Android Ekran Videosu Çekme Nasıl Yapılır? (Rootsuz)

Yazımızda Android video çekimini nasıl yapabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Android Ekran Videosu Çekme Nasıl Yapılır? (Rootsuz)

Merhaba Tamindir takipçileri. Android akıllı telefon ve tabletlerimizde birçok farklı uygulamayı çalıştırmakta ve değişik oyunları oynamaktayız. Bu uygulama ve oyunları çalıştırırken kimi zaman rehber videolar hazırlamamız, oyun fragmanları çekmemiz veya farklı amaçlar için ekran kayıt işlemini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Android ekran videosu kaydetme işi için kullanılan uygulamaların kimi Android cihazınız üzerinden çalışmakta. Bu nedenle Android ekran videosu çekme işlemi sırasında ekstra sistem kaynağı tüketimi ortaya çıkmakta ve video performansı düşük olmakta. Bunun yanında bu tür uygulama ve yazılımlar cihazınızın rootlanmış olmasını gerektirmekte.

Eğer rootsuz ekran videosu kaydetme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız ve bu işi Android cihazınızı yormadan yapmak istiyorsanız liteCam Android adlı yazılım size pratik bir çözüm sunuyor. Bilgisayarınız üzerinden çalışan bu yazılım Android cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosu aracılığıyla bağladığınızda Android tablet veya telefonunuz üzerindeki görüntüyü video dosyaları olarak kaydedebiliyor. Ayrıca program ekran görüntüsü almanıza da imkan veriyor. liteCam Android'in deneme sürümünü bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

İndireceğiniz deneme sürümü özellik ve video çekim süresi bakımından herhangi bir kısıtlamaya sahip değil. Deneme sürümündeki tek kısıtlama çektiğiniz videoların üzerine watermark eklenmesi. Bu watermarkı yazılımı satın alarak kapatabiliyorsunuz.

liteCam Android yazılımı ile Android cihazınızdan video çekebilmek için Android cihazınızın Android 4.1 işletim sistemine veya daha üst versiyonlarına sahip olması gerekiyor. Program Windows 7 veya daha üst işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda çalışabiliyor. liteCam Android'in diğer sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • 1 GB RAM
  • 512 MB video belleğine, DirectX 9 desteğine ve WDDM sürücülerine sahip ekran kartı
  • DirectX 9.0
  • 40 MB boş depolama alanı
  • Ses kartı
  • Android cihazınızı bilgisayarınızda çalıştırabilmek için uyumlu USB sürücü dosyası

Eğer bütün bu gereklilikler tamamsa Android cihazınız üzerinden USB hata ayıklama özelliğini aktifleştirerek video çekim işlemine başlayabilirsiniz. Dilerseniz USB hata ayıklama özelliğini nasıl aktifleştirebileceğinizi resimli olarak inceleyelim.

YORUMLAR