Android Açılış Şifresi Kaldırma Nasıl Yapılır?

Android açılış şifresi kaldırma nasıl yapılır? Bu rehberimizde Android kilit ekranı şifresi kaldırma hakkında merak edilen tüm detayları bir araya getirdik.

Android Açılış Şifresini Unuttum: Ne Yapabilirim?

Gündelik yaşantımızın yoğun anlarında bazı önemli bilgilerin aklımızdan uçması, çok da şaşırtıcı bir durum değil. Peki ama bunlardan birisi akıllı telefonunuzun ya da tabletinizin şifresi ise ne yapacaksınız? Ya da daha doğrusu Android açılış şifresi kaldırma nasıl yapılır? İşte Android kilit ekranı şifresi kaldırma hakkında merak edilen tüm detaylar!

Başlamadan önce bu rehberimizde yer alan adımların belirli bir ürün grubu üzerinden hazırlandığını söyleyelim. Tabii ki modeller arasında izlemeniz gereken yol ufak farklılıklar gösterebilir ancak çok büyük ihtimalle benzer adımları takip etmeniz gerekecektir. Sizleri daha fazla bekletmeden hızlıca yönteme geçelim.

Android Açılış Şifresi Nasıl Kaldırılır?

  • Kilit ekranında yer alan Deseni / Şifreyi Unuttunuz mu? butonuna tıklayın.
  • Gelen ekrandan Hesap Kilidini Açma butonuna basın.
  • Cihazınızda açık olan Gmail hesabınız ile oturum açın.
  • Android açılış şifresi başarılı bir şekilde kaldırılmış oldu!

Bu gibi senaryolarda verilerinizi kaybetmemek büyük bir önem taşıyor ve bu nedenle ilk yöntemde, kullandığınız Gmail hesabı ile oturum açmanız gerekiyor. Eğer cihazınızda açık olan Gmail hesabının bilgilerini hatırlıyorsanız, herhangi bir veri kaybına uğramadan cihazınızın kilidini kolaylıkla açabilirsiniz. Eğer bu yöntemi yapamıyorsanız, geriye tek bir çözüm kalıyor.

Android Cihazı Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  • Sıfırlamak istediğiniz cihazı kapalı duruma getirin.
  • Güç ve Ses Kapama tuşlarına aynı anda basın. (Tuşlar Farklı Olabilir)
  • Kurtarma Modu ekranından Factory Reset sekmesini seçin.
  • Cihazınızı başarılı bir şekilde fabrika ayarlarına döndürmüş oldunuz!

Eğer Gmail hesabınıza ait detayları hatırlıyorsanız ilk yöntemi kullanarak herhangi bir veri kaybetmeden cihazınızın parolasını kaldırabilirsiniz. Öte taraftan bu bilgileri de hatırlamamanız durumunda yapabileceğiniz tek şey cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Bu durumda cihazdaki tüm bilgilerin sıfırlanacağını hatırlatalım. Yine de burada yer verdiğimiz her iki yöntem de başarılı bir şekilde kilit şifresi kaldırma işlemini yapacak.

Peki siz hazırladığımız bu rehber hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada yer verdiğimiz yöntemler parolanızı kaldırabilmenize yardımcı oldu mu? Konu hakkındaki görüşlerinizi ve deneyimlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR