Android'de Eski Bildirimleri Görme Nasıl Yapılır?

Android cihazlarımızda gün içerisinde birçok uygulamadan bildirimler alıyoruz. Bu bildirimlerin bir kısmı yanlışlıkla temizlenip ortadan kaybolabiliyor. Facebook, Twitter gibi uygulamalarda bildirimler için ayrı bir panel olduğundan sonradan da kolayca ulaşılabiliyor. Ancak, tüm uygulamalarda bu özellik olmadığından bildirimleri kaçırmanız olası bir durum. Bizler de bu rehberde, Android’de eski bildirimleri görme nasıl yapılır? Sizlere anlatacağız.

Android işletim sisteminde, herkesin bilmediği işlevsel bir özellik bulunuyor. Uygulamalardan gelen her bildirim için bir günlük tutan ve istediğinizde bu bildirimleri görebileceğiniz özelliği oldukça basit bir yöntemle görebilmeniz mümkün.

Öncelikle ana ekranda boş bir alana basılı tutuyoruz ve Widget ekleme bölümüne giriyoruz. Burada Ayarlar kısayolunu ana ekranımıza ekliyoruz.

Ayarlar kısayolu widget’ında ulaşmak istediğiniz ayarların listesi otomatik olarak açılacaktır. Bu listeden Bildirim Günlüğü’nü seçiyoruz

Gördüğünüz gibi kısayolun ismi Bildirim Günlüğü olarak kaydedildi. Bu kısayola tıkladıktan sonra geçmiş bildirimlerin bulunduğu günlüğü inceleyebilirsiniz. Bu kısayolda, aldığınız bildirimlerin sadece bir kısmını görüntüleyebiliyorsunuz. Bildirimlerin hangi uygulamalardan ve hangi saatte geldiğini görebilirsiniz. Daha önceki günlerde gelen bildirimleri görebilmeniz ne yazık ki mümkün değil.


YORUMLAR