Android İçin Egzersiz Ve Spor Uygulamaları

Spor ve egzersiz yapmak, aslında bütün insanların hayatlarında az da olsa zaman ayırmaları gereken aktivitelerden bir tanesi. Obezitenin ve sağlık problemlerinin gün geçtikçe arttığını hepimiz biliyoruz. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de masa başı i

Android İçin Egzersiz Ve Spor Uygulamaları

Spor ve egzersiz yapmak, aslında bütün insanların hayatlarında az da olsa zaman ayırmaları gereken aktivitelerden bir tanesi. Obezitenin ve sağlık problemlerinin gün geçtikçe arttığını hepimiz biliyoruz. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de masa başı işlerde çalışıp, aktif olmayan hayatlar yaşıyor olmamız. İş, güç, çocuklar, aile derken spor yapmaya vakit bulamamanız da çok normal. Hele de bir yerden bir yere gitmenin saatler aldığı büyük şehirlerde yaşıyorsanız.

Teknoloji çağında yaşıyor olmamız da aslında buna sebep olan etkenlerden bir tanesi. Çünkü hızlı hayatlar sürmemize, dolayısıyla da spor gibi aktivitelere vakit bulamamıza sebep oluyor. Fakat teknoloji aynı zamanda bunun tam tersi şekilde, spor yapmanıza yardımcı olacak en önemli etkenlerden birisi de. Çünkü artık cep telefonlarınızda kullanabileceğiniz pek çok farklı spor uygulaması bulunuyor.

Yani artık spor ve egzersiz yapmamak için bir bahaneniz kalmadı. Evinizde sabah kahvaltıdan önce veya akşam yatmadan önce spora çok kısa süreler ayırarak sağlıklı yaşama bir adım atabilirsiniz. Biz de bugün Tamindir olarak, evinizde spor yapabilmek için Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz uygulamaları derledik.

7 Minute Workout

Evinizin rahatlığında spor yapabilmek için kullanabileceğiniz uygulamalardan ilki 7 Minute Workout. Adından da anlayabileceğiniz gibi, günde yalnızca 7 dakika ayırarak spor yapmaya başlayabilirsiniz.

Amerika'da popüler olan 7 dakikalık egzersiz ile fit olma prensibine dayanarak geliştirilmiş olan bu uygulamada 12 adet egzersiz bulunuyor. İsterseniz egzersizlerin tekrar sayılarını, sürelerini, dinlenme sürelerini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

Ayrıca titremişli uyarılar ve bildiriler ile sesli geri sayım da uygulamanın özelliklerinden diğerleri. Uygulama ile tek ihtiyacınız olan bir sandalye ve duvar. Bunlar dışında ekstra alete ihtiyacınız olmayacak.

Fitness Buddy

Fitness Buddy, Android cihazlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir diğer spor uygulaması. Evinizde spor yapmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu uygulama tam size göre.

Daha güçlü ve sağlıklı bir bedene sahip olmak için kullanabileceğiniz bu uygulamada kullanabileceğiniz pek çok egzersiz şekli bulunuyor. Bunların hepsinin açıklamaları ile nasıl yapıldıkları da uygulamada mevcuttur.

Uygulama aynı zamanda sade ve modern bir tasarıma sahip bir uygulama olduğundan kullanımı da gayet kolay ve basit.

FitnessBuilder

FitnessBuilder, Android cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir diğer spor ve egzersiz uygulamasıdır. Ücretsiz olan bu uygulamanın bir de pro versiyonu var. Daha fazla özellik isterseniz pro versiyona da yükseltebilirsiniz.

Uygulamada 1000'den fazla egzersiz ile 7000'den fazla uygulamalı resim ve video da sizleri bekliyor. Uygulama üzerinden gerçek bir antrenörle iletişim kurma imkanına bile sahipsiniz.

Uygulamada videolu ve sesli koç, egzersizleri PDF'e çevirme, Facebook ve Twitter'dan paylaşma, günlük ve haftalık planlamalar yapma özellikleri de mevcut.

Günlük Egzersizler

Evde kolay bir şekilde egzersiz yapmak istiyorsanız fakat bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız kullanabileceğiniz bir diğer uygulama da Günlük Egzersizler uygulaması. Uygulamada egzersizlerin videoları da bulunuyor.

Uygulamayı indirdiğinizde vücudunuzun hangi bölgesini çalıştırmak istediğinizi soruyor ve yaptığınız seçime göre size uygun egzersizleri gösteriyor. Uygulamada 5 ve 10 dakika arası özel bölge çalıştırma ve 10-30 dakika arası bütün vücut çalıştırma egzersizleri mevcut.

50 adet egzersizin bulunduğu uygulama aynı zamanda basit kullanılabilen bir arayüze sahip, tek yapmanız gereken yapmak istediğiniz egzersizi seçmek.

Günlük Karın Egzersiz

Android cihazlarında 10 milyondan fazla indirmeyle en popüler egzersiz uygulamalarından birisi olan Günlük Karın Egzersiz uygulaması ile günlük olarak spor yapmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Bu uygulama ile evinizin rahatlığında spor salonuna gitmek zorunda kalmadan karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Uygulamadaki hareketleri detaylı bir şekilde hazırlanmış olan resimlerden bakarak yapabilirsiniz.

Uygulamanın sade, basit ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolayca kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın ayarlarını kendiniz istediğiniz gibi ayarlayabilir ve kendi bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Nike Training Club

Evde egzersiz yapabileceğiniz uygulamalardan bir diğeri ve benim favorim olan uygulama da Nike tarafından geliştirilmiş olan Nike Training Club. Bu uygulamayı indirdiğinizde öncelikle sizden temel bilgileri alıyor.

Daha sonra da spor yapma amacınızı ve ne seviyede olduğunuzu soruyor. Buna göre size özel bir program hazırlıyor. Siz de bu egzersizleri nerede olursanız olun herhangi ekstra alet gerekmeden yapabiliyorsunuz.

Bütün egzersizleri size adım adım videolar ile sunan uygulama sizi motive etmek için bir de sesli rehber barındırıyor. Tabi ki daha sonra spor ve egzersiz geçmişinizi görüntüleyebiliyorsunuz. En iyi spor uygulamalarından biri diyebilirim.

Pilates Workout Exercises

Android cihazlarınızda kullanıp evinizde spor yapabileceğiniz bir diğer uygulama ise Pilates Workout Exercises. Bildiğiniz gibi Pilates yoğun fakat az hareket etme prensibine dayanan bir egzersiz şekli.

Özellikle kadınlara hitap eden Pilates Workout Exercises uygulamasındaki egzersizlerden her seviyedeki kullanıcı yararlanabilir.

Pilates'e başlamak istiyor fakat bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu uygulama tam size göre.

Ücretsiz Kolay Yoga

Eğer siz de Yoga yapmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, Android cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulamaya kesinlikle göz atmalısınız.

Evinizin rahatlığında kısa sürelerle Yoga yaparak hem vücudunuzu daha sağlıklı hale getirmek hem de kafanızı boşaltmak mümkün. Uygulamada iki farklı seviyede 20-40-60 dakikalık programlar bulunuyor.

Uygulamanın tek eksi yönü Türkçe desteği olmaması fakat zaten basit komutlar içerdiği ve fotoğraflarla desteklediği için rahat bir şekilde kullanabileceğinizi düşünüyorum.

VirtuaGym Fitness

Bir diğer evde egzersiz ve spor yapabilmenize yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış uygulama da VirtuaGym Fitness uygulamasıdır. Herhangi bir ekstra alet ihtiyacı olmadan bu uygulama ile evde spor yapabilirsiniz.

Uygulama size egzersiz ve spor aktivitelerini listeler ve bunlarla ilgili çeşitli bilgiler sunar. Egzersizleri ayrıca seviye seviye kategorilendirdiği için kendinize en uygun olanı kolayca seçebilirsiniz.

Yine bu egzersizleri videolar ile sunduğu için bakarak yapabilirsiniz. Ayrıca ayarlarından geri sayımı, motivasyon seslerini kendiniz istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Workout Trainer

Workout Trainer da 10 milyondan fazla indirmeyle en popüler spor uygulamalarından biri olmakla birlikte benim de favorilerim arasına girdi. Uygulamayı indirdiğinizde ilk önce size temel bilgilerinizi soruyor.

Ardından da spor yapma amacınız ve seviyenize göre size uygun bir program oluşturuyor. Siz de istediğiniz zaman bu programa başlayabiliyorsunuz. Isterseniz bütün bedeni çalıştıracak isterseniz de bölgesel çalıştıracak egzersizleri yapabiliyorsunuz.

1000 adet ücretsiz egzersizin sizi beklediği uygulamayı koşunuzu geliştirmek veya yoga yapmak için bile kullanabilirsiniz.

YORUMLAR