Android İçin Borsa Ve Yatırım Araçları Uygulamaları

Bildiğiniz gibi artık teknoloji hayatımızın her alanını etkiliyor. Özellikle cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri, yanımızdan ayırmadığımız bu akıllı cihazlarla her işimizi halledebilir olduk. Alışverişten tutun da oyun oynamaya, bankacılık işlemle

Diğer Yatırım ve Borsa Uygulamaları

Borsa Haber

Bankaların borsa ve yatırım uygulamalarından sonra gelelim diğer uygulamalara. Borsa Haber, diğer uygulamalara kıyasla, adından da anlaşılacağı gibi daha çok bir haber servisi gibi çalışan bir uygulama.

Borsa Haber, sizin için farklı kaynaklardaki haberleri tek bir kaynakta topluyor. Bu uygulama ile çeşitli web siteleri üzerinde yer alan finans ve borsa ile ilgili haberlere anında ulaşma şansına sahipsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra ilginizi çeken haberlerin üzerine dokunarak resmi internet sitesi üzerinde haberi okuyabilirsiniz. Bu sayede de bu konulardaki kararlarınızı çok daha iyi bir şekilde verebilirsiniz.

Borsa v2

Borsa v2 uygulamasını Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile borsadaki en son gelişmeleri ve güncel haberleri takip edebilir ve istediğiniz hisse senetlerini portföyünüze ekleyebilirsiniz.

Uygulama ile ayrıca aldığınız kağıtlarla ilgili alarmlar kurabilir böylece hisseler yüksek değere ulaştığında anında haberdar olabilirsiniz. Yine artan/azalan hisseleri, endeksi, varyantı ve döviz kurlarını uygulama ile takip edebilirsiniz.

Uygulamanın bir de ana ekran widget'ı var, bu sayede uygulamayı açmak zorunda kalmadan haberdar olabilirsiniz.

Borsa

Bir diğer borsayı takip etmek için Android cihazlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz uygulama da Borsa uygulaması.

Uygulama ile İMKB endekslerini anlık olarak takip edebilir, hisse senedi fiyatlarını inceleyebilir ve altın ile döviz kurları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca gün içerisinde değişen en yüksek ve düşük fiyatları, değişim oranını kolayca inceleyebilir ve kararınızı daha doğru bir şekilde verebilirsiniz.

Canlı Borsa

Canlı Borsa uygulaması da ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir uygulama. Bu uygulama ile kendi portföyünüzü oluşturarak finansal durumunuzu daha iyi bir şekilde yönetebilir ve optimum faydayı alabilirsiniz.

Uygulama ile ister tek tek hisseleri takip edebilir ister endeksleri ve döviz ile altın kurlarını takip edebilirsiniz. Uygulama verilerini Mynet ve Garanti'nin sistemlerinden alıyor.

Ayrıca uygulamanın göze hoş gelen kullanıcı dostu arayüzü de bir diğer artısı. Eğer hisse senedi alım satımı ile uğraşmayı seviyorsanız, uygulamayı denemelisiniz.

CNBC-e Finans

CNBC-e kanalı bildiğiniz gibi tüm gün boyunca finansal yayınlar yapan bir kanal. Artık bir de Android için uygulaması bulunan CNBC-e Fİnans uygulaması ile borsayı ve yatırım araçlarını kolayca takip edebilirsiniz.

Uygulama ile resmi web sitesindeki finansal verilere cep telefonunuzdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Borsa İstanbul hakkında bilgiler alabilir ve kendinize özel sayfanızı oluşturarak kişiselleştirebilirsiniz.

Yine uygulama sayesinde döviz kurları, hisse senetleri, pariteler ve altın fiyatları gibi finansal verilere de erişebilirsiniz.

Investing.com

Investing.com adından da anlaşıldığı gibi aslında bir web sitesi olmakla birlikte Android uygulaması da bulunmakta. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamanın Türkçe desteği olması da bir diğer artısı.

Hem ulusal hem de uluslararası finans piyasalarını takip edebileceğiniz uygulamada  hisse senedi, EFT'ler, bonolar, dövizler, bitcoin, endeksler gibi pek çok faydalı araç sizi beklemekte.

Ayrıca uygulama ile uzmanların teknik analizlerini, güncel haberleri görebilir, döviz kurlarına göz atabilir, endekslerin en düşük ve en yüksek oranlarını, yüzde değişimlerini görebilme şansına sahipsiniz.

Kamuyu Aydınlatma Platformu

Kamuyu Aydınlatma Platformu, şirketlerin mali tablolarını sunan resmi bir uygulama. Bu uygulama ile şirketlerin en güncel bildirimlerini takip edebilirsiniz.

Şirketlerin hem o günkü borsa bildirimlerini hem de son beş güne ait bildirimleri görebilir, mali tabloları yıl ve dönem bazında sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca endeksler için açılış ve kapanış değerleri ile anlık değerleri de inceleyebilirsiniz. Kısacası varolan pek çok uygulamanın aksine şirketlerin mali tablolarını sunması ve resmi olmasıyla öne çıkan bir uygulama.

Mynet Finans

Mynet Finans da Android cihazları için en çok indirilen uygulamalardan bir tanesi. Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz uygulama oldukça geniş kapsamlı bilgiler içeriyor.

Uygulama ile İMKB, döviz ve altın gibi değerler hakkında pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda dünya borsaları, çeşitli ekonomi haberleri ve takvimleri de bulabilirsiniz.

Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu uygulamadan derinlik bilgilerini içeren alım satım hacimlerine erişmek istiyorsanız ek özellik olarak satın almanız gerekmekte.

  1. Android İçin Borsa Ve Yatırım Araçları Uygulamaları
  2. Bankaların Yatırım ve Borsa Uygulamaları
  3. Diğer Yatırım ve Borsa Uygulamaları

YORUMLAR