Android için En İyi Dosya Yöneticisi Uygulamaları

Android işletim sisteminin standart dosya yöneticisini beğenmeyenler için geliştirilen ve en çok kullanılan dosya yöneticisi uygulamalarını sizler için derledik.

Android için En İyi Dosya Yöneticisi Uygulamaları

Çoğu zaman akıllı telefonlarımızdaki dosyalarımızı düzene koymak isteriz, fakat Android işletim sisteminin pek de kullanışlı olmayan dosya yöneticisi ile istediğimiz gibi düzenlemeler yapamıyor, dosyalara tam anlamıyla müdahale edemiyoruz. Cihazı bilgisayara bağlayıp düzenlemek de uğraştırıcı bir iş olduğundan, çözümü 3.parti uygulamalarda aramak kalıyor.
Android işletim sisteminin standart dosya yöneticisini beğenmeyenler için geliştirilen ve en çok kullanılan dosya yöneticisi uygulamalarını sizler için derledik.

ES File Explorer

Ücretsiz olarak sunulan ES File Explorer, basit ve çekici bir tasarıma sahip olan bir dosya yöneticisi. Uygulamayı kişisel zevklerinize göre yeniden düzenleyebiliyorsunuz. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde akıcı bir şekilde dosyalarınız üzerinde işlemler yapabilirsiniz.

Görünüm menüsünden hangi tür dosyaların görüntüleneceğini, sıkıştırılmış dosyaların nasıl açılacağını ve ana dizin sekmesinin hangi klasör olacağına kadar karar verebildiğininiz birçok seçenek bulunmaktadır. Çoklu dosya seçme özelliği sayesinde, dosyalar üzerinde kopyala, yapıştır, taşı, sil gibi işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Root Explorer’ı, Google Play’den 9.33 TL’ye satın alabilirsiniz.Solid Explorer

Android için geliştirilen farklı ve yenilikçi bir dosya yöneticisidir. Sürükle bırak özelliği, dosya paylaşma, farklı türdeki dosyaları açma, ZIP, TAR.GZ, RAR gibi arşiv dosyalarını okuma gibi özellikleri bulunan Solid Explorer diğer birçok özelliğiyle farkını ortaya koyuyor.

FTP, SFTP ve SMB/CIFS istemcilerine erişme, FTP’den dosya paylaşımı, SkyDrive, Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama servislerine dosya gönderimi gibi özellikler de uygulamada bulunuyor. Uygulama Google Play üzerinde Trial versiyonu bulunmakta. 14 günlük kullanım süresi bulunan deneme sürümünden sonra, kullanmaya devam edebilmek için 4.62 TL ödeyip, Solid Explorer Unlocker uygulamasını satın almanız gerekiyor.Astro File Manager

Astro File Manager, tüm bulut hizmetlerini destekleyen, hem cihazınızdaki hem de online olarak sakladığınız dosyalarınızı yönetmenizi sağlayan bir dosya yöneticisi. Kullanışlı arayüzü ile düzenleme, kopyalama, arama gibi temel işlevlere kolayca erişebiliyorsunuz.

Astro File Manager’in gelişmiş özellikleri arasında Görev Sonlandırıcı, arşiv fonksiyonları, indirme yöneticisi, dosya tarayıcısı, SFTP erişimi de bulunmakta. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

File Explorer

File Explorer ile ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçlara birkaç tıklama ile ulaşabiliyorsunuz. Ücretsiz temel sürümünde bulunan özellikler; hareket ve kaydırma, yakınlaştırma ve uzaklaştırma, arama ve index becerileri, metin editörü, resim görüntüleme ve sıkıştırılmış dosyaları görüntüleme gibi özellikler yer alıyor.

Standart bir kullanıcı için tüm özellikleri ücretsiz bulunduran uygulamanın bazı özellikleri sizin için yetersiz kalıyorsa uygulama içi satın alma seçenekleri ile başka özellikleri de satın alabiliyorsunuz.File Commander

Hem akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz şık bir dosya yöneticisidir. Cihazınızın hafızasındaki dosyalar, SD kartlardaki dosyalar ve bulut depolama sistemlerinde yer alan dosyalara aynı anda erişebilmenize imkan tanıyan uygulama sayesinde, bu işlemler için farklı uygulama aramanıza son veriyor.

Belgeler, resimler, müzikler, videolar ve internet kısayolları gibi dosya türlerini açmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı internet üzerinden ve Bluetooth üzerinden paylaşabilirsiniz.X-plore File Manager

Ücretsiz olarak sunulan uygulama kolay kullanımı ve basit arayüzüyle dikkat çekiyor. Cihazınızda bulunan her türden dosya ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Uygulamanın özelliklerine değinecek olursak; çift ağaçlı yapı, bulut depolama desteği, resim, video, ses ve metin dosyalarını görüntüleme, hex görüntüleme, FTP, SMB, zip ve rar dosyalarını açma gibi temel birçok işlevi bulunan uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

YORUMLAR