Android İçin En İyi Takvim Uygulamaları

Marketlerde o kadar çok takvim uygulaması var ki, hangisini seçeceğinizi bilemiyor olabilirsiniz. Takvim deyip geçmemek lazım çünkü her birinin kendine özgü özellikleri var ve hiç biri birbirinin aynı değil. Böyle olmasının sebebi de her insanın ihtiyaçla

Android İçin En İyi Takvim Uygulamaları

Marketlerde o kadar çok takvim uygulaması var ki, hangisini seçeceğinizi bilemiyor olabilirsiniz. Takvim deyip geçmemek lazım çünkü her birinin kendine özgü özellikleri var ve hiç biri birbirinin aynı değil. Böyle olmasının sebebi de her insanın ihtiyaçlarının da birbirinin aynı olmaması.

Her insanın farklı farklı hedefleri, amaçları, ihtiyaçları ve işleri var. Kimimiz toplantıdan toplantıya koşarken kimimiz de aile hayatımızı idare edecek bir takvim uygulaması arıyoruz. Farklı farklı özellikler sunan bir çok uygulamadan en az birisi sizin de ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilir.

Bugün bu sebeple Tamindir ekibi olarak sizler için Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz en iyi takvim uygulamalarını derledik. İş ve özel hayatınızı düzene sokmak istiyorsanız, size de uygulamalarımıza göz atmanızı tavsiye ederim.

aCalendar

aCalendar uygulaması bütün etkinliklerinizi takip edebileceğiniz, gününüzü daha kolay organize edebileceğiniz çok kullanışlı bir uygulama. Basit kullanıma sahip arayüzü ile de hayatınızı kolaylaştıracak.

Hem iş hem özel hayatınızı düzene sokacak bu uygulama ile bütün etkinlik ve programlarınzı takvim üzerinde aylık, haftalık ve günlük olarak görüntülenebiliyor. Ayrıca ana ekrana koyabileceğiniz widget ile uygulamayı açmak zorunda bile kalmıyorsunuz.

Yine Android'in takvimiyle senkronize olan uygulamanın tek eksi yönü ise Google Calendar ile eşleştirme yapmanın mümkün olmaması.

Business Calendar

İş hayatınızı çok daha kolay bir hale getirecek ve bir daha asla toplantı kaçırmamanızı sağlayacak olan bir diğer uygulama da Business Calendar. Google Takvim'inizi kolayca senkronize edebileceğiniz uygulamada pek çok özellik mevcut.

Kolay kullanıma sahip arayüzü ile bütün etkinlik, organizasyon ve toplantılarınızı bir kaç saniye içinde görebiliyor ve idare edebiliyorsunuz.

Uygulamanın gerçekten hızlı çalışması, ana ekran için widget desteği, renk kodları ile kolay yönetim ve kategorilere göre işleri ayırma gibi güzel özellikleri mevcut.

Cal

Cal uygulaması, Android marketlerinin en başarılı yapılacaklar listesi uygulaması olan Any.do uygulamasını yapan firma tarafından geliştirilmiş bu yüzden de yarışmaya bir adım önde başlıyor diyebiliriz.

Hızlı çalışan ve sade bir arayüze sahip olan uygulama şık tasarlanmış. Bütün etkinliklerinizi tek bir dokunuşla görebilir planlayabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın ses kontrol özelliği en iyi taraflarından birisi.

Uygulamanın bir diğer başarılı yönü ise Google Calendar, Exchange, Yahoo, Aol, iCloud ve Outlook gibi tüp popüler takvim uygulamalarıyla eşleştirebilmeniz.

CalenGoo

Listemizdeki tek ücretli uygulama olan CalenGoo sunduğu kapsamlı özellikleri ile ücretli olması gerçeğini unutturuyor.  Google Calendar ve Android Calendar ile senkronize olarak çalışabilen uygulama pek çok özelliğe sahip.

Sürükle bırak desteği, ana ekran widgetları, zoom yapabilme özelliği, aylık, haftalık ya da günlük görüntüleme, tekrarlanabilir etkinlik planlama, arama seçeneği, alarmlar, SMS ve Mail yoluyla etkinlik gönderme özelliklerinden sadece bir kaçı.

Diğer benzer pek çok uygulamada bulunmayan özelliklere sahip olan CalenGoo, eğer iş hayatınız çok yoğunsa sizi gerçekten rahatlatacak bir uygulama.

Cozi

Yukarıda da bahsettiğim gibi herkesin takvim ihtiyacı çok farklı olabilir. Örneği ailesiyle ilgili işleri organize etmek ve planlamak isteyen birisi için listedeki en ideal uygulama Cozi.

Bu uygulama ile ailenize ortak bir hesap açıp bütün görevleri bir yerde toplayabiliyorsunuz. Sadece takvim olmakla kalmayan uygulama aynı zamanda yapılacak işler listesi, alışveriş listesi gibi özelliklere de sahip.

Çocuklarınızın doktor randevusu var ve unutmak istemiyorsanız tek yapmanız gereken uygulamaya eklemek. Uygulama size bu tür şeyleri bildiri ile hatırlatır. Ayrıca bunları e-mail olarak diğer aile üyelerine de yollayabilirsiniz.

DigiCal

DigiCal takvim de Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir diğer başarılı takvim uygulaması.  günlük, haftalık, aylık, ajanda, metinli yıllık ve liste gibi 6 görüntüleme seçeneği sunan uygulama en iyi kullanıcı deneyimini hedefliyor.

Uygulamaya eklediğiniz etkinlik ve görevleri, basit arayüzü sayesinde kolayca düzenleyebilir, kopyalayabilir, silebilir ve taşıyabilirsiniz. Yine Google Takvim v Google Now ile senkronize olarak çalışır.

Ayrıca uygulamaya Google Haritalar ile konum ekleyebilmeniz de uygulamanın en iyi özelliklerinden bir tanesi diyebilirim.

Google Calendar

Android için takvim uygulamaları listesi yapıp Google Calendar'ı listeye almamak olmazdı diye düşünüyorum.  Google'ın resmi takvim uygulaması olan Google Calendar Android cihazlarda yüklü olarak geliyor ve basit ihtiyaçları olan herkesin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Etkinlikler ve takvimler gün, hafta, ay şeklinde görüntülenebiliyor. Günlük takvimde etkinliğin detayının özetini görebiliyor, etkinliğe tıkladığınızda bütün detaylarını görebiliyorsunuz. Fakat aylık görünümde sadece renk kodlarını görüyorsunuz.

Uygulamada etkinlikler yaratabilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Ayrıca etkinlikleri kolayca başkalarına E-mail olarak yollayabilirsiniz.

Jorte

Eğer Android cihazlarınızda yüklü olarak gelen Android ve Google Calendar uygulamaları size yeterli gelmiyorsa kullanabileceğiniz bir diğer başarılı takvim uygulaması da Jorte Calendar.

Bu uygulama ile etkinliklerinizi, görevlerinizi kolayca yönetebilir, yeni etkinlikler düzenleyebilir ve detaylarını girebilirsiniz. Kolay kullanılabilen arayüzü ile hiç zorlanmayacağınız uygulama Google Calendar ile eşlenebiliyor.

Uygulamanın çoklu cihaz desteği, ana ekran widget'ı, bildirimleri ve haftanın ilk gününü değiştirebilme özellikleri de artı yönleri arasında.

SolCalendar

Benim şahsi favorim olan SolCalendar uygulamasını telefonunuzun standart takvim uygulaması yerine kullanabilirsiniz. Şık ve modern arayüzü, kolay ulaşılabilir menüleri ile beğeneceğinizi düşünüyorum.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi sticker özelliği. Benzerlerinde bulunmayan bu özellik ile önemli etkinlik ve aktiviteler üzerine sticker ekleyebiliyor ve böylece kolay bir şekilde hatırlamanızı sağlıyor.

Yine ana sayfa widget'ı mevcut olan uygulama ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz en iyi takvim uygulamalarından bir tanesi diyebilirim.

Sunrise Calendar

Diğerlerine kıyasla daha yeni olan Sunrise uygulaması bu alanda yükselişte olan uygulamalardan bir tanesi. Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz uygulama gayet kullanışlı, şık ve aynı zamanda da işlevsel.

Google Takvim, Facebook Takvim ve Android takvimi ile eşlenebilen uygulama ile bütün toplantı, etkinlik ve buluşmalarınızı kolayca organize edebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Aktivitelerinizi günlük, haftalık ve aylık olarak görüntüleyebileceğiniz uygulamanın bir da ana ekran widget'ı mevcut. Böylece her an gözünüzün önünde olmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamanın çoklu cihaz desteği ise en güzel yönlerinden birisi.

Touch Calendar Free

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir diğer takvim uygulaması da Touch Calendar Free. Bir de ücretli versiyonu olan uygulamanın ücretsizden tek farklı widget olması, ücretsizde ne yazık ki widget yok.

Uygulama sahip olduğu sade ve kullanışlı arayüzüyle dikkat çekiyor. Aylık ve haftalık görünümler arasında sürekli geçiş yapmak zorunda kalmamanız da en önemli özelliği diyebilirim.

Yine Google Calendar ve diğerleriyle entegre biçimde çalışan uygulamanın sonsuz kaydırma özelliği ile bütün aktivitelerinizi kolayca görüntüleyebilirsiniz.

YORUMLAR