Android İçin En İyi Sonsuz Koşu Oyunları

Otobüste, trende, işten eve, evden işe dönerken, bir kafede tek başınıza otururken vakit geçirmek için en büyük yardımcılarımız artık mobil cihazlarımız. Eskiden kitap ya da gazete okuyan herkes artık telefon veya tabletlerde oyun oynuyorlar. Bu da zaman

Daha Az Bilinenler

Bu bölümde klasiklere göre daha az bilinen oyunlara yer verdik. Daha az bilinen dediysek de, bu oyunların da çok başarılı ve en az 1 milyon kere indirilmiş oyunlar olduğunu belirtmekte fayda var. Fakat klasikler kadar adı geçmeyen ve araştırmadıkça bulmanın biraz daha zor olduğu oyunlar. Eğer klasiklerden sıkıldıysanız ve alternatif bir oyun arıyorsanız, göz atıp denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Pitfall

Pitfall, orijinalinde 30 senelik bir bilgisayar oyunu ve Activision tarafından mobil cihazlar için yeniden geliştirilmiş. Aksiyon dolu bu oyunda tam olarak yatay diyemesek de çapraz bir kamera açısıyla karakteri kontrol ediyorsunuz, bu da bu tarza yeni bir nefes getiriyor.

Yine benzerleri gibi engellerin üzerinden atlayarak, altlarından kayarak geçeceğiniz bu oyunda bazen iplere tutunup uçurumları aşmanız bile gerekebiliyor. Yine antik hazineleri koşarken topluyorsunuz.

Ormandan mağaralara pek çok farklı mekanda koşacağınız oyunda seviye atlayabilecek, çeşitli güçlendiriciler kullanabilecek, Twitter ve Facebook ile de oyuna bağlanabileceksiniz.

Run Like Hell

Bir diğer alternatif sonsuz koşu oyunu ise Run Like Hell. Adından da anlaşılacağı üzere koşabildiğiniz kadar hızlı ve uzağa koşmanız gereken oyunda arkanızdaki yerlilerden kaçtığınızı da unutmamalısınız.

Sonsuz, hikaye ve süre limitli olmak üzere 3 farklı oyun modunun olduğu oyunda ormanlar, yıkıntılar, plajlar, şehirler gibi pek çok farklı mekanda koşuyorsunuz ve her mekanın engelleri farklı, o yüzden dikkatli olmalısınız.

Eğer takılacak olursanız çeşitli güçlendiriciler kullanabilir ve yerlileri yavaşlatabilirsiniz de. Eğlenceli bir oyun olan Run Like Hell de denemeye değer.

TheEndApp

TheEndApp, kıyametten sonraki dünyada geçen, çok eğlenceli, bir o kadar da aksiyon dolu sonsuz koşu oyunu. 3D grafikleri ile dikkat çeken oyunda karakteri dikey olarak kontrol ediyor ve engelleri aşarak koşuyorsunuz.

Oyun kıyametten sonraki Londra sokaklarında geçiyor ve selden kaçmaya çalışıyorsunuz. Sağa sola geçerek şerit değiştirmeli, zıplamalı ve altından kayarak engelleri aşmalısınız. Ayrıca kıyamet ortamı olduğu için bulduğunuz her bantı toplamanız da çok önemli.

100'den fazla bölümün olduğu oyunda 5 farklı karakter ve pek çok mekan seçeneği de mevcut. Facebook ve Twitter entegrasyonu da olan oyunda çeşitli güçlendiricileri kullanarak bölümleri geçebilirsiniz.

Robot Unicorn Attack 2

Adı sizi yanıltmasın, yine aksiyon dolu bir diğer sonsuz koşu oyunu da Robot Unicorn Attack 2. Serinin ikinci oyunu olan Robot Unicorn Attack 2, yatay olarak kontrol ettiğiniz bir robot tek boynuzlu at ile oynayacağınız çok eğlenceli ve başarılı bir oyun.

Göz alıcı ve ilginç mekanlarda koştuğunuz oyun aslında çok basit. Tek yapmanız gereken zıplayarak ilerlemek, havadaki perileri toplamak ve gökkuşaklarının içlerinden atlayarak onları aşmak.

Aynı zamanda da size verilen görevleri tamamladıkça level atlıyor ve ödüllendiriliyorsunuz. Enteresan bir özelliği de 6. seviyeden sonra takım seçmeniz ve dünyada hangi takım başarılı olursa ona göre bonus kazanmanız.

RunBot

Bir diğer 3D sonsuz koşu oyunu olan RunBot oyununda gelecekte geçen bir zamanda ve gelişmiş bir şehirde gelişmiş silahlarla donaıtlmış robotları yönetiyorsunuz. Etkileyici grafik ve ses efektleri ile oyun öne çıkıyor.

Oyunda amacınız koşabildiğiniz kadar uzun süre koşmak. Bunun için de engelleri aşmanız gerekiyor. Lazer kuleleri, drone saldırıları gibi bu engelleri aşarken aynı zamanda karşınıza çıkan bataryaları toplamanız gerekiyor.

Oyunda 5 adet farklı robot var ve hepsi ekstra elementlerle zenginleştirebiliyor. Oynaması da kolay olan oyunda robotları cihazınızı eğerek veya dokunmatik kontrollerle yönetebiliyorsunuz.

Whale Trail Frenzy

Whale Trail serisinin devam oyunu olan Whale Trail Frenzy de ço kaliteli grafiklere, orijinal bir tarza sahip, eğlenceli bir sonsuz koşu oyunu. Bu oyunda bebek bir balinayı kontrol ediyor ve uçarak ilerliyorsunuz.

Oyunu yatay kamera açısıyla görüyorsunuz. Uçarken aynı zamanda hem engelleri atlatmalı hem de Krill denilen oyun paralarını toplamalısınız. Bu puanlarla balinanız için yeni elementler ve güçlendiriciler satın alabilirsiniz.

Basit kontrollere sahip olan oyunda orijinal müzikler de var. Eğer alternatif bir sonsuz koşu oyunu arıyorsanız, bunu beğenebilirsiniz.

Giant Boulder of Death

Bir diğer az bilinen sonsuz koşu oyunlarımızdan biri ve sonuncusu olan Giant Boulder of Death oyununu aslında sonsuz koşudan çok sonsuz yuvarlanma olarak tanımlamak daha doğru olacak sanırım. Çünkü oyunda bir kayayı kontrol ediyorsunuz.

Her ne kadar kulağa komik gelse de çok eğlenceli ve orijinal bir tarza sahip olan oyunda bir kayayla yokuştan aşağı yuvarlanıyorsunuz. Amacınız ise önünüze çıkan her şeyi yakıp yıkmak. Böylece daha fazla puan toplayabiliyorsunuz.

3D grafikleri ve kolay oynanma tarzı ile öne çıkan oyunda 250'den fazla görev, 100'den fazla zarar verilecek obje var.

  1. Android İçin En İyi Sonsuz Koşu Oyunları
  2. Klasikler
  3. Daha Az Bilinenler

YORUMLAR