Android İçin En İyi 10 Eşleştirme Oyunu

Eşleştirme oyunları bildiğiniz gibi küçük büyük herkesin severek oynadığı oyunlar. Mobil cihazlar çıkmadan önce bilgisayarlarımızda ve hatta bilgisayarlar çıkmadan önce kağıt kalem ve taşla oynuyorduk bu oyunları.

Android İçin En İyi 10 Eşleştirme Oyunu

Eşleştirme oyunları bildiğiniz gibi küçük büyük herkesin severek oynadığı oyunlar. Mobil cihazlar çıkmadan önce bilgisayarlarımızda ve hatta bilgisayarlar çıkmadan önce kağıt kalem ve taşla oynuyorduk bu oyunları.

Neden bahsettiğimi anlamadıysanız size SOS ya da diğer adıyla Tic Tac Toe oyununu hatırlatmak isterim. Eşleştirme oyunlarının atası sayılabilecek bu oyunla başlayan eşleştirme maceramız halen devam ediyor. Önce Facebook oyunlarıyla karşımıza çıkan bu oyunlar şimdilerde de mobil cihazlarımızda çok popüler bir kategori haline geldi. Pek çok farklı ve orijinal eşleştirme oyunu olduğunu söylemek mümkün.

İster zamana karşı yarışın, ister size verilen görevleri tamamlayın; ister arkadaşlarınızla ister tek başınıza oynayın, eşleştirme oyunları boş vakitlerinizi eğlenceli bir şekilde geçirmek için birebir. Biz de bugün bu oyunların sevenleri için için Android cihazlardaki en iyi 10 eşleştirme oyununu derledik.

Another Case Solved

Another Case Solved benim en çok sevdiğim oyunlardan birisi. İki kere bitirdiğim oyunda bir dedektifi canlandırıyorsunuz ve ipuçlarını çözerek faili yakalamanız gerekiyor. Bunun için de öncelikli olarak yapmanız gereken şey ipuçlarını üçlü eşleme oyunu ile bulmak.

Ardından bu üçlü eşleme oyununda topladığınız ipuçlarını diğer mini oyunlarda kullanıyor, şüphelileri sorguluyor, gizli mekanları bulmaya çalışıyor, odalarda dolaşıp diğer ipuçlarını buluyorsunuz.

Yalnızca üçlü eşleme oyunu değil bir nevi rol yapma oyunu diyebileceğimiz bu bulmaca oyununda dedektifinizi ve dedektif büronuzu kişiselleştirebiliyor ve pek çok başarımın kilidini açtırabiliyorsunuz.

Bejeweled Blitz

Bejeweled Blitz öncelikle Facebook'ta oynanmaya başlanan ve milyonlarca oyuncunun severek oynadığu üçlü eşleştirme oyunlarından birisi. Artık bu oyunu Android cihazlarımızda da oynayabiliyoruz.

Oyunda 3 benzer mücevheri bir araya getirerek patlatmanız gerekiyor. Elbette ne kadar çok seri yaparsanız o kadar çok puan topluyorsunuz. Topladığınız puanlarla da Facebook arkadaşlarınızla yarışabiliyorsunuz.

Oyunun özellikle canlı ve kusursuz grafikleri ilk bakışta dikkat çeken özelliklerinden birisi diyebilirim. Ayrıca oyun içindeki sesler de sizi eğlendirecek ve daha çok oynama isteğinizi artıracak türden.

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga da yine bir diğer sevilen eşleştirme oyunu. Tıpkı Bejeweled Blitz'deki gibi burada da aynı renkteki şekerleri birleştirerek patlatmanız gerekiyor. Ne kadar çok şekeri aynı anda birleştirirseniz o kadar çok puan alıyorsunuz.

Ayrıca yine ne kadar çok seri yaparsanız o kadar çok puan kazanma şansına da sahipsiniz. Ayrıca bu oyunda çeşitli güçlendiriciler de sizi bekliyor.

Şeker gibi grafikleri, canlı ve renkli oyun tarzı ve ses efektleri ile dikkat çeken oyunun başarısına daha henüz başka bir oyun yetişemedi diyebilirim.

Dots

Dots daha henüz yeni bir oyun olmasına rağmen yüksek bir başarı yakalamış bir diğer eşleştirme oyunu diyebilirim. Oyun özellikle minimalist yapısı ve sade tasarımıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine çekiyor.

Oyunda 60 saniye süreniz bulunuyor ve amacınız aynı renkteki noktaları birbirine bağlamak. Bunun için parmağınızı tutup sürüklemeniz yeterli. Böylece yapabildiğiniz kadar çok noktayı bağlayarak yüksek puan almaya çalışıyorsunuz.

Oyunda Twitter ve Facebook hesabınızla bağlanarak arkadaşlarınızla yarışabilirsiniz. Sınırsız, zaman limitsiz ve karışık gibi farklı oyun modları da bulunan oyunda ekstra güçlendiriciler de mevcuttur.

Four In A Line

Four In  A Line da yine Tic Tac Toe ile birlikte eşleştirme oyunlarının atası sayılabilecek nitelikte bir oyun. Bu oyunda hatırlarsanız amacınız rakibinizden önce dört adet taşı yanyana getirmeye çalışıyorsunuz.

Fakat oyunun zor olan kısmı kendinizi dört adet yanyana getirmeye çalışırken rakibinizi de boş bırakmamalısınız. Bu yüzden stratejik davranarak oynamanız gerekiyor.

Oyunda eşleştirmeyi yatay, dikey ve çapraz olarak yapabiliyorsunuz. Yine oyunda 10 zorluk seviyesi, başarımlar ve liderlik listeleri, istatistikler, geri alma butonu ve ipuçları da sizleri bekliyor.

Frozen Bubble

Frozen Bubble da yine öncelikle bilgisayarlarımızda oynamaya başladığımız, ardından mobil cihazlarımıza da sıçrayan bir eşleştirme oyunu. Fakat bunda diğerlerinden farklı olarak topu yukarıya fırlatıyorsunuz.

Böylece ekrandaki tüm topları temizlemeye çalışacağınız oyunda yukarıya fırlatacağınız topla aynı renkteki toplara hedef almalı ve bir araya getirerek yok etmelisiniz.

Oyunda farklı modlar da bulunduğu için hiç sıkılmadan uzun süre oynayabilirsiniz. Ister zamana karşı yarışın ister klasik modda oynayın çok eğlenceli bir oyun. Üstelik ilerledikçe de zorlaşıyor diyebilirim.

Puzzle Quest 2

Puzzle Quest 2 de yine bir diğer benzersiz eşleştirme oyunu. Yalnızca eşleme değil aynı zamanda bir de rol yapma oyunu olan Puzzle Quest 2, iki farklı kategoriyi bir araya getirerek başarılı bir yapım ortaya koymuş.

Oyunda öncelikle karakterinizi oluşturacak ve rol yapma oyunlarındaki gibi karakterinizi geliştirecek ve level atlayacaksınız. Bunun için de belli görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu görevler de eşleştirme oyunlarından ibaret.

Oyunun etkileyici grafikleri de sizi kendine bağlıyor diyebilirim. İndirdikten sonra tekrar bir indirme yapan oyunda keşfedilmeyi bekleyen geniş bir dünya sizleri bekliyor.

Super Monsters Ate My Condo

İlginç adı ve kendine özgü bir tarzı olan Super Monsters Ate My Condo hayli eğlenceli ve heyecanlı bir eşleştirme oyunu. Bu oyunda aynı zamanda eşleştirme yaparken bir yandan da bina inşa edeceksiniz.

Oyunda amacınız aynı renkteki apartmanları bir araya getirerek 2 dakika içerisinde yapabildiğiniz kadar çok eşleşme yaparak yüksek puanlar almak.

Oyunda tamamlanmayı bekleyen 90'dan fazla görev, güçlendiriciler, yetenekler, mini oyunlar ve Facebook paylaşımları sizleri bekliyor.

Tic Tac Toe

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Tic Tac Toe eşleştirme oyunlarının atası sayılabilecek nitelikte, çok eski bir oyun. Eskiden kağıda çizerek de oynadığımız oyun, daha sonra bilgisayarlara şimdi de mobil cihazlarımıza geldi.

SOS adıyla da bildiğimiz oyunda 4 farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Amacınız ise sizi temsil eden sembolden (x ya da o)  dik, yatay veya çapraz şekilde 3 tane yanyana getirmek ve oyunu kazanmak.

İsterseniz kazandığınız oyunları Facebook'ta paylaşabilir, oyun istatistiklerine göz atabilir ve farklı temalarda oyunu oynayabilirsiniz.

Triple Town

Triple Town belki de eşleştirme oyunları içerisinde en farklı oyunlardan birisi diyebilirim. Oyunda amacınız çeşitli araçları bir araya getirerek bir köy oluşturmak.

Bunun için elinizde çeşitli materyaller var ve bu materyaller bir araya geldiğinde farklı bir materyal elde ediyorsunuz. Örneğin çimenler çalıya çalışar ağaca dönüşüyor. Böylece size verilen görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz.

Eğlenceli grafikleri ve sesleri ile de dikkat çeken oyun pek çok ödül almış. Farklı ve orijinal bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkün.

YORUMLAR