut ve dilediğimizi seçmekte özgürüz. Karakterinize ve oynayış stilinize en uygun olanını seçip doğaya atılabilirsiniz. Oyunculara kendi takımlarını kurmak ve rakip oyunculara karşı mücadele etme şansı da sunuluyor. Eğer simülasyon oyunları dikkatinizi çekiyorsa ve cihazınız yeterince güçlüyse Deer Hunter 2014 oyun klasörünüzde bulunmalı.

FIFA15 Ultimate Team

PC ve konsol dünyasında yer alan futbol oyunları arasında hatırı sayılır bir popülerliğe sahip olan FIFA serisi, mobil cihazlarımızda da aynı keyfi yaşatmaya devam ediyor. Android ve iOS platformları için tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda yeşil sahalarda rakiplerimize karşı kıyasıya bir mücadeleye giriyoruz.

Oyunun en dikkat çeken özellikleri arasında akıcı animasyonlar, gerçekçi vücut hareketleri ve yüksek detaylı grafikler yer alıyor. Böylesine görselliğe önem verilen kapsamlı bir oyunu çalıştırmak için gereken güç de aynı ölçüde yüksek olacaktır. Eğer mobil cihazınıza güveniyorsanız hemen alttaki indirme bağlantılarına tıklayarak FIFA15 Ultimate Team'i indirme işlemini başlatabilirsiniz.

World of Tanks: Blitz

En popüler çoklu oyuncu oyunları arasında yer alan World of Tanks: Blitz'i bilmeyenler için ufak bir açıklama yapalım. Oyunda bir tank alıyor ve düşmanların arasına dalıyoruz. Gerçek oyunculara karşı mücadele ettiğimiz için oyundan alınan keyif bir hayli yüksek.

Oyunun en güzel yanlarından bir tanesi de tankların tamamen kişiselleştirilebilir özelliklere sahip olması. Edindiğimiz kaynakları kullanarak tankımızın özelliklerini güçlendirebiliyoruz. Yapacağımız güçlendirme işlemleri savaş alanında büyük avantaj sağlıyor.

Bu aşamada güzel bir haber verelim; World of Tanks: Blitz hem Android hem de iOS platformları için tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

GTA: San Andreas

Grove Street'e geri dönmeye hazır mısınız? GTA serisinin en çok ses getiren oyunlarından olan San Andreas'ta yine dostumuz CJ'in kontrolünü ele alıyoruz.

Bilgisayarlarımız üzerinde oynadığımız versiyondan hiçbir eksiği olmayan bu mobil sürümde yine spor salonlarına gidip kas yapabiliyor, görünüşümüzü değiştirebiliyor, uçakları ve arabaları çalabiliyor ve çetelerin amansız kavgalarına katılabiliyoruz. Mücadelemizde kullanabileceğimiz birçok türden silah ve farklı ekipmanlar mevcut.

Açık konuşmak gerekirse oyun son derece keyifli olmasına rağmen grafikler biraz eski moda görünüyor. Fakat bu halleriyle bile cihazın kaynaklarını sonuna kadar kullanıyor. Açık dünya oyunları ilgi alanınıza giriyorsa GTA: San Andreas denemeniz gereken yapımlar arasında yer alıyor.

Anomaly 2

Kule savunma oyunlarının en iyilerinden kabul edilen Anomaly 2'de bizleri adeta bir görsel şölen bekliyor. Ateş etme, patlama ve yıkılma efektleri en ihtişamlı halleriyle ekrana yansıtılıyor. Dinamik bir atmsofere sahip olan Anomaly 2'de farklı özelliklere sahip saldırı ve savunma birimlerini kontrol ederek sürekli olarak saldıran düşmanları etkisiz hale getirmeye çalışıyoruz.

Bu aşamada birçok kritere dikkat etmemiz gerekiyor. Savunma ünitelerimizi stratejik noktalara yerleştirmek ve düşmanların sahip oldukları zayıflıklardan faydalanmak başarılı olabilmek için çok önemli bir yere sahip. Oyun esnasında kullanabileceğimiz özel güçler de rakipleri bozguna uğratma yolunda başvurabileceğimiz ek özelliklerden birkaçı. Kule savunma oyunları oynamaktan keyif alıyorsanız Anomaly 2 mutlaka cihazınız üzerinde bulunmalı.

Dead Space

3 sene önce yayınlanmasına rağmen hala tam bir performans canavarı! Dead Space ne yazık ki hem Android hem de iOS için ücretli. Ayrıca çalıştırmak için yüksek sistem gereksinimlerine sahip olmamız gerekiyor. Epey aç gözlü değil mi?

Oyunda uzaylı yaratıklarla vahşet dolu bir mücadeleye girişiyoruz. Fantastik ortamlarda gerçekleştirdiğimiz bu mücadele esnasında kullanabileceğimiz birçok farklı silah türü mevcut. Oyunda inanılmaz animasyonlara ve efektlere yer verilmiş. Yaratıkları etkisiz hale getirme işlemi esnasında çıkan vücut sıvıları ve mermi efektleri tüm görsel ihtişamlarıyla ekrana yansıtılıyor.

Dead Space Galaxy S3 ve muadilleri gibi artık antika olarak nitelendirebileceğimiz cihazlarda eh işte'den öteye gitmeyen bir performans sergilerken iPhone 6 ve muadili cihazlarda beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Android için En İyi Platform Oyunları

iOS İçin En İyi Platform Oyunları

YORUMLAR