Android İçin Makyaj Uygulamaları

Güzellik her ne kadar göreceli olsa da, bazı standartları olduğu da bilinen bir gerçek. Güzel olmak, makyaj yapmak aslında biz kadınların başkaları için yaptığı bir şey olmanın dışında kendimizi mutlu etmek için yaptığımız da bir şey. Daha küçücük bir kız

Android İçin Makyaj Uygulamaları

Güzellik her ne kadar göreceli olsa da, bazı standartları olduğu da bilinen bir gerçek. Güzel olmak, makyaj yapmak aslında biz kadınların başkaları için yaptığı bir şey olmanın dışında kendimizi mutlu etmek için yaptığımız da bir şey. Daha küçücük bir kız çocuğuyken annenizin makyaj malzemelerini karıştırıp kendi kendinize sürdüğünüz eminim sizin de olmuştur. O yüzden de makyaj, hayatımızın büyük bir kısmını kaplıyor.

Fakat bazıları bu işlere doğuştan yetenekli olsa da, bazıları da zorluk yaşayabiliyor. Nereye giderken ne tür makyaj yapmalıyım, yüz şeklime göre hangi makyaj bana yakışır, gözlerimin rengine göre hangi renkleri seçmeliyim gibi soruları cevaplamak o kadar da basit olmayabiliyor. Bu yüzden de Android geliştiricileri biz kadınlar için bu çok önemli konuya da el attılar.

Örneğin gece çok önemli bir yemeğe gideceksiniz ve ne tür makyaj yapacağınızı bilemiyorsunuz. Tek yapmanız gereken bu tür bir uygulama indirip, fotoğrafınızı çekip, sanal bir şekilde size en yakışan makyaj tipini bulmak. Veya gözlerinize kalem çekmek istiyorsunuz fakat teknikleri hakkında en ufak bir fikriniz yok. Bu uygulamalardan püf noktalarına bakabilirsiniz.

Biz de sizler için bugün makyaj uygulamalarını derledik. Eğer siz de benim gibi bu konularda dertliyseniz, uygulamalara göz atmanızı tavsiye ederim.

Güzelleşelim

Güzelleşelim uygulaması hem Türkçe hem ücretsiz hem de çok kapsamlı olması dolayısıyla benim favori uygulamalarımdan bir tanesi. Kolay bir kullanıma sahip uygulama ile bir çok güzellik önerisine göz atabilirsiniz, öğretici videoları izleyerek fikir edinebilirsiniz.

Makyaj başta olmak üzere saç, tırnak ve cilt gibi bir çok kategoride bilgiler sunan uygulamadaki videolara yorumlarınızı bırakabilir, arkadaşlarınızla sosyal medya araçları aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Bir video izlediğinizde size ona benzer videolar önermesi ise uygulamanın en güzel taraflarından bir tanesi. Uygulama sürekli güncellendiği için internet bağlantısı gerektiriyor.

Güzelleşelim uygulamasına Google Play Store üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Beautylish

Beautylish makyaj konusuna meraklı kadınların çok beğeneceğini düşündüğüm bir uygulama. Makyajla ilgili bir çok püf noktası ve ipucuna nerede olursanız olun hemen ulaşabilir, merak ettiğiniz konuları öğrenebilirsiniz.

Bir çok video ve görsel sunan uygulamada favori markalarınızın en yeni ürünlerinin incelemelerini görebilir, en son trendler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Makyaj dışında cilt bakımı ve tırnak bakımı gibi konularda da bir çok bilgi ve video bulunan uygulamada bulunan forum sayesinde aklınıza takılan her şeyi işin uzmanlarına danışma şansına da sahipsiniz.

Eyes Makeup Step-by-Step

Göz makyajı bildiğiniz gibi en önemli elementlerden bir tanesi. Çünkü gözlerinize yaptığınız makyaj konsepti belirleyebilir ya da tamamen değiştirebilir. Düğüne giderken kullanacağınız göz makyajı ile gündelik göz makyajı çok farklıdır.

Fakat siz de benim gibi bu konularda acemiyseniz Eyes Makeup Step-by-Step uygulamasına başvurabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere uygulama sizlere adım adım göz makyajı nasıl yapılır anlatıyor.

Bir çok göz makyajını kendinizde nasıl uygulayacağınızla ilgili püf noktaları gösteren ve adım adım anlatan uygulama gerçekten hayat kurtarıcı olabilir.

Hair, Nails, Makeup

Adından da anlaşılacağı üzere makyajla birlikte saç ve tırnak bakımına da el atan uygulama ile makyaj yapmanın püf noktalarıyla ilgili bir çok bilgi öğrenebilirsiniz.

1000'den fazla makyajla ilgili video ve nasıl yapılır bilgileri, ipuçları ve püf noktaları uygulamada sizi bekliyor. Makyaj konusunda bilmek istediğiniz her şey bu uygulamada mevcut desek yanlış olmaz.

Ayrıca cildinize ve yüz tipinize göre doğru ürünleri seçmenize yardımcı olacan 250'den fazla bilgi ve ipucu da uygulamada var.

Makeup Tutorials & Beauty Tips

Adından da anlaşılacağı üzere bir makyaj öğreticisi ve güzellik ipuçları uygulaması olan bu uygulama ile doğru makyajı tercih etmek için gerekli olan bütün bilgileri öğrenebileceksiniz. Bundan sonra sürekli kuaföre gitmenize gerek yok.

En iyi makyaj önerileri ile birlikte kusurlarınızı nasıl kapatabileceğiniz öğrenebileceğiniz bir uygulama olan Makeup Tutorials & Beauty Tips ile nereye giderseniz gidin film yıldızı gibi görünebilirsiniz.

350'den fazla öğretici video ile mükemmel makyaj yapmayı öğrenebileceğiniz uygulamada ayrıca disko, düğün, fotoğraf çekimi gibi durumlarda ne tür makyaj tercih etmeniz gerektiğine de bakabilirsiniz.

Makeup

En iyi güzellik uygulamalarını geliştiren firma olan ModiFace tarafından geliştirilmiş olan Makeup uygulaması ile çeşitli makyaj stillerini kendi üzerinizde sanal olarak deneyebilirsiniz. Önemli bir yere giderken makyaj yapıp pişman olmaktansa bu şekilde önceden deneyip vakit kazanabilirsiniz.

Gerçekçi makyaj uygulamaları ile çektiğiniz fotoğraf üzerinde değişiklikler yapabilir, ünlülerin tarzlarını uygulayabilir, renkleri istediğiniz gibi değiştirebilir, parlaklık ve kontrast ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Ayrıca ortaya çıkan sonuçları kolayca arkadaşlarınızla paylaşıp onların da fikrini alabilirsiniz. Çok kullanışlı bir makyaj uygulaması olan Makeup ile önceden her tür makyaj tipini denemeniz mümkün.

Perfect365

Yine Makeup uygulaması ile aynı amaca sahip bu uygulama ile fotoğraflarınız üzerinde çeşitli makyaj tarzlarını deneyebilirsiniz. Ortaya çıkan sonucu arkdaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın sahip olduğu bir çok seçenek ile yüzünüzdeki kusurları kapatabilir, kapatıcıları, makyaj ürünlerini deneyebilirsiniz. Böylece size ne tür makyajın ve hangi renklerin yakıştığını önceden görebilirsiniz.

Size vakit kazandıracak bu uygulama ile dışarı çıkmak için makyajınızı yapmadan sanal olarak size yakışıp yakışmadığını görebilirsiniz.

Virtual Makeover

Son uygulama olan Virtual Makeover da son iki uygulama ile aynı işleve sahip. Gerçekçi kozmetik ürünlerini üzerinizde deneyerek size yakışıp yakışmadığını görebileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

Uygulamayı kullanmak için tek yapmanız gereken bir fotoğrafınızı çekmek ya da önceki fotoğraflarınızdan seçmek. Ardından size sunulan maskara, ruj, far, kapatıcı gibi malzemeleri deneyebilirsiniz.

Daha sonra da size en çok yakıştığını düşündüğünüz makyaj stilini uygulayabilir, böylece herhangi bir pişmanlık durumunun önüne geçmiş olursunuz.

YORUMLAR