Android İçin En İyi E-Posta Uygulamaları

Hepimizin bildiği gibi artık yeni nesillerin neredeyse postacı diye bir meslek olduğundan haberleri bile yok. Kimse eskisi gibi birbirine mektup ya da kart göndermiyor. Elbette bunlar güzel geleneklerdi ama artık herşey o kadar hızlı ilerliyor ki, kimseni

Android İçin En İyi E-Posta Uygulamaları

Hepimizin bildiği gibi artık yeni nesillerin neredeyse postacı diye bir meslek olduğundan haberleri bile yok. Kimse eskisi gibi birbirine mektup ya da kart göndermiyor. Elbette bunlar güzel geleneklerdi ama artık herşey o kadar hızlı ilerliyor ki, kimsenin oturup bir mektubu beklemeye vakti yok. Bir de elbette teknoloji öyle gelişti ki artık postaların yerini elektronik postalar aldı. Ev telefonlarının yerini de akıllı telefonlar.

E-postayı, sevdikleriyle iletişim kurmak için tercih edenlerin yanında iş sebebiyle kullanmak zorunda kalan bir çok insan da var. Özellikle iş için sürekli yollardaysanız, akıllı telefonunuzdan bir  e-postaya çabucak cevap verebilmek altın değerinde olabiliyor. Çünkü dediğim gibi herşey çok hızlı ilerliyor, bu yüzden siz bilgisayar başına geçene kadar çok şey değişmiş olabiliyor.

Hal böyle olunca artık insanlar diğer iletişim yöntemleri yerine e-postayı daha çok tercih etmeye başladılar. Dolayısıyla da Android cihazlar için bir çok e-posta istemcisi geliştirildi. Aralarından seçim yapmak da bir o kadar zorlaştı. Bu yüzden biz, sizler için Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz en iyi e-posta istemcilerini derledik ve bu listenin size çok faydalı olacağına inanıyoruz.

Gmail

Gmail herkesin bildiği gibi belki de dünyanın en popüler e-posta servislerinden bir tanesi. Artık gmail hesabınıza Android telefonlarınız ve tabletlerinizden de ulaşabilecek, e-postalarınıza en kısa sürede cevap verebileceksiniz.

Ayrıca bir e-posta aldığınızda anında alacağınız bildirimlerle hiç bir şeyi kaçırmayacak, herşeyden anında haberdar olabileceksiniz. E-postalarınızı web servisi ile anında senkronize eden uygulama ile e-postalarınızı arşivleyebileceksiniz.

Birden fazla Gmail hesabınızla kullanabileceğiniz bu uygulama ile postanıza gelen ekleri de açıp görüntüleyebilirsiniz. Kısacası web servisinde yapabildiğiniz neredeyse herşeyi bu uygulama ile de yapabileceksiniz.

Yandex.Mail

Bildiğiniz gibi Yandex son zamanlarda çok popüler olmaya başlamış ve Google'la aynı kulvarda yarışan bir servis. Arama, navigasyon, harita, tarayıcı gibi Google'ın sunduğu bütün servisleri sunan Yandex'in bir de e-posta servisi var.

Bu Yandex'in resmi e-posta servisiyle bütün e-posta trafiğinizi Android cihazınızdan yönetebileceksiniz. E-posta gönderip alabilecek, dosya  gönderebilecek, e-posta geldiğinde bildirimler alabileceksiniz.

Ayrıca Yandex haritalar servisi ile birlikte kullanabilecek, e-postalarınız arasında arama yapabilecek, grup e-postalar gönderebilecek, e-postalarınızı filtreleyebilecek, kısacası aklınıza gelen her şeyi bu uygulama ile yapabileceksiniz.

Yahoo! Mail

Google'ın bir diğer rakibi olan Yahoo'nun da elbette ki e-posta servisi var. Artık Android cihazlarınızda Yahoo mailleriniz için kullanabileceğiniz bir de resmi mobil uygulaması var.

E-postalarınızı kontrol etmek için her zaman bilgisayar başına geçemiyor olabilirsiniz. Artık bu uygulama ile gelen kutunuzu sınırsız kaydırma ile gözden geçirebilir, bütün maillerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Kullanıcı dostu arayüzü ile aradığınız her şeye kolayca ulaşabildiğiniz uygulamayla ayrıca e-postalarınıza resim, video ve dosyalar ekleyip gönderebilir, birden çok Yahoo hesabınızı da yönetebilirsiniz.

K-9 Mail

K-9 Mail Android cihazlar için geliştirilmiş en popüler mail istemcilerinden bir tanesi. K-9 Mail'in bu kadar başarılı olmasının sebeplerinden bir tanesi açık kaynak olması ve bir toplululuk tarafından geliştiriliyor olması. Zira her an geliştirilmeye devam ediyor ve bir sorun olduğunda anında çözülüyor.

Android'in standart uygulaması baz alınarak geliştirilmiş olmasına rağmen çok daha karmaşık yapıda ve çok fazla detaylı özellik sunan uygulama gerçekten çok kapsamlı. İş amaçlı kullanacaksanız tam size göre.

IMAP, POP3 ve Exchange 2003/2007 mailleri destekleyen K-9 Mail ile tek bir dokunuşla e-postalarınızı işaretleyebilir, silebilir ya da şifreleyebilirsiniz.

MailDroid

Sıfırdan inşa edilerek geliştirilen bu uygulama, benzerlerinin aksine standart Android uygulamasını baz almıyor. Bir mail istemcisinden beklediğiniz bütün özelliklere sahip olan uygulama ile her saniye maillerinizi kontrol edebilirsiniz.

Uygulama sürekli olarak kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre geliştirilmekte, bu yüzden de kullanıcı deneyimine çok önem verdiğini söyleyebiliriz. Ayrıca bildirileri özelleştirme ve e-postaları klasörleme gibi gelişmiş özellikler sunuyor.

Güçlü arama ve filtreleme özelliği, mail eklerini indirip görüntüleme imkanı, font büyüklüğüne kadar en küçük detayı özelleştirme imkanı ile kişiselleştirme oranının en yüksek olduğu uygulamalardan biri diyebiliriz.

Boomerang

Android için geliştirilmiş alternatif bir Gmail uygulaması arıyorsanız, Boomerang tam da istediğiniz şey olabilir. E-postalarınızı standart uygulamalara göre çok daha hızlı ve kolay takip edip cevaplayabileceğiniz bir uygulama olan Boomerang yüksek kullanıcı performansı sunuyor.

Güçlü arama özelliği, etiketlerle filtreleme, telefonunuzdaki rehberi kullanma, birden çok hesap kullanma ve e-postalarınıza imza ekleme gibi gelişmiş özelliklere sahip bu uygulamayı seveceğinizi düşünüyorum.

Ayrıca parmak hareketlerinizle maillerinizi kontrol edebilir, e-postalarınızı otomatik göndermek için zaman belirleyebilir, gelen bildirilerle anında gelen e-postadan haberdar olabilirsiniz.

Aqua Mail

Bir diğer başarılı Android mail uygulaması olan Aqua Mail de hem ücretsiz hem de çok kapsamlı bir uygulama. Diğer bütün mail servislerinin sunduğu her özelliği sunduğu gibi bütün hepsi için de destek veriyor.

Özellikle profesyonel kullanıcıların ve iş sebebiyle kullananların çok memnun kalacağını düşündüğüm uygulama ile hiçbir maili kaçırmayacaksınız. Anında bildirimleri ile her mailden geldiği anda haberdar olabileceksiniz.

Birden fazla hesabı yönetebileceğiniz uygulamanın widget'ı ile ana ekrandan gelen maillere direk göz atabilir, ayrıca e-posta hesaplarınızla ilgili en küçük ayrıntıyı bile kişiselleştirebilirsiniz.

CloudMagic

Android cihazlar için alternatif bir diğer mail istemcisi olan CloudMagic'in en büyük ve en önemli özelliği birden çok hesap yönetme konusunda çok başarılı olması. Gmail, Exchange, Yahoo, Outlook, iCloud, Google Apps, Office 365 ve herhangi bir IMAP hesabıyla kullanabilirsiniz.

Farklı hesaplardan gelen mailleri değişik renklerle gösteren uygulama ile bütün e-postalarınızı tek bir noktadan takip edebilirsiniz. Çalışma veriminizi artırmak istiyorsanız, bu mail uygulaması tam size göre olabilir.

Güçlü arama özelliği, hatırlatma ekleme, e-posta bildirimleri, çevrimdışı çalışma, şifre koruması ve daha pek çok özelliği barındıran mail uygulaması denemeye değer.

Blue Mail

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir diğer kullanıcı dostu e-posta uygulaması olan Blue Mail'i diğerlerinden ayıran en önemli özelliği maillerinizi neredeyse bir yapılacaklar listesi şeklinde size sunması diyebilirim.

Yani maillerinizi okuduktan sonra silebildiğiniz gibi yapıldı olarak işaretleyip gelen kutusundan kalıdrabilirsiniz. Ya da bir maili okumaya vaktiniz olmadığında hatırlatma seçeneği ile daha sonra geri dönüp cevap verebilirsiniz. Bu sayede hiçbir şeyi unutmazsınız.

Profesyonel kullanıcılar için güzel özellikler sunan uygulama Gmail, Yahoo, Office 365, AOL, Google Apps, Hotmail, Outlook, iCloud, Mail.ru, Zoho, GMX ve diğer bütün IMAP mailleri destekliyor.

Mail.Ru

Rusya'da çok popüler olarak kullanılan bir mail servisi olan Mail.Ru'nun artık Android cihazlar için resmi monil uygulaması da var. Fakat uygulama Rusça diye korkmanıza gerek yok, çünkü İngilizce seçeneği de var.

Mail.Ru marketteki en popüler e-posta istemcilerinden birisi. Bütün e-postalarınızı anında web servisi ile senkronize eden uygulama ile fotoğraf, video, belge ne isterseniz ek olarak gönderebilir, bildirimlerle gelen maillerden anında haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca birden çok hesap ekleyip kontrol edebileceğiniz uygulama ile bütün e-postalarınızı tek bir noktadan kontrol edebilirsiniz. Kişisel spam filtresi ile zararlı e-postalardan da korunmanız mümkün.

YORUMLAR