Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları

Mobil oyunlar, artık hayal edebildiğimizin ötesine geçme seviyesine geldi diyebiliriz. FPS tarzı oyunlardan savaş oyunlarına, kule savunmalardan çiftlik kurma oyunlarına kadar pek çok tarzda oyunu marketlerde bulabiliyorsunuz. Bunlardan en eğlencelilerind

Şehir ve Çiftlik Kurma Simülasyonları

Farming Simulator

İlk çiftlik kurma simülasyon oyunu olan Farming Simulator gerçek anlamda bir oyun olmaktan çok simülasyon diyebileceğimiz türde bir uygulama. Bu uygulama ile şehir hayatından kaçmanın tadını çıkarabileceksiniz.

Oyunda gerçek anlamda tarla sürme gibi çiftlik faaliyetleri yapıyorsunuz. Bunun için kullanabileceğiniz biçerdöver gibi aletler bulunuyor. Bunlar da oyunu daha gerçekçi ve etkileyici kılıyor.

Bununla birlikte oyunda zaman kavramı bulunuyor olması da oyunu daha gerçekçi kılıyor diyebilirim.

Farmville 2

Çiftlik kurma simülasyonu deyince akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi de Farmville'dir sanırım. Zynga tarafından öncelikle Facebook için geliştirilen bu oyunun ikincisi de Android cihazlarda çok sevilerek oynanıyor.

Ilk oyun ile kıyaslandığında gayet gelişmiş grafiklere sahip olan oyunda temel amaç çiftliğiniz kurmak ve çiftlik koopereatifine katılmak. Ardından ekinlerinizi biçiyor, hayvancılığınızı geliştiriyor, ürettiğiniz ürünleri satarak para kazanıyor ve kazandığınız parayı yine çiftliğinizi geliştirmeye harcıyorsunuz.

Ayrıca oyun çiftliğinizi kişiselleştirebilmeniz için pek çok seçenek sunuyor. Çiçeklerden ağaçlara, süslerden farklı bahçe ekipmanlarına kadar pek çok şeyle çiftliğinizi zenginleştirebiliyorsunuz. Pek çok keşfedilecek öğe oyunda sizleri bekliyor.

Hay Day

Bir diğer çiftlik oyunu deyince akla gelen oyun, benim de favorim olan Hay Day. Hay Day öncelikle iOS cihazlar için piyasaya sürülmüştü, fakat artık Android sahipleri de bu oyunu indirip oynayabilmekte.

Oyunu tamamen ücretsiz olarak indirip ardından oyun içi satın almadan eşyalar satın alabilirsiniz. Tavuk, domuz, inek ve koyun yetiştirebileceğiniz oyunda tarlalarınızda kendi mahsüllerinizi yetiştirip satabilirsiniz de.

Ayrıca sosyal medya araçları ile bağlanıp arkadaşlarınızla ticaret bile yapabileceğiniz oyunun grafikleri gerçekten etkileyici. Bunun yanında canlı ve renkli animasyonlarla sesler de oyunda sizi bekliyor.

Megapolis

10 milyondan fazla kullanıcının indirip oynadığı Megapolis oyunu da çok popüler şehir kurma oyunlarından bir tanesi. Oyunda amacınız sıfırdan başlayarak kendi şehrinizi kurmak. Bunun için de elinizdeki parayı doğru harcamalısınız.

Gerçekçi grafikler ve ince düşünülmüş her detayıyla başarılı olduğunu gösteren oyun, kendi kategorisindeki en iyiler arasında diyebilirim.

Oyunda ulaşım için havaalanı, demiryolu, karayolu yapmalı, madencilik çalışmaları gerçekleştirmeli, enerji ihtiyacı için gerekli santralleri kurmalı ve size verilen görevleri yerine getirmelisiniz.

My Country

My Country de Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz başarılı şehir kurma oyunlarından bir tanesi. Bu tarzı seviyor ve alternatif bir oyun arıyorsanız, ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu oyunu denemelisiniz.

Bu oyunda da kendi şehrinizi en baştan kurmalı ve onu en iyi şekilde yönetmelisiniz. Evler inşa etmeli, fabrikalar kurmalı, ulaşım için gerekli önlemleri almalısınız. Daha sonra da size verilen görevleri yerine getirmelisiniz.

Oyunun grafikleri de yine çok başarılı ve kaliteli olduğunu söylemek mümkün. Yine oyun içi satın alma ile oyununuzu hızlandırma şansınız da var.


The Sims FreePlay

Tabi ki şehir kurma simülasyonu dediğimiz zaman The Sims oyununu söylemeden geçmek olmaz. Neredeyse on yıllık bir geçmişi olan The Sims, eskiden bilgisayarlarımızda severek oynadığımız bir oyundu. Artık Android cihazlarımızda da oynayabiliyoruz.

The Sims, size sanal dünyada kim olmak isterseniz onu olma imkanı tanıyor. Kendi karakterlerinizi yaratıyor, onların nasıl görüneceğine, kimlerle arkadaşlık edeceğine, hangi mesleği yapacağına, hobilerine siz karar veriyorsunuz.

Ayrıca hayallerinizdeki evi inşa ediyor, evinizi istediğiniz gibi dekore edebiliyorsunuz Bu arada da size verilen görevleri yerine getirerek yaşam puanları kazanabiliyor, bunları da istediğiniz eşyaları almak için harcayabiliyorsunuz.

  1. Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları
  2. Şehir ve Çiftlik Kurma Simülasyonları
  3. İş Kurma ve Yönetme Simülasyonları
  4. Trafik ve Araç Sürme Simülasyonları
  5. Uçak Simülasyonları

YORUMLAR