Android İçin Not Alma Uygulamaları

Android cihazlar için tasarlanmış ve fonksiyonel özellikleriyle günlük hayatı kolaylaştıran not alma uygulamalarını yazımızda bulabilirsiniz.

Android İçin Not Alma Uygulamaları

Akıllı telefon ve tabletlerin kullanıcıların hayatlarını önemli ölçüde kolaylaştırdığı yadsınamaz bir gerçek. Farklı fonksiyonları tek bir yerde toplayan bu teknoloji harikası cihazlar sayesinde artık tüm kişisel bilgilerimizi tek bir yerde güvenle saklayabiliyoruz ve yapılması gereken işlerimizi bu cihazlar üzerinden organize edebiliyoruz.

Hayatımız hızla dijital ortama taşınırken konvansiyonel yazı yazma ve not alma metodları da bu durumdan payını aldı. Çevremize baktığımızda çok az kişiyi kağıt üzerine tükenmez kalemle bir şeyler karalarken görüyoruz. Akıllı telefonlar ve tabletler hem sundukları özellikler ile daha verimli bir not alma ve yazı yazma deneyimi sağlıyor hem de kapsamlı güvenlik özellikleriyle kişisel bilgileri üçüncü şahıslardan koruyor.

Not alma, esasında basit bir işlem gibi gözükse de bu konuya ciddi kafa yoran yapımcılar mevcut. Tecrübeli ve yaratıcı beyinlerden çıkan bu uygulamalar günlük hayatı ciddi biçimde kolaylaştırıyor. İşte bu sebeple hem profesyonel hem de özel hayatınızda kullanabileceğiniz en iyi Android not alma uygulamalarını sizler için inceledik ve derledik.

Evernote

Not alma uygulamaları arasında haklı bir üne sahip olan Evernote, listenin açık ara en iyi uygulaması. Hem Android hem de iOS platformlarında yer alan bu uygulama sayesinde hatırlamak istediğiniz her şeyi not alabilir, notlarınızı fotoğraflarla zenginleştirebilir, ses kaydı yapabilir ve notlarınıza hatırlatıcılar ekleyerek yapmanız gereken işleri aksatmadan tamamlayabilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanlarından biri de herhangi bir cihaz üzerinde yaptığınız düzenlemeler ve aldığınız notlar farklı cihazlarınızda da eş zamanlı olarak güncelleniyor. Bu sayede herhangi bir bilgiye nerede olursanız olun erişim sağlayabiliyorsunuz.

Sosyal medya entegrasyonu sunan Evernote'ta alınan notları Facebook, Twitter ve diğer popüler kanallarda dilediğiniz kişilerle paylaşma şansına da sahipsiniz. Son derece şık ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Evernote, kapsamlı ve ince detaylarına kadar özenle hazırlanmış bir not alma uygulaması arayan herkesin ilk tercihi olmalı.

  1. Android İçin Not Alma Uygulamaları
  2. Microsoft OneNote
  3. Google Keep
  4. AudioNote
  5. Fetchnotes
  6. Simplenote
  7. SomNote

YORUMLAR