Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları

Mobil oyunlar, artık hayal edebildiğimizin ötesine geçme seviyesine geldi diyebiliriz. FPS tarzı oyunlardan savaş oyunlarına, kule savunmalardan çiftlik kurma oyunlarına kadar pek çok tarzda oyunu marketlerde bulabiliyorsunuz. Bunlardan en eğlencelilerind

Trafik ve Araç Sürme Simülasyonları

City Bus Driving 3D

Bir diğer kategori olan araç sürme kategorisindeki en iyilerden birisi olan City Bus Driving 3D, gerçekçi ve etkileyici grafikleri, 1 milyondan fazla indirilme ve oyun motoru ile öne çıkmayı başarıyor.

Oyunda büyük bir şehirde otobüs şöförlüğü yapıyorsunuz. Ve bir otobüs şöförü ne yapması gerekiyorsa siz de onları yapıyorsunuz. Yolcuları duraktan alıp, diğer durağa zamanında varmanız gerekiyor.

Gerçekçi bir simülasyon olduğu için de çevrenizdeki şeylere dikkat etmeniz, kaza yapmamanız gerekiyor. Her bölümde oyunun zorluğu da artıyor böylece kendinizi daha iyi geliştirebiliyorsunuz.

Dr. Driving

Dr. Driving, yarış oyunlarıyla simülasyon tarzını bir arada başarılı bir şekilde sunmayı başaran bir oyun. 10 milyondan fazla indirilmiş olan bu oyunda amacınız size verilen görevleri yerine getirmek.

Oyunda Speed, Speed Parking, Highway, Drift, Fuel Efficiency ve VIP Escort olmak üzere 6 farklı bölüm var ve aracınızı hızlı bir şekilde sürerek para kazanmanız gerekiyor.

Ekrandaki direksiyon, fren, gaz pedalı ve dikiz aynaları ile geçrekçi bir sürüş keyfi yaşamanıza olanak tanıyan uygulamaya Facebook hesabınızla giriş yaparak 100 altın kazanabilir ve bununla arabanızı satın alabilirsiniz.

Motorbike Driving

Motor kullanmayı ve motora binmeyi seviyorsanız fakat gerçek hayatta cesaret edemiyorsanız, önce simülasyonu ile başlayabilirsiniz. Gerçekçi bir simülasyon olan Motorbike Driving çok da eğlenceli.

3D grafikleri ve gerçekçi tarzıyla benzerlerinden ayrılan oyunda ister normal bir şekilde yolda motor kullanabilir isterseniz de tehlikeli hareketlerle motor kullanmanın heyecanına varabilirsiniz.

Gerçekçi bir fizik motoruna sahip olan oyun gerçekçi seslerle süslenmiş. Siz de motor kullanmayı ve simülasyon oyunlarını seviyorsanız, denemelisiniz.

TrafficVille

TrafficVille, bu kategorideki en farklı tarza sahip olan oyun diyebilirim. Çünkü bu oyunda bir araç sürmek ve onu kontrol etmek yerine, trafik ışıklarını, dolayısıyla da trafiği kontrol ediyorsunuz.

Oyunda trafiği ne kadar iyi kontrol ederseniz liderlik listelerinde o kadar yükseliyorsunuz. İlk bir kaç bölüm kolay başlıyor fakat gitgide oyun zorlaşıyor ve hızlanıyor.

Oyunda araçların birbirleriyle kaza yapmalarını engellemeniz gerekiyor. 6 trafik ışığının bulunduğu oyunda gündüz ve gece olmak üzere iki mod bulunuyor. Yine hava durumunu kontrol etme şansına da sahipsiniz.

Train Sim

Train Sim, eğlenceli bir tren sürme simülasyon oyunu. Gerçekçi grafiklere ve oyun yapısına sahip olan oyun gerçek anlamda bir simülasyon. Bu simülasyon oyununu trenleri seven herkesin beğeneceğini düşünüyorum.

Oyunda tarihi ve modern olmak üzere pek çok trenin 3D modellerini bulabilirsiniz. Böylece favori trenlerinizi kontrol edebilir, onlarla oynayabilirsiniz.

Oyunda isterseniz yolcuları istasyondan istasyona taşıyabilir veya şehirler arası yük taşıyıcılığı  yapabilirsiniz. 38 tren tipi, 24 vagon tipi ve 7 farklı mekanın olduğu oyunda raydan çıkma durumu bile olabiliyor.

  1. Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları
  2. Şehir ve Çiftlik Kurma Simülasyonları
  3. İş Kurma ve Yönetme Simülasyonları
  4. Trafik ve Araç Sürme Simülasyonları
  5. Uçak Simülasyonları

YORUMLAR