Allods Online

Allods Online

Allods Online Hakkında

Rusya'da bulunan en başarılı oyun stüdyolarından biri olan Astrum Nival'ın ortaya çıkardığı Allods Online, 90'lı yılların başarılı oyunlarından Rage of Mages serisi göz önünde bulundurularak geliştirildi. Allods Online tam bir fantastik MMORPG oyunu olarak dikkat çekiyor. Online oyuncuların katıldığı bir ankette son zamanların en iyi online oyunları arasında gösterilen Allods Online, tamamen Türkçe olarak hizmet veriyor.


 

Allods Online Oyununa Ücretsiz Kayıt Ol ve Hemen Oyna!

Allods Online Hikayesi

Hikaye Sarnaut adındaki huzurlu bir gezegende başlamaktadır. Bu gezegen kıtalarıyla, iklimiyle ve üzerinde yaşayan yaratıklarla huzur doluydu. Gezegendeki en güçlü gruplardan biri olan Ulu Büyücüler Meclisi'nin başına Skrakan adındaki büyücü seçildi. Yeni başkan gezegende bulunan yetenekli gençleri bulup, onları uzun yıllar boyunca eğitti. Öğrencileri arasında yer alan Tenses ve Nezeb, Skrakan'ın en yetenekli öğrencileriydi. Yakın arkadaş olan bu iki genç bir süre göçebe insanlara liderlik etti. Bir süre sonra aralarında çıkan bir tartışma sonrasında Nezeb yenilgiye uğradı ve uzak çöllerde yaşayan başka bir göçebe kabilede hayatına devam etmeye başladı. Nezeb yeni kabilesi tarafından sevildi. Kısa süre içerisinde güvenlerini kazandı ve kabilenin yaşlıları tarafından lider olarak seçildi. Nezeb liderliğinde çölün verimsiz topraklarından kurtulan kabile Kanya krallığının verimli topraklarına ulaştı. Ancak onları burda beklemedikleri bir düşman bekliyordu. Verimli topraklar için yapılan savaşı Nezeb'ın kabilesi kazandı ve Zadagan krallığını kurdu. Bu günden itibaren eski arkadaşı Tenses tarafından yönetilen Kanya ile Nezeb tarafından kurulan Zadagan savaşmaya başladı. Tüm bunlar olurken gezegeni bekleyen başka bir tehlike vardı. Astral isimli gizemli bir madde muhteşem güzelliğe sahip bu gezegeni içine alıp parçalara ayırdı.

Astral tarafından parçalara ayrılan gezegen uzun süre sessiz kaldı. Krallıklar yaralarını sardıktan sonra Tenses ve Nezeb'in düşmanlığı tekrar başladı. Bu düşmanlık artık sadece insanlar arasında değil, gezegende huzur içinde yaşayan diğer ırklara da bulaştı. Gizemli astral maddesinin farklı yerlerinde bilinmeyen yaratıklar görülmeye başladı. Uzayın derinliklerinden gelen bu yaratıkların saldırıları gün geçtikçe arttı. Gezegeni korumak amacıyla Tenses ve Nezeb birleşme kararı aldı. Birleşme çok büyük bir ordunun toplanmasına neden oldu. Ordunun amacı bilinmeyen bu yaratıkların gezegene gelmesini sağlayan geçitlerin yokedilmesiydi. Ancak hesap edilen gibi olmadı ve düşman tahmin ettiklerinden daha güçlü çıktı. Yapılan büyük savaşta Ulu Büyücü Skrakan, Nezeb ve Tenses hayatını kaybetti. Zaman içerisinde dağılan krallıklar yerine yenileri kuruldu. İmparatorluk Yasker'in, ittifaksa Aydanus'un komutasındaydı. Astral maddesinin üzerinde yüzen diğer adalara geçmek imkansızdı. Günün birinde bodur balıkçı eski teknesini astrala düşürdü. Tekne astralda kaybolmadı ve astralın üzerinde kaldı. Teknenin altında bulunan bir taş sayesinde gerçekleşen bu olay tüm gezegenin yaşantısını değiştirdi. Bu buluş ile beraber yeni adalar bulmak amacıyla seferler düzenlendi. İttifak ve imparatorluk arasında küçük çatışmalar şeklinde devam eden savaş çok eski bir adanın bulunmasına kadar devam etti. İlahi Bölge adı verilen adaya sahip olmak için daha önce eşi benzeri görülmemiş bir savaş başladı.amansız bir savaşa dönüştü.

Kanya İttifakı: Kanya ittifakının başketi Novograd'dır. İttifakı kanyalılar, bodurlar ve elfler oluşturmaktadır.
Zadagan İmparatorluğu: Zadagan İmparatorluğunun başkenti Nezebgrad'dır. İmparatorluğu zadaganlar, orklar ve zem halkı oluşturmaktadır.

Allods Online Sınıf ve Özellikleri

Savaşçı: Allods Online'da bulunan sınıflar arasındaki yakın dövüş uzmanıdır. Tapınak Şövalyesinin aksine daha hızlı saldırıları tercih eder. Buna rağmen aynı anda birden fazla düşman ile savaşabilir ve aldığı hasarlara rağmen daha dayanıklıdır. Bu yeteneğinden dolayı sınıflar arasındaki "Tank" rolünü üstlenmiştir. Takım arkadaşlarına ise Savaşçının üzerine çektiği düşmanların işini bitirmek kalıyor.

Tapınak Şövalyesi: Tapınak Şövalyesinin takım dövüşlerinde ana görevi tank rolünü üstlenmektir. En önemli özelliklerinden biri ise aldığı hasarların belli bir miktarını bariyerler sayesinde saklayabilmesidir.Bu sayede düşmanın verdiği hasar tapınak şovalyesine gecikmeli ulaşır. Bu değişik özelliği sayesinde gecikmeli ulaşan hasar'ı emme veya düşmanına geri atma şansını elde eder. Bu sınıfın bir başka özelliği de, kendisi veya müttefiklerini Kutsal Gün Işığı sayesinde iyileştirmektir.

Casus: Tipik bir uzak dövüş uzmanıdır. Yay, tatar yay'ı ve çeşitli uzak dövüş silahlarını ustaca kullanır. Kamuflaj yeteneği sayesinde arka planda kalabilir ve kısa bir süre için görünmez hale bürünebilir. Ayrıca farklı etkiler sağlayan büyülü ok'lar oluşturabilme ve daha sonra kullanmak üzere saklayabilme gibi bir özelliğe de sahiptir.

Pagan
: Takım dövüşlerinde düşmanlara zarar vermekle görevlidir. Yeteneklerinden yararlanabilmesi için mana kullanır. En önemli özelliği kontrolü altında olan bir yaratık'a sahip olmasıdır. Bu yaratık Pagan'ı adım adım takip eder ve enerjisini
onu korumak için harcar. Özel saldırılar gerçekleştiren bu yaratık, düşmanlara büyük zararlar verir. Yetenekleri ise Pagan'ın istatistiklerine bağlıdır. Pagan'ın bir diğer özelliği ise dövüşlerde kullanabileceği özel iksirler hazırlayabilmesidir. Bu iksirler ona kaybettiği sağlık ve enerjiyi geri yükleme olanağı sağlar.

Şifacı: Kendisini tamamen takım arkadaşlarına şifa dağıtmaya ve onları güçlendirmeye adamıştır. Özel güçleri sayesinde en zor dövüşleri bile kolaylaştırır. Bundan dolayı takım dövüşlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Bu özel güçlerini kullanabilmesi için mana'ya ihtiyaç duyar.

Büyücü: Çeşitli sihirlerin yardımıyla düşmanlarına zarar verme konusunda uzmanlaşmıştır. Sahip olduğu gücü kendisi ve arkadaşları için kullanırken doğa'nın enerji dengesini sarsmamak için çok dikkatli olmak zorundadır. Herhangi bir
unusurun sihirini ard arda kullandığı takdirde beklenmedik etkilerin doğmasına sebep olabilir. Bu etkilerin ise kendisi için hem olumlu hem de olumsuz yönleri olabilir.

Kara Büyücü: Yaşam ve ölüm konusunda uzmanlaşmıştır. Sahip olduğu özel güçler ona başka hiç kimsede olmayan bir yetenek bahşetmiştir. Düşmanlarının yaşam enerjisini alıp kendine veya arkadaşlarına aktarma yeteneği. Bunun haricinde
rakiplerine belli bir süre için zarar verme gibi bir güce de sahiptir. Bu özelliklerinden dolayı takım dövüşlerinde her zaman aranılan bir sınıftır.

Mistik: Olağanüstü yeteneklere sahip olan Mistik, sadece zihin gücünü kullanarak düşmanlarının davranışlarını etkileme ve onları yönlendirme yeteneğine sahiptir. Çok tehlikeli ve bir o kadar da gizemli bir rakiptir. Düşmanlarıyla kurduğu zihinsel bağ sayesinde onların duygu, ruh ve eylemlerini kontrol eder. Buna ek olarak düşmanlarını halüsinasyon ve yanılsamalar kullanarak aldatabilir.

Allods Online Oyununa Ücretsiz Kayıt Ol ve Hemen Oyna!

YORUMLAR